Skocz do zawartości
Danczan

Prawdopodobnie dopadła zgnilizna korzenia Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek!@Dobry_Człowiek!  W Polsce jest chyba nie dostępny dzwonili do mnie z grow shopu ze muszą anulować zamówienie ;( @doominik@doominik jakas rada na plesn która pojawiła się na łodydze zaraz przy koszyczku na granicy keramzytu takie małe ognisko widziałem @Dobry_Człowiek! Chyba ze Ty mi cos poradzisz nie chce stracić kolejnej dziewczyny ;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kłopoty w rurkach od wiader pojawił sie glon to chyba on byl przyczyną tego wszystkiego ana dodatek ma liściach jednego planta pojawiło się cos takiego 

@doominik @Dobry_Człowiek! Bądź ktokolwiek proszę  o pomoc żeby zidentyfikować co to moze byc i jakąś rade czym najlepiej wyczyścić te wiadra tzn rurki od poziomu wody wiaderka sa dwc nutriculture 

20210916_204802.jpg

20210916_204755.jpg

20210916_204748.jpg

Próbowałem sam n zidentyfikować co to moze byc na podstawie jakiś tam tabelek w internetach ale nie mam pojęcia co to moze być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje za każdym razem cal-mag od canny caly zestaw mam w sumie od canny mierzyłem ec jest na poziomie 1.5 a nie chciałbym przesadzić oxyplus rozpuści glony? 

Ale dla pewności dodam jutro do pożywki trochę cal mag i dodatkowo zrobię oprysk  jeszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Powiem szczerze ze czekam az jest jej bardzo mało i dolewam nowej i może to jest mój błąd lada chwila zmieniam pożywkę na flo bo według tabeli canna chcą żeby lać im jeszcze składniki na wega postanowiłem ze jutro uzupełnię jeszcze tam gdzie jest bardzo mało ta sama pożywkę(weg) w sb albo pt zrobię fryzjera bo w przyszłym tygodniu nie bede mial kiedy i zmieniam pożywkę  na blooma lada dzień 

Zupa 23 stopnie max  kamień i pompka z kompletu  dwc od nutriculture 

A te glony pojawiły się w 2-3 wiadrach z 9. 

Dziwne ze one rosną a kwiaty sie nie formują jeszcze jest to ich w sumie 9 dzien flo

Czytałem ze mogą się wyciągać i dopiero formować kwiaty nawet do 3 tygodniu. Jestem ciekaw jak to wyjdzie lampa to zeus 600w pro a pestki Brucce Banner #3 niby 60 day Flowering  na wegu były 35 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Danczan napisał:

Powiem szczerze ze czekam az jest jej bardzo mało i dolewam nowej i może to jest mój błąd

I to duży. To zaburza równowagę w składzie mieszanki.

3 godziny temu, Danczan napisał:

ec jest na poziomie 1.5

Z wodą kranową?

Spokojnie możesz dać 1,8 i z czasem zbliżać się do 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniaktak kranówka odstana do ec jej wynosi jakies około 0.1 moj ecenetr adwa ma odchyl około 0.15 sprawdzałem to w liqudzie.

Za każdym razem najpierw leje cal mag agent od canny żeby wzrosło do około 0.45 i później wale całą resztę 

@Dobry_Człowiek!Zamówiłem liquid Oxygen z Growth Technology ma być na poniedziałek i wtedy odrazu zmienię zupe z nawozami na flo i dodam tego specyfiku omijając oczywiście cannazym

@Ważniakczyli z tego co rozumiem najlepiej jak jest mało pożywki nie dolewać tylko resztki wylać i wlewać całą nowa? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan

8 minut temu, Danczan napisał:

@Ważniaktak kranówka odstana do ec jej wynosi jakies około 0.1 moj ecenetr adwa ma odchyl około 0.15 sprawdzałem to w liqudzie.

Przy kranówce nie myli się chyba o więcej niż 0,05. Taki odchył to nic, jeszcze jak o tym wiesz i w którą stronę przekłamuje.

13 minut temu, Danczan napisał:

Za każdym razem najpierw leje cal mag agent od canny żeby wzrosło do około 0.45 i później wale całą resztę 

A cała reszta zawiera nawóz dwuskładnikowy A, B? Jak tak to lepiej zapamiętaj ilość calmaga jaką dajesz i dawaj go po składniku A.

I mocne stężenia nawozów jak PK 13/14 jeszcze przed wszystkimi.

18 minut temu, Danczan napisał:

@Ważniakczyli z tego co rozumiem najlepiej jak jest mało pożywki nie dolewać tylko resztki wylać i wlewać całą nowa?

Nie ma innej możliwości, nie wiadomo co w tej resztce zostaje, może to zablokować inne składniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan Coś nie tak z nawozami jest jak plamy na sieciach się poajawiaja na tym etapie, bardzo możliwe, że jak masz problem z korzeniami to czegoś roślina nie wchłania. Najpierw musisz ogarnąć korzenie. 
moc do pleśni ja łodydze, to nigdy się z tyk nie spotkałem, tylko pleśniejące szczyty i takie ja po prostu wycinam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak@Ważniak nie miałem pojęcia ze tak może być przy tym odchyle wiem że jest do góry i zakładałem  0.15 czy to kranówka czy pożywką. Tak nawóz dwu składnikowy a+b do tego rizotonic cannazym dodawałem jeszcze rainoskin od advance i revive czy jakoś tak na stres profilaktycznie  no i oczywiście cal mag agent. Zaraz zmieniam składniki a i b i dodaje boostera dodatkowo i Oxygen Liquid żeby napowietrzyć dobrze ten korzeń. Ogólnie kieruję sie co do nawozów tabelka canna aqua 

 

@Dobry_Człowiek!zamówiłem juz Oxygen Liquid w pon leje razem z pożywką na flo 

@Ważniak

 

@doominikno to wiem ze jak  szczyt zaatakuje to kurestwo to pod nóż odrazu. Wydaje mi się ze nawilzacz dmuchał w jedno miejsce i mam przyczynę. A tak jak mówisz jest lekki problem z tym korzeniem enzym dostał no ale czekam cały czas na ten oxygen moze on go ruszy. Dzisiaj dodatkowo zrobiłem na wszelki wypadek oprysk z calmagu  bo w sumie dawno nie miały. Zaraz odbieram osuszacz to problem z wilgotnością już minie bo mam ponad 60%. Jest to moja pierwsza uprawa w hydro pare lat temu robiłem tylko automaty w glebie i wyniki miałem po 80g z rośliny suchego materialu pod hpsem. Łudziłem się ze skoro to sa sezony to wyjdzie po 100 tymbardziej ze w hydro sa większe plonyba lampa lumatek zeus pro 600w. Następny raz będę bogatszy o te doświadczeniami to może rozbije bank 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...