Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@#ジャクぶ# pomimo co2 moim zdaniem 5min tylko 3x dzienne wentylotra to za malo. Musisz mieć jakąś cyrkulację powietrza inaczej rosliny Ci sie poduszą. Te wywijające krawedzie liści jest to pierwsza oznaka. Może mają tam zbyt duszno.

Co2 one przyswajają jak mają dzień a jak noc to tam może byc im źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Czemu uważasz że rośliny się poduszą? 

Z tego co czytałem One potrzebują odpowiedniej wilg. i dostatecznie dużo co2, tlen same wypuszczają w nocy, myślisz że one potrzebują czegoś z powietrza czego może im zabraknąć w zamkniętym obiegu w boksie? 

 

CO2 działa tylko w dzień, pierwsza dawka leci 1h po załączeniu lamp a ostatnia 1h przed wyłączeniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ# niewiem jak Ci to wytłumaczyć ale bardziej chodzi mi o cyrkulacje powietrza niż o wiatr w boxie. 

CO2 jest cięższe od powietrza oraz zachowuje się jak rzadka ciecz. Dlatego istotne jest aby w czasie dostarczania CO2 pozostawić włączone wentylatory rotujące powietrze wewnątrz boxa.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator akurat to najmniejszy pobór prądu mordo. Więc niech pracuja non stop. Ja gdybym dał osuszacz do środka to ładnie by tam krzaki gielo:D 

 

 A tak apropo  osuszacza myślicie z3 jest duża różnica trzymać w namiocie A w pokoju w którym jest namiot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Rozumiem o co ci chodzi, już raczej go nie wyłączę, a tak BTW. Wydaje mi się że czytałem to co akurat wstawiłeś🙂

 

 

@Brazil Munster

Ja trzymam w boksie i mam idealną kontrolę nad RH, ale ja mam system zamknięty. 

W twoim przypadku będzie to zależeć od wielkości pomieszczenia gdzie jest ten box, tak żeby ten osuszacz sobie poradził z wilgotnością w całym obszarze. Jak masz małe pomieszczenie to chyba nie będzie problemu jak dasz obok boksa, w przypadku dużego... Niech się ktoś wypowie kto tak robi😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster

Hmmm... 

Raczej wątpię by coś to zmieniło, skoro i tak masz wymianę powietrza z zewnątrz. To jakby w pomieszczeniu(na zew. boksa) było by, dajmy na to że 60-75%

To do boksa by właśnie to wpadało ew. Mieszało by się z tym powietrzem z osuszacza i powstawało by coś w rodzaju tego 55-65%RH, a osuszacz musiał by i tak pracować 24/h, bo jak by mierzył że cały czas coś z zewnątrz wali mu powietrzem o wyższym RH to wydaje mi się że i tak by musiał pracować. 

Musiał byś obniżyć na stałe RH pow. poza boksem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KlausKörner napisał:

Z tego co ja wiem, to co2 powinno chodzić przy włączonym mieszaku i wyłączonym wyciągu. Nie chcę mi się teraz tego tłumaczyć, ale wiem na pewno, że tak trzeba robic. 

@KlausKörner wytlumacz, chętnie dowiem twojej teori. gdzies cos czytam to piszą żeby wentylator był włączony caly czas zeby co2 bylo ruchome a leżało na lisciach. Wiesz co to jest obieg zamkniety? To nie znaczy ze ma byc całkowicie zamkniety tylko jedną rurą chodzi wszystko. Czyli wentylaotr zasysa powietrze gora i wypuszcza tą samą rurą dołem. Co2 jest cięższe od powietrza i nie może stać.

I nie pisz na pewno bo mozesz mieć jakąś niewiedzę i wprowadzać czyms takim kogos w błąd.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobry_Człowiek! napisał:

na pewno

 

3 minuty temu, Dobry_Człowiek! napisał:

obiekt zamkniety

No, na pewno jest właśnie tak, o to właśnie chodziło, że obieg zamknięty musi być i chodzić non stop mieszak i że wylot z wlotem jest połączony, tylko że wyciągajacy w tym wypadku co ja pisze nie chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner to teraz piszesz ze sie doedukujesz a wczesniej pisałeś na pewno.

Poprostu jestem ciekaw twojej teori bo na zdrowy rozsądek obieg zamkniety polega na tym że blokujesz dopływ powietrza z zewnątrz ale obieg dalej trwa bez powietrza z zewnątrz. Wtedy łączysz wylot z wlotem i kontunujesz ten obieg. 

Być może i Ja nie mam racji. Tylko jestem ciekaw twojego punktu myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mój Punkt myślenia, a naocznie jestem upewniony, że na czas gazowania jest wyłączany wyciąg z filtrem i robiony jest zamknięty obieg rurą aluflex łączącą górę z dołem. Zaraz do chłopa zadzwonię i ci powiem dokladnie

No. Na pewno. Tak jest robione. Odłącza się wyciąg z filtrem, drugim wylotem spina się górę z dołem, akurat nie aluflex em ale czymś podobnym, i się gazuje. Tylko, że tam wlot nie jest pasywny a wytłaczający wiatrak jest. Także, no wiem co mówię. I ktoś tak ma i to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ziomek, jak tam jest odpalana butla raz na jakiś czas, jest robiony obieg taki i tyle. Normalnie to chodzą tam wyciągi, filtry, box jest otwierany. Nie rozumiem pytania po co mu wyciąg i filtr. A mi czy tobie po co? 

Ty próbujesz mi wyjaśniać działanie tego gazowania co2 w boxie mojego kolegi na przykładzie boxa chłopaka z forum w oparciu o swoją wiedzę teoretyczną. Dlaczego zakładasz ze box mojego koleżki jest identyczny z tym chłopaka z forum, i ma na sztywno spięty obieg powietrza. Po prostu sam nie zrozumiałeś o czym mówię a próbujesz ze mnie zrobić gołosłownego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner z tego co ja teraz tutaj przeczytałem od początku naszej rozmowy to na początku stanowczo zaprzeczyłeś tego co ja pisałem a teraz wychodzi na to że piszemy o tym samym. 

Tak moim zdaniem powinien wyglądać obieg zamknięty.

A cos z co2 ( butla, bądź cokolwiek innego ) musi byc dostarczone do środka boxa. 

20211121_083120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...