Skocz do zawartości
Mlodygrower

Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Roślina jest zablokowana, jak to ta sama ziemia w której rosła wcześniej to się jej nie poprawi.

22 godziny temu, Mlodygrower napisał:

Co o tym myślicie? 

Ja myślę że nie odpowiadasz na pytania,Tester, Fxxx pytali o korzenie, musiałeś widzieć jak przesadzałeś. 

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ja ci mogę powiedzieć? Roślinka w doniczce. Trochę chyba mniej oklapla. Zobaczymy w poniedziałek 😎

Doszło chyba nowe piętro liści, jak na te swoje 20 dni to pięter ma tyle co zwykle. Nowe piętro już żywo zielone. Rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak gadaliśmy. Daj jej czas na ogarnięcie 

Czy twoim zdaniem wygląda jakby usychała i nie miała co pić?

Ziemia jest sucha na wiór?  W sobotę rano wlej pół litra wody ale nie szklanka na raz tylko powolutku po całości donicy, masz konewkę z sitkiem?

Możesz też jej dać dawkę nawozu na grow. Ja nie pamiętam jakie ten twój ma pH, ale pewnie coś jak większość w okolicy 5-5,5. Jak nie masz miernika pH ani pH regulatora to z jednorazowo i tak możesz dać, jak ziemia jest dobra to zbuforuje.

Najlepiej to na razie daj w sobotę samą wodę.  Potem zobaczymy w poniedziałek jak to dalej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mlodygrower  Ja bym powiedział, że główną problemem tego krzaka i tym, co zahamowuje tempo jego rozwoju jest głód. Roślina jest ewidentnie głodna , albo nie mogła czerpać pierwiastków z ziemi, bo jest poblokowana złym ph, albo nie miała czego z ziemi czerpać, bo ziemia jest wyjałowiona. Jednak obstawiam blokujące planta złe ph. Teraz powinna odbić, bo ma nową ziemię, więc i ph powinno być prawidłowe, ale zaraz je zepsujesz lejąc wodę o ph, jakiego nie znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy miernik ph priorytet!? Dobrze cię rozumiem? 

1 godzinę temu, KlausKörner napisał:

No tak jak gadaliśmy. Daj jej czas na ogarnięcie 

Czy twoim zdaniem wygląda jakby usychała i nie miała co pić?

Ziemia jest sucha na wiór?  W sobotę rano wlej pół litra wody ale nie szklanka na raz tylko powolutku po całości donicy, masz konewkę z sitkiem?

Możesz też jej dać dawkę nawozu na grow. Ja nie pamiętam jakie ten twój ma pH, ale pewnie coś jak większość w okolicy 5-5,5. Jak nie masz miernika pH ani pH regulatora to z jednorazowo i tak możesz dać, jak ziemia jest dobra to zbuforuje.

Najlepiej to na razie daj w sobotę samą wodę.  Potem zobaczymy w poniedziałek jak to dalej wygląda.

Oki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mlodygrower  Deszczówka ma właściwe ph, ale i tak warto mieć coś, co pozwoli ci ustalić, jakie ph ma ziemia, w jakiej ph będzie ulegało zmianie nawet, jak będziesz lał deszczówkę, bo będziesz wprowadzał też nawozy razem z tą deszczówką, jakie będą wpływały na ph ziemi. Miernik ph elektroniczny kup, lub płyn heliga. Miernik elektroniczny Adwa D11 lub D12 to koszt jakiś 180 zł, a płyn to jakieś 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mlodygrower Nie potrzebujesz, jak kupisz Adwę d11 lub d12 to zmierzysz tym miernikiem i ph roztworu ( wody) , jak i ph ziemi. Są płyny obniżające ph i podwyższające, ale do niedawna używałem po prostu soku z cytryny i też wystarczyło, by tym ph obniżyć. Jak masz 200 zł to kup Adwę to słuszna inwestycja w przypadku  uprawy.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...