Skocz do zawartości
Rolnik_420

5x BlueDream/5xDr.Widow + 4 grstisy 2x450w LED (sezony)

Rekomendowane odpowiedzi

Mobilne składniki odżywcze, takie jak fosfor, mogą być przenoszone z jednej części rośliny do drugiej. Jeśli fosfor był przechowywany w starym liściu wachlarzowym przed przeniesieniem do innej części rośliny, najpierw zauważysz niedobór w starszym miejscu wzrostu.

Inne minerały, takie jak cynk, są minerałami nieruchomymi. Po zdeponowaniu przez roślinę trudno jest je dalej przenosić. Oznacza to, że początkowo zauważysz niedobory nieruchomych minerałów w nowym wzroście.

 

Zobacz sobie ziomeczku tutaj, będzie łatwiej jak sam doczytasz.: 

https://dutch-passion.com/pl/blog/wizualny-przewodnik-po-niedoborach-składników-odżywczych-w-konopiach-n987

 

Tylko ,że te niedobory niemobilnych składników one są zawsze spowodowane pH gleby lub niedoborem innego mobilnego składnika. Generalnie szybko je wyeliminujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwiązać niedobór cynku poprzez wprowadzenie mieszanki mikstur zawierających cynku, żelaza i manganu. Możesz także wypróbować siarczan cynku, tlenek cynku i chelatowany cynk. Inną opcją jest doskonały produkt, taki jak Marijuana Booster , który zapewnia roślinie dużą różnorodność potrzebnych składników odżywczych, w tym cynku.

 

Ponadto przepłucz system czystą wodą o pH, która zawiera prawie połowę niezbędnych składników odżywczych dla twojej rośliny, w tym manganu, cynku i żelaza. Zwróć uwagę i daj mu kilka dni na pełne wyleczenie nowego wzrostu.

Ewentualnie, i nie robię sobie jaj, powkladaj gwoździ ocynkowanych w ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki Panowie, dzięki za odpowiedzi. Czekam aż przyjdzie i zrobie upa jakos na weekendzie. 

Dodam tylko, że panny idą pięknie. Niestety 2 gratisy wyjebalo strasznie w górę i są pod samą lampą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik_420 Ja też uprawiałem bez miernika ponad pięć lat. Dopiero jak wystąpił poważny problem to zakupiłem.

A to na liściach to Tobacco Mosaic Virus. Dziwi mnie tylko że tak dużo 10-20% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierze jeszcze jutro ph z odżywkami i z podstawki. 

Co do podlewania to aktualnie leje po 2 litry tylko  do podstawek co 2-3dni, częściej z odżywkami, a co 3-4 podlewanie sama woda. Troche męczy tak częste podlewanie ale to chyba przez duże donice.

Zapomniałem dodać, ze ziemia to all mix od biobizza która ponoć też reguluje ph. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak ziemia ma dobre pH na starcie to nic nie jest w stanie zakłócić równowagi. Może poza dużym nadmiarem nawozów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...