Skocz do zawartości
Danczan

Prawdopodobnie dopadła zgnilizna korzenia Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Proszę o pomoc mianowicie prawdopodobnie jak w tytule dopadła moje rośliny zgnilizna korzenia jestem laikiem jeśli chodzi o Hydro jest to moj pierwszy raz. Planty maja 31dni wega i 6 dzien flow uprawiane sa w DWC nutriculture stan wody w wiaderkach utrzymuje na poziomie około 8l. Nawozy canna aqua ph około 5.5 ec 1.6-1.8
Temp w boxie 22 noc/27 max w dzień wilgotność około 70-nawet 75.% na trzech roślinach przy głównej łodydze zauważyłem ogniska pleśnie prawdopodobnie wina nawilzacza bo dmuchał w dwie roślinki leżał na keramzycie jakis kawałek listka inta plesn prawdopodobnie z tamtąd. Zaatakowała kawałek łodygi ale zrobiłem oprysk z miedzianu mam nadzieję ze pomoże. Moje pytanie czy ta plesn mogła również zaatakować korzeń? Takie zjawisko zauważyłem na 2 plantach. Po roślinach od góry nie widać jakiś oznak miałem tylko wrażenie ze troszkę się zatrzymały ale liście sa w dobrej kondycji. Dodatkowo kupiłem taki środek jak na załączonym zdjęciu.
Na drugim zdjęciu widzimy ten korzeń jeden z tych dwóch roślinek jest to korzeń mocniej zainfekowany myślę a i na tej roślinie na korzeniu widziałem biały nalot jak by plesn tak jak pisałem Wcześniej mogło to sie zacząć od tej pleśnie która spowodował nawilzacz.

 Ps dodam ze ten korzeń jest juz po zabiegu oczyszczania czyli pousuwałem trochę tych na dgnitych korzeni oczywiście umyłem wiadro i zrobiłem nowa pożywkę
Jakieś dobre rady?
Trzymać je czy poprpstu usunąć z boxa

20210914_161156.jpg

20210914_130041.jpg

20210914_130033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede niedługo to zrobię zdjęcia  ogólnie korzenie innych wyglądają całkiem inaczej puszyste sa dużo większe ale gora dużo od nich nie odbiega mam namyśli od tych co mają kłopoty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjęcia to rośliny zainfekowane reszta sa myske w dobrej kondycji wrzucam też zdrowea do porównania co ogólnie o tym myślicie? 

20210914_174401.jpg

20210914_174408.jpg

20210914_175235.jpg

Chxe dodać inne zdjęcia z ogrodu bale niestety blokuje mnie  serwer 

Fachury proszę o szybką poradę co robić jak działać 

Zdjęcie zrobione z góry 

20210914_175235.jpg

20210914_175233.jpg

A to na porównanie moi zdaniem w pełni zdrowa

20210914_174454.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry nic złego się nie dzieje ale korzeń wygląda tragicznie w tych 2 w porównaniu do innych no i wydaje mi się jal by troszkę wolniej rosły. Ogólnie co powiecie w ogólnej opinii? Jak to wygląda? Dobrze słabo chujowo? 

20210914_175227.jpg

20210914_175223.jpg

20210914_174427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan Rośliny wyglądają ładnie i nie specjalnie masz się czym przejmować. Nie widać typowego czarnego grzyba, tylko bardziej jak nalot od nawozów. 

Ja bym podawał im enzym np od plant magic czy canna i się nie martwił na razie 

 

PS daj im jeszcze z tydzień i zacznij strzyc 😉 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie jak uważasz dużo dołów wyciąć? Ogólnie wydają mi się trochę male? Podaje im cały czas rizotonic od canny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan ja uprawiam w ziemi. Ale miałem ogromny problem z korzeniami i wszystko wróciło do normy. Ten oxyplus jest bardziej do hydro ale mi bardzo pomogl. Bylem juz z myślami wywalić czterotygodniowe roslinki. Mozna mieszać z mineralnymi a ty uzywasz canna aqua takze jak najbardziej.

Ja z fryzjerem wstrzymal sie jeszcze z 10dni i później zrobił jednego porządnego fryzjera i pozniej juz ich nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety jedna chyba na pewno nie przeżyje 

20210915_121728.jpg

20210915_121734.jpg

Druga mam nadzieję że jeszcze odzyska wigor jest troszkę oklapnieta ale jestem dobrej myśli 

20210915_121944.jpg

20210915_121949.jpg

A i mam pytanie do jakiejś mądrej i doświadczonej głowy co to mlze być na tym korzeniu  chodzi o ta plamke czarna? 

20210915_121802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan straszna zmiana jak na jeden dzień. Mi sie wydaje aczkolwiek nie jestem pewny ale korzen chyba gnije, pleśń go dopadła. Jak sie nie myle to ta oxyplus napewno by pomogła. Dotlenia korzenie i likwiduje przeróżne szkodniki.

Jaką masz temperature wody w doniczkach? Jak za wysoka powyżej 22 stopni to lepiej jakos schłodzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan z bliska to rzeczywiście wygląda jakby gnił od środka. Ja takiego problemu nigdy nie miałem, ale z tego co czytam, to ten oxyplus czy podobne środki pomagają. 

ja w upały prewencyjnie podawałem ENZYM od Plant Magic i nigdy nie miałem problemu. 

co do strzyżenia, to zobacz nasz forumowy filmik

 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik@doominik@doominik@doominik to jest cos innego niz canna rhizotonic? Widze ze w PL ciężko dostępne na Amazonie można zamówić. Przeczytałem ze powinno się używać tylko na wegu. Używałeś może na flow? Bo jeśli nie ma przeciwskazań to zamawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...