Skocz do zawartości
Smuteqq

Ciężkie początki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chciałem rozpocząć taką małą uprawę. Do 5 krzaków, i teraz pytanie. Jaka odmiana wybrać na początek. Warto dodać że nigdy nie miałem z tym styczności, druga sprawa. Mianowicie czy potrzebuje coś kupować? chce to zrobić po cichutku, nie martwić się że będą jakieś większe rachunki za prąd. Dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smuteqq Nie nazwałbym projektu 5 krzaków małą uprawą chyba że w 1.5l doniczkach.

Na początek warto wybrać nasiona sezonowe i na stronach z nasionami zazwyczaj jest czy dane gatunki są dla początkujących czy nie.

2 godziny temu, Smuteqq napisał:

 Mianowicie czy potrzebuje coś kupować? 

Generalnie wtf? Xd tak potrzeba coś kupować i jeśli chcesz że by to wszystko fajnie śmigało to zakładając że mowa o 5 krzakach w donicach 11l to wyjdzie ci 1.5tyś zł do 2tyś chyba że jesteś złotą rączką i zrobisz sobie sam większość rzeczy wtedy wyjdzie taniej a rachunki za prąd to jest akurat najmniejsze zmartwienie.

Ogólnie polecam ci przejrzeć forum i wszystkie poradniki zanim się za cokolwiek weźmiesz bo uprawa krzaków jest trudna i łatwa jednocześnie, pozdrawiam 

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  Wybrałem Auto White Russian, ponoć ciężko ją zniszczyć, i są dobre dla początkujących. Raczej wybiore opcje 1.5l. Na razie pomysł jest taki aby wziąć jakąś lampe 12v np. Dać filtr ,,fioletowy'' nie wiem dokładnie jak to się zwie. Wiem że na żyda lece ale, aczkolwiek jestem pewny że z moimi umiętnościami totalnie nic z tego nie wyjdzie. Pozdro i dzięki za zainteresowanie

1 hour ago, onyx said:

@Smuteqq Nie nazwałbym projektu 5 krzaków małą uprawą chyba że w 1.5l doniczkach.

Na początek warto wybrać nasiona sezonowe i na stronach z nasionami zazwyczaj jest czy dane gatunki są dla początkujących czy nie.

Generalnie wtf? Xd tak potrzeba coś kupować i jeśli chcesz że by to wszystko fajnie śmigało to zakładając że mowa o 5 krzakach w donicach 11l to wyjdzie ci 1.5tyś zł do 2tyś chyba że jesteś złotą rączką i zrobisz sobie sam większość rzeczy wtedy wyjdzie taniej a rachunki za prąd to jest akurat najmniejsze zmartwienie.

Ogólnie polecam ci przejrzeć forum i wszystkie poradniki zanim się za cokolwiek weźmiesz bo uprawa krzaków jest trudna i łatwa jednocześnie, pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niezły pomysł. Wziąć jakaś lampę na 12v i jakiś fioletowy filtr na to. Weź też czerwony, zioło lubi czerwone światło. Jakbyś chciał jeszcze bardziej na żyda, to zasilanie daj przez dynamo z roweru, a kobitę i dzieciaki na rower, możesz nie patrząc na rachunki za prąd, 18/6 swiecic aż do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra donice mają mieć po 12l. Będę wiedział, w jakie lampy powinininienem się zaopatrzyć? Dodam także, że uprawa będzie się znajdować na strychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Rozumiem że bez tego jest totalna lipa? Roślinki będą ciągle w temperaturze około 26 stopni. Możliwe że będę w stanie wystawić je na słończe na około 5 6 godzin

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek całkiem za darmo bez kosztów i na ciągania polecam, jednak zapoznać się z tematem, żeby później nie było rozczarowania i zgrzytu zębów:

https://www.royalqueenseeds.com/blog-growing-cannabis-indoors-n99#attic

https://www.royalqueenseeds.com/content/40-building-your-own-grow-room

 tak na początek polecam zaopatrzeć się w podstawy.

