Skocz do zawartości
Riick

Przeciagniety weg, odrosty nad siatka malo miejsca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodze z powaznym dla mnie problemem.

Moje krzaki maja 5tygodni. Od szesciu dni dostaja swiatlo 12/12. Wg mnie za dlugo byly na wegu i rozrosly sie jak dla.mnie niesamowicie. Zrobilem to celowo bo to moja pierwszy przygoda z hydro i robilem porownanie z tradycyjna metoda. Nie daje rady ich upychac pod siatka do tego z pewnoscia maja za duzo lisci.  Dwa dni bez zagladania i skoczyly 10cm ponad siatke na dodatek na dniach zaczna kwitnac i nie chce ich w tym czasie kaleczyc(sznurek konopny dosyc szorstki i rysuje) ani stresowac. Do swiatla maja miedzy 30 a 40cm ale jak jeszcze podrosna to sie popala. Moge maxymalnie podniesc lampy 20cm ale to juz metoda kombinacji. Jak ogarnac ten busz zeby nie pokaleczyc szczytow.

 

 

IMG_20210905_122156287_HDR.jpg

IMG_20210905_122147024_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 80x80 i 4 rośliny? Jak tak to 5 tygodni na vegu nie jest długim czasem.

Szczyty mają duże liście ale na pewno ich ilość nie jest przytłaczająca, nie było treningów, zabrakło dbałości. Rośliny będą rosły z dnia na dzień, myślę że 30cm więcej nie będzie dla nich stanowić problemu. Obym się pomylił, dobrze zrobiony SCROG znacznie obniża wzrost roślin.  

Po pierwszej uprawie, długi Veg, rośliny rosły na ścianach pozaginane. Stwierdziłem że jedyna sensowna wysokość boxa to 2m. 

Jaka wielkość, moc pojedynczego COBa? To nie HPS myślę że 20cm nie powinno wyrządzić krzywdy rośliną. Miałem 15cm przy 75W nie długo i w bliskiej odległości wiał wiatrak na nie, nic się nie stało. 

Mierzę i nie wierzę, teraz jeden szczyt ma 12cm do COBa i tak już długo. 

Łatwo jest sprawdzić przykładając rękę, trzymając dłużej czuć że temperatura rośnie i robi się nieprzyjemna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box 80x80 a moc pojedynczej diody to 63w(zużycie).  Wyzszy box nie zmiescilby sie bo mam skosy na strychu. Lisci nie ma niewiadomo ile bo prawie polowe niedawno usunelem. Temp nie przypala reki narazie ale kiedys pod slabsza lampa mars hydro przypalilem piekny szczyt(ok 15cm) dlatego szukam rozwiazan. 

Co by sie nie stalo to i tak jestem pod wrazeniem jak szybko rosliny rosna w raczej średnio skonfigurowanym dwc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Riick te odrosty do których nie dochodzi światło możesz wyrzucić bo i tak bez światła nie dojdą to szkoda energii, która zostanie przekierowana do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Ciężko mi jest się dopatrzeć głównej łodygi, w roślinie z lewej w pewnym momencie się urywa, czy dobrze widzę na piątym piętrze rozgałęzia się na dwa? Co mnie dziwi że te odgałęzienia nie są specjalnie grube i pewnie już nie rwą się do góry bardziej niż pozostałe o podobnych grubościach, wygląda to na idealny rozkład. Nie trenowałem nigdy roślin z sukcesem, jakieś zabawy na pojedynczych roślinach, pomijam usuwanie liści i jakieś codzienne odsłanianie odgałęzień, czy naginanie rośliny. Teraz przyszedł czas, nawet coś zacząłem, dziewczyny mnie zmuszają żebym którąś uśmiercił więc trzeba działać ale to tylko dwie doniczki i sześć dziewczyn do zabawy. Pozostałe sześć roślin chcę dobrze rozkrzewić i tak się zastanawiam, nawet jeśli roślina z prawej ma więcej rozgałęzień to i tak można by zrobić manifolding czyli tradycyjny topping, jak dobrze widzę jest, plus, topping na każdym odgałęzieniu. I wygłądałoby to tak jakbym to narysował, szkoda że teoretyczne założenie nie idą tą samą drogą co praktyczne. 

@Riick Powiem ci że o ile w fazie wegetacji czuję że mam kontrolę nad roślinami to zawsze kiedy przełączę to mi się rośliny wymykają spod kontroli.

Wydaje mi się że jak będziesz miał problem to będzie on dotyczył kilku szczytów nie całej rośliny przy czterech punktach światła łatwo je ominiesz.

Zaczynałem jak ty na poddaszu, i tak długi czas, zimno w zimie, sauna w lecie.

 2012-07-14.thumb.jpg.c3456e2ef150b43687d08c4abe3fc4ea.jpg

Cudem znalazłem boxa o takich wymiarach centymetr wyższy lub szerszy już by nie wszedł.

 Czeka cię niezapomniana przygoda, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...