Skocz do zawartości
jaracz202tysiace

Pomoc przy złożeniu growboxa 60x40x120

Rekomendowane odpowiedzi

Albo full komplet za 313 eu 

 

 

https://spiderfarmer.eu/products/sf1000-led-grow-light-full-spectrum-70x70cm-grow-tent-kits-carbon-filter-indoor/

 

17 minut temu, Neron87 napisał:

Na razie kupiłem tylko lampę. Reszta jest na etapie kompletowania. Nic nie będzie kupione pochopnie bez przemyślenia i konsultacj

@Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner  Rzeczywiście, jest taki zestaw i cenowo wychodzi dokładnie tyle samo. Ale szukałem tylko na polskich stronach i nawet nie brałem pod uwagę tak dużego namiotu. Początkowo miał być w ogóle 40x40x80, tylko plan ewoluował. Dużo lepszy jest ten spider? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@KlausKörner Zrobiony jestem, z tych zdań, cyt:

Quote

Lampa już zamówiona, będzie musiała na początek wystarczyć. Producent podaje, że skutecznie oświetla powierzchnię do 0,35m, a u mnie jest tylko 0,24m. Najwyżej dołożę drugą później jeśli jedna będzie sobie słabo radziła. Oprócz tego planuję pod koniec kwitnienia dokupić lampę uvb.

Zrozumiałem, że już zamówił i po sprawie, bo wydaje mi się, że to z tego zdania wynika.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neron87 Ogolnie za 130 eu i namiot gratis to taki zestaw jest nie do dostania. Lampa na diodach Samsung, po legalizacji w USA i Kanadzie pierwsza lampa domowych growerow. Tak naprawdę to jest to ta sama firma co mars hydro ale półkę wyżej. 

Dobra lampa. Poszukaj na YT.

Czy lepsza od Ledam 60w? Pewnie lepsza niż dwa Ledam 60w. Na pewno lepsza dwa razy niż jeden Ledam 60w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @Zielone krainy Zamówiłem wczoraj. Plony spod tego panela wyglądały bardzo ładnie i wydawał się stosunkowo niedrogi, w porównaniu z innymi ledami z polskich growshopów. Początkowo był przymierzany do powierzchni 0,16 i zapas był duży. Plany co do rozmiarów się zmieniły, a panel pozostał. Trudno, najwyżej dokupię jeszcze ten 35w tak jak radzisz. 

Namiot 70x70x160 i tak odpada. Miał być dyskretny i mieścić się w kącie pod regałem. Będzie jednak stał w innym kącie, mniej dyskretnie, ale trochę zasłonięty i nie będzie się rzucał w oczy. Każdy większy już tak. Budżet zresztą też wstępnie miał być mniejszy, a rośnie z każdym dniem. 

Co myślicie o reszcie wyposażenia jeśli box i lampa będą takie? Kiedy można przesadzać do ziemi batmix? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Neron87  No to tak, jak myślałem. Zamówienie zostało dokonane. Panel da radę na tą powierzchnię, a na kwitnieniu możesz coś  dokupić, np.  panel 25 W lub 35 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty, do mieszak bardzo drogi. Drożej niż za wyciąg . 

Ziemia jest gitara,znam używałem, ale weź sobie jakąś lightmix albo z ogrodniczego jakąś do siewek(sadzonek) nie pchaj maluchów do batmixa bo mogą paść. Nie które hybrydy umrą po dniu lub dwóch. Jak będą miały tydzień lub dwa to przesadzisz do batmixa.

Miernik pH masz?

Z plagronu na bloom możesz zrezygnować, tym bardziej że jest go litr. Jak kupisz batmixa to raczej go nie użyjesz więcej niż dwa razy. Bez sensu. Ok 13/14 gitara, dokup calmag 250ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dokupię w takim razie jeszcze ledam 35 w. Jeszcze poczytam, ale prawdopodobnie też lampę uvb, podobno robi robotę. Taki zestaw mam nadzieję że da pyszne szczyty. 