I naprawdę nie mówię tego złośliwie.

 

To jest co prawda blog producenta nasion, ale te artykuły takie w miarę ludzkie mają

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bubble napisał:

Na początek całkiem za darmo bez kosztów i na ciągania polecam, jednak zapoznać się z tematem, żeby później nie było rozczarowania i zgrzytu zębów:

https://www.royalqueenseeds.com/blog-growing-cannabis-indoors-n99#attic

https://www.royalqueenseeds.com/content/40-building-your-own-grow-room

 tak na początek polecam zaopatrzeć się w podstawy.

I naprawdę nie mówię tego złośliwie.

 

To jest co prawda blog producenta nasion, ale te artykuły takie w miarę ludzkie mają

 

Podpisuje się pod tym co napisał koleżka. Najpierw i całkiem za darmo musisz poczytać. Duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyxnie prawda że tylko gięta z 1.5l będzie miał 😜 ja mam doniczki po 3l i całkiem ładnie wyciągam, chociaż ja to wolę kompakty niż wielki krzak 😁

@SmuteqqNa sam początek światło, bo to najważniejsze, możesz mieć namiot ze złota, wysadzić go diamentami i posypać brokatem, bez światła ci nawet paprotka nie urośnie.

Jak nie chcesz wydawać setek złotych, kup sobie lampkę do stówy na allegro, taką pod roślinki, coś tam na tym wyrosnie, dobry trening będziesz miał, później zainwestuj w ledy i bajka. 

Na strychu musisz zadbać o wentylację, bo łatwo o pleśń, poza tym, jakim cudem chcesz mieć na strychu 26*, szczególnie że idzie jesień? Będziesz ogrzewać?

Co do rachunków za prąd, no sorki mordeczko, ale za darmo nic nie ma, a z eteru nic nie wyrosnie, światło to energia, energia to życie dla twoich roślinek, w życiu nie oszczędzał bym na prądzie kosztem swoich panienek. 

Jak chcesz tanio to rób wszystko sam, ja sobie tak zmontowałem 2 szafki i szafę w koszcie niecałych 300zl (oczywiście nie wliczam tu kosztów lamp) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

32 minutes ago, KryspieK said:

@KryspieK Dobra, zacznę jeszcze raz i wytłumaczę wszystko po kolei. Na noc roślinki będą w kotłowni, gdzie będą miały ciemno i temperatury to coś koło 25 stopni plus minus. Na dzień będą pod lampą, myślę że jeszcze przez kilkanaście dni na strychu będą miały jeszcze ciepło, potem będą w chociażby pokoju, bo wiadomo że pośrodku września temperatury w dzień na strychu już nie będą takie dobre. Wiecie, to nie jest tak że chce iść totalnie na żyda, tylko po prostu boję się o przypał, żeby czymś nie podpaść. Chciałbyś się pochwalić szafką? mniej więcej wytłumaczyć jak to działa co użyłeś i w ogóle, myśle że taka szafka będzie spoko dla mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smuteqq Ja przerobiłem stare biurko na szafke i jest git. 

Wytnij otwory na wentylacje, lampę zawieś i w sumie to tyle jeśli masz gotową szafkę.

Ale światło to podstawa, i naprawdę bez dobrej zarówki i mocy nie wyciągniesz za duzo, ja na moje 0.20m2 mam 10k lm Leda (własnej roboty) a i tak wydaje mi się niewystarczający na 2 roślinki.

Wazne jest tez spektrum, tj barwa światła, 6500K na wega, 3000K na kwitnienie, są tez wersje dual. Najlepiej z prądem i tak wyjdzie ci led, a juz w ogóle jeśli zrobisz go sam. 

MUSISZ tez mieć w środku wiatrak.

Edytowane przez KryspieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...