Skocz do zawartości
Kociumba

Ciemność 😉

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie wiadomo że rośliny muszą mieć ciemność kompletna w nocy i z tad moje pytanie. Żeby utrzymać niską wilgotność w końcowych fazach osuszacz chodzi 24/h i ma swój wyświetlacz mały z liczbami wyświetlany na niebiesko, oraz jedna malutka lampkę zieloną i czerwoną. Czy one nie zaburzają snu dla moich dupeczek? Pozdrawiam 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przewrotnie zapytam, to rozumiem że na outdoor trzeba by księżyc zasłonić? Napewno każdy light leak jest ryzykiem, natomiast też moim zdaniem nie ma co wpadać w paranoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Jasne, a jak było za drugim razem? Bo jeśli to był raz to mogłeś mieć też po prostu pecha. Tak jak mówię co do zasady się z tobą zgadzam, light leak'i źle wpływają na rośliny i nie maco ryzykować jeśli można ryzyka uniknąć, natomiast też nie ma co stresować chłopaka, że po uprawie, same hermy i koniec świata. We wszystkim co robimy podczas uprawy dążymy do zapewnienia jak najlepszych warunków, żeby wycisnąć roślinę do granic jej możliwości, jednak należy też zachować trochę umiaru w kategoryczności stwierdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble za drugim razem zakleiłem taśma światło i juz wiecej razy sie to nie powtórzyło. Poprstu z doświadczenia wiem ze jak ma byc ciemnia to ma byc ciemno. I nie bede porównywał szcztucznego światła do księżyca. Gdzie porównujesz indor do outdoor. Mam takie swoje zdanie i nic tego nie zmieni. Nawet glupie chwilowe zaglądanie do boxa w nocy zaburzają ciemnie u roslin. Jak dasz mi jakis dobry przykład to Ci przyznam rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Nie musisz mi przyznawać racji bo racja jest po twojej stronie w większości. Moje zdanie jest takie, że wszystkiego nie wykluczysz i nie przewidzisz więc stało się należy zapobiegać aczkolwiek nie uprawiać dramy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Ale księzyc jak i gwiazdy praktycznie nie świecą własnym światłem. 

Księzyc odbija światło słońca, Gwiazdy, które widzimy na niebie tak naprawdę juz dawno nie zyją (Zbyt ogromne odległości) więc gdzie tu świeci? XD Fizyka 1 klasa gimnazjum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KryspieK a swiatło odbite od ścianek boksa działa czy nie? bo jak światło odbite to nie światło to do gimnazjum mogą nie puścić 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refrakcja – załamanie światła przy jego przejściu pomiędzy ośrodkami o różnej gęstości. W szczególnych przypadkach, zamiast załamania może nastąpić całkowite wewnętrzne odbicie światła od powierzