Skocz do zawartości
bingobum

Mikoryza

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest zdanie szanownych kolegów na temat zastosowania mikoryzy w uprawie organicznej? Stosujecie? Są jakieś przeciwskazania?

 

Mikoryza-Uniwersalna-100ml-Biopon-szczepionka.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/19/2022 at 6:29 PM, mirecki said:

Polecacie tą mikoryze? Czy może coś innego? Przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu i kompletuje wszystko. 

Grate White Plant Success.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

mikoryza endotroficzna – związek grzyba z systemem korzeniowym roślin, w którym strzępki grzyba przenikają przez ściany komórek kory pierwotnej korzenia i kontaktują się bezpośrednio z błoną komórkową. W komórkach strzępki tworzą struktury w kształcie pęcherzyków albo rozgałęzionych zgrubień. Nie powstaje mufka i nie zanikają włośniki. Rodzaj mikoryzy charakterystyczny dla roślin zielnych występujący prawdopodobnie u 80% roślin lądowych. Mikoryzę taką tworzy tylko ok. 200 wyspecjalizowanych gatunków grzybów.

Czyli  prościej mówiąc grzyb ten tworzy nierozerwalna symbiozę z korzeniem i nie zanikają włośniki w odróżnieniu do mikoryzy ekto. 

Jednym z bardziej polecanych grzybów do canna jest Rhizophagus irregularis  oraz Trichoderma harzianum. 

Gdzieś znalazłem badanie, gdzie testowali ilości miko na litr ziemi i 80 zarodników było idealna dawka. 

@Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano wpadła mi w ręce mikoryza MycoTerra Kraken w granulkach. Jak to w ogóle zastosować? 😄 Rozpuścić w wodzie kilka gram i skropić przed posadzeniem czy jak?

I drugie pytanie - czy trzeba stosować od razu w doniczce docelowej czy będzie git stosując w mniejszej i później przesadzając?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tibijczyk ziomek na opakowaniu nie ma napisane? Ja daje kraken w proszku, daje pod korzeń raz w doniczkę startową, sypie wokół ziarna prosto na glebę. A później już nie stosuje, ale można rozpuścić w wodzie i podlać. Moge zrobić Ci fotę opakowania proszk,  ale jak wejdziesz na jakąkolwiek stronę growshop np, to będzie w opisie produktu ile czego i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 na opakowaniu jest tylko po hiszpańsku, a wolałem się dokładniej dowiedzieć jak zastosować, nie tylko ile. Jakbyś zrobił fotkę z jakimś przydatnym info to będę wdzięczny 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...