Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

Jestem nowa i to moj pierwszy raz 🙂..W maju dostałam ziarenka amnesia lemon automat. Rosły sobie na tarasie, mialam traktowac jak zwykłą roslinkę. Okazalo się,  że nie automat. Z siedmiu zostały dwie😔 Od września w ciepłej piwnicy doświetlane 12/12. Jedna wydaje się do zbioru. Niestety jest przędziorek🙄 Poradźcie proszę co robić? Czytałam tutaj wczoraj mnóstwo porad jak sobie radzić ale co robić teraz? Ściąc z tym przedziorkiem?  Czosnek pewnie zepsuje smak, na inne metody brak czasu.. Chciałabym cokolwiek uratować... Pół roku pielęgnacji,  wprawdzie partyzanckiej ale jednak🙈 Pomóżcie proszę i pocieszcie, że coś jeszcze z tego będzie 

20211105_230834.jpg

20211105_225936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Moo  Najpierw może się upewnij, że jest odpowiedni czas, by to kosić.

Witaj, zapomniałem dodać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Sądzisz, że jeszcze za wcześnie? Zdjęcie nie oddaje, ale w powiększeniu wydają się mleczne i jasno bursztynowe... Zamówiłam lupę, będzie w poniedziałek i zobaczę lepiej.

 Może te kilka dni nic nie zmienią. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Moo  Poczekaj więcej, jak będziesz miała lupę, zerknij na trichomy, jak rzeczywiście jest mleko z jakąś tam ilością bursztynu to koś i rób, jak pisał ci @KlausKörner . Jak nie są gotowe to spryskaj środkami na przędziorki i poczekaj jeszcze. Zawsze możesz zrobić WC, by pozbyć się świństwa z roślin,  trochę to zajmuje i jest zabawa, ale czego się nie robi, jak chce się dobrze zapalić, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Co to znaczy WC?  Przepraszam, ale kompletnie nie znam tych określeń. Przebijam się przez fora i uczę od początku bo już zauważyłam, że roślinki same sobie nie urosną i jestem straszną ignorantką w tej kwestii... @KlausKörner napisał trymować i szukam jak to robić 😅 

Nauczę się i kolejne będą hodowane zgodnie ze sztuką.  Jest tu gdzieś może takie abc w pigułce?  Dzięki za cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Moo  Trymowanie to usuwanie liści przytopowych, inaczej przycinanie , by został sam owoc. Wc inaczej "water curring", po kosie wrzucasz topy do słoików z wodą i trzymasz je w nich przez 7 dni, codziennie wymieniając wodę i wylewając starą, bo woda wyciąganie cały syf z rośliny. Nie ma sprawy, masz artykuły na forum, poczytaj wstępnie wiele wyjaśniają i pomagają właściwie podejść do uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Moo Nie ma sprawy. Tylko poczytaj artykuł o water curingu.  NIżej masz atykuł na ten temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się jeszcze nie nakręcaj na ten watercuring bo może da się to pominąć. Jak gotowa jest i scinasz ją, to po trymowaniu,czyli gdy usuniesz już wszystkie liście a na nich są głównie przedziorki,zapewne problem zniknie. Jeśli topy są luźne, to mogą się rozlecieć w wodzie i wyjdzie susz herbaciany a nie topki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetnij mały kawałek wysusz i do cybucha na testa. Jak wywali na plecy to mozna ciac 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...