Coś z tej mojej listy wyrzucić lub zamienić? Co jeszcze brakuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na flo dokupisz Ledam 35 to będzie bajeczka.

1 minutę temu, Neron87 napisał:

@Zielone krainy dokupię w takim razie jeszcze ledam 35 w. Jeszcze poczytam, ale prawdopodobnie też lampę uvb, podobno robi robotę. Taki zestaw mam nadzieję że da pyszne szczyty. 

Coś z tej mojej listy wyrzucić lub zamienić? Co jeszcze brakuje? 

 

5 minut temu, KlausKörner napisał:

Co do reszty, do mieszak bardzo drogi. Drożej niż za wyciąg . 

Ziemia jest gitara,znam używałem, ale weź sobie jakąś lightmix albo z ogrodniczego jakąś do siewek(sadzonek) nie pchaj maluchów do batmixa bo mogą paść. Nie które hybrydy umrą po dniu lub dwóch. Jak będą miały tydzień lub dwa to przesadzisz do batmixa.

Miernik pH masz?

Z plagronu na bloom możesz zrezygnować, tym bardziej że jest go litr. Jak kupisz batmixa to raczej go nie użyjesz więcej niż dwa razy. Bez sensu. Ok 13/14 gitara, dokup calmag 250ml

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Neron87  Masz czas, cały weg przed tobą, na kwitnieniu też ten panel da radę, ale kwiatostany będą wolniej nabierały kształtu owocu.

@KlausKörner  Chyba na mocnej fazie jesteś :D Trzymaj się tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @Zielone krainy no to tak właśnie zrobię. A co myślicie o lampie uvb dodatkowo? 

Wywalam w takim razie bloom. Calmag podaje się razem z 13/14 przez całe flo? 

Miernika ph jeszcze na liście nie mam. Myślałem na początku, że obejdzie się bez, ale chyba jednak go dopiszę. Jaki polecacie? I w ogóle ma to być miernik ph ziemi, czy wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neron87 calmag warto dać co 3-4 podlanie na wegu bo deficyt magnezu widać dosc późno,gdy jest już zaawansowany. Przy batmixie w zasadzie będziesz lał samą wodę przez długi czas a to wypłukuje magnez i wapń.  Calmag doraźnie, zapobiegawczo.

Uvb moim zdaniem przy tej uprawie olej. Pierwszy grow , zbędny luksus. 

Miernik polecam adwa. Jest droższy ale wart ceny.

Cultywalley ma tansze mierniki, też się sprawdza.

Najtańsze mierniki odpuść .

Zarówno miernikiem adwa jak i cultywalley zbadasz pH wody jak i gleby. Do pomiaru pH gleby sporządzając wtedy mieszaninę gleby i wody destylowanej.

Jak kupisz ziemię dedykowana dla konopii np ten batmixa, i podlewasz deszczówka albo np woda oaza z biedronki to miernika przez weg możesz nie używac, lecisz w ciemno. Ziemia ogólnie też buforuje to pH jednak w razie kłopotów to pH jest pierwszym co musisz sprawdzić.

Potem będziesz już łał nawozy i nie wiesz ile będzie trzeba. Wtedy pH należy korygować w razie jakiś zachwiań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @Zielone krainyW takim razie posadzę w zwykłej ziemi i po dwóch tygodniach przesadzę do batmixa. W czym posadzić na początku, wystarczy plastikowy kubeczek czy coś większego? Będę podlewał na starcie oazą, żeby nic nie popsuć, a miernik dokupię w następnym miesiącu. Adwa rzeczywiście dość drogi, gdzie mogę kupić cultywalley? Bo nie mogę takiego znaleźć. Ph będę musiał raczej podnosić, czy obniżać? Czy kupić od razu oba środki? 

Nic nie piszecie o wentylatorze i filtrze, czyli są dobre? Mogą zostać? 

