Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@#ジャクぶ#
Według tabeli i wszelkich opisów pasuje do tego deficyt Zn (CYNK) 
Ale może to być tylko H2O 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że roślina się prawidłowo rozwija, a drobne niedoskonałości są wpisane w wiek rośliny. 

 Spalone liście u góry to przenawożenie chyba że już dolnych nie ma. Też myślałem u siebie że brak ale wydało mi się to dziwne w ziemi o wysokim EC, która była dwa razy podlana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP-ik!                                  UP-ik!                             UP-ik!

 

 

 

Witam wszystkich w Nowym roku i życzę wam

abyście mogli w spokoju ducha rozwijać się i czerpać radość z naszej nietypowej pasji

życzę również obfitych zbiorów wynikających z sumienności i pracowitości a także chęci stałego rozwijania się w tym nowym

2022 Roku a także, dla tych wszystkich którzy spełniają te wymagania życzę uginających się łodyg i dobrych faz w gronie najbliższych

hej!

 

 

i po tym krótkim (ale konkretnym) wstępie zapraszam na konkrety:classic_tongue:

 

Zacznę od tego że @Dobry_Człowiek! -u, tak podlewałem już 4 razy pk13/14  (dzisiaj po raz czwarty) za pierwszym razem pół dawki, robiłem także odstępy bo wiem że to pieroństwo jest strasznie mocne, efekty jakie zauważyłem to bardziej zielone roślinki, wcześniej były strasznie blade.

 

@Lemon Gelato  Kurczę miałem roślinkę cześciej podlewać a tu któryś raz z kolei ją lekko przesuszyłem:classic_rolleyes:

myśle że część problemów wynika właśnie z tego że zbyt rzadko je podlewam...

 

 

@Ważniak  Mam duży problem z wykryciem co tak właściwie robię źle, ale dopóki robię jak robię (jak radzicie + upgrade z mojej strony) i widzę poprawę doputy będę robił jak robię. Liścię są popalone na całej roślinie nie tylko na szczytach ale to wygląda ciągle jak niedobór P i K dlatego że mają blady odcień... gdyby były zdrowo zielone i popalone jednocześnie to nie lałbym nawozów...

 

 

Warunki w grow'roomie

 

Temperatura:

Dzień 28-31

Noc 19-23

Wilgotność:

stała na poziomie 35-40%

Co2:

1200 - 2000ppm

 

Ostatnimi czasy podlewam 1l wody o pH 6.2 - 6.5, a chwilę po tym kolejnym 1l wody z nawozami o pH 6.2 - 6.5 i EC ok. 2000μS

 

Przed chwilą podlałem każdą roślinę 1l wody...

1l wody o pH 6.5 i EC 800μS w jej skład wchodziło:

- 4ml. Rhizotonic

- 2ml. CalMag

Chwilę po tym podlałem kolejnym 1l/roślinę o pH 6.5, EC 1730μS i składzie:

- 6.6ml flores 

- 1.5ml PK13/14

 

Roślinki są w 67 dniu życia, z czego kwitną od 45 dni

 

IMG_20220102_120457.thumb.jpg.cec9bdbf626e867ae81276370965843a.jpg

IMG_20220102_120623.thumb.jpg.ae8bfd6b7e17ffffeaa114454dabee5c.jpg

IMG_20220102_120746.thumb.jpg.edb99fa4ebdd9e5c7a2a3b1610bef09e.jpg

IMG_20220102_120801.thumb.jpg.a709358d211b7329b499a90ec300aea2.jpg

IMG_20220102_120846.thumb.jpg.939eb82521ec20b9150eed046ef6dfb2.jpg

IMG_20220102_120723.thumb.jpg.7681de7b52ae02cbce26bcf88a7c9f26.jpg

I na koniec.....

IMG_20220102_120835.thumb.jpg.f0ac7c409dcaa48eef99d4b5cfed6544.jpg

 

 

kończąc up'a chcę wam podziękować za rady i porady... dzięki!!! buch z wami

Edytowane przez #ジャクぶ#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx

Też prawda, ale dzisiaj im lekko oklapły liście co oznaczało że miały za sucho (donice były lekkie) a wyczytałem że włoski na korzeniach bardzo szybko obumierają jak ma za sucho, rhizotonic jest też na szybszą odbudowę korzeni więc użycie go wydało mi się logiczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mmm czyli jak raz zżółkło to już na zielono się nie przebarwi... Szkoda bo już raczej żadnych nowych liści roślina nie wypuści 

 

Myślałem żeby tak jeszcze 1.5 - 2 tyg. podlewać z nawozami a poźniej sama woda

@onyx łącznie dostają 2l

1l najczęściej sama woda, a drugi litr woda z nawozami

Mam osuszacz w boksie i obieg zamknięty i na podstawie tego ile wody wylewam z osuszacza wynika że 1.5 - 2l dziennie z całego boksa 

A ja podlewam co 3 dzień, łącznie 6l wody..... Rośliny ponoć wypuszczają 95% wchłoniętej wody. 

Edytowane przez #ジャクぶ#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx                              

@#ジャクぶ# "łącznie dostają 2l

1l najczęściej sama woda, a drugi litr woda z nawozami " czyli ja rozumiem ze 2 l na krzak ? albo cos nie skumałem.. 😉 Nieważne. Ważne aby osły i dawały znakomity plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...