Taki nawilżacz powietrza wystarczy? 

https://beautiona.pl/product-pol-4597-Nawilzacz-Powietrza-Dyfuzor-Zapachowy-Szary-Aromaterapia-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwv5uKBhD6ARIsAGv9a-wK7TsFX8-B-m-py6mjdcqM2FGE5KBN5TNWtAL_MoYexHUFpFLG7kQaAgVPEALw_wcB

https://beautiona.pl/product-pol-4597-Nawilzacz-Powietrza-Dyfuzor-Zapachowy-Szary-Aromaterapia-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwv5uKBhD6ARIsAGv9a-wK7TsFX8-B-m-py6mjdcqM2FGE5KBN5TNWtAL_MoYexHUFpFLG7kQaAgVPEALw_wcB

Jakie pestki byście polecili? Chciałbym mieć jedną odmianę energetyzującą, którą spokojnie można palić w ciągu dnia. Planuję kupić do tego vapcapa. A druga to musi być bardzo mocna indica. Myślałem ostatnio np o OG kush, albo girl scout cookies. Tolerancję mam dużą, więc im mocniejsza tym lepiej. 

Przypadkiem wkleiłem 2 razy ten sam link. Miał być jeszcze ten

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-powietrza-lampka-nocna-baseus-elephant-humidifier-bialy?gclid=Cj0KCQjwv5uKBhD6ARIsAGv9a-wnIrrGrYViCsm0haxsJlwqPHx7Ge9Gm42UNViNRbVXtt6rzLVx5eUaArhpEALw_wcB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz dać do kubeczków.

2. Miernik : https://www.grow-shop24.de/ph-messgeraet-cultivalley?gclid=EAIaIQobChMI5OuakfKK8wIVjs13Ch1yowDLEAQYAyABEgI3a_D_BwE

3. Nawilżacz lepszy ten z Mediamarkt, tamten drugi to jakaś zabawka 

Z Indyjek Kush OG jest spoko.

Black Domina jest spoko z hybryd.

sativa to jakiś Haze na przykład. Jack herrer też jest energetyczny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Vapcapa kupię przede wszystkim, żeby chociaż ograniczyć albo wyeliminować trucie się dymem. No i dodatkowo fajna opcja złapać szybkiego bucha żeby nie śmierdziała cała okolica. A jak z działaniem? Idzie się tym dobrze skuć? Bo opinie słyszałem różne. Podobno nie ma aż takiej bomby jak po paleniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neron87 wszystko ma swoje plusy i minusy, do cybucha vapcapa wchodzi około 0.1g i ktoś liczy że tym się porobi tak jak po spaleniu blanta, jeżeli spalisz pół grama z blanta albo z vapcapa to moc fazy będzie porównywalna tylko że przy vapcapie się zmęczysz bo za każdym razem musisz nagrzewać chłodzić nabijać itd, więc jeśli jesteś użytkownikiem który potrzebuje dużej ilości by się spizgać to nie polecał bym mechanicznego vaporazytora tylko elektryczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Stąd pewnie taki rozrzut w opiniach. Ja zwykle kręcę 3-4 z grama. Zależy od materiału. Vapcapa chcę tak dodatkowo, żeby bez marnowania czasu złapać lekkiego bucha. Jak się sprawdzi, to zainwestuję w elektryka z większym cybuchem i będę robił wieczorne sesje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörnerPrzy obecnym kursie euro i do tego wysyłka z zagranicy, będzie pewnie niedużo tańszy od adwa. To już chyba lepiej dołożyć i kupić lepszy. Z tańszych nic się nie nadaje?

Dla OG kusha specjalnie zdecydowałem się na wyższy namiot, bo czytałem, że rośnie dość wysoki jak na automat. A ak 47 jakie ma działanie? Bo jest bardzo polecany dla początkujących. Myślałem też nad amnezja. Na początek wszystko w automatach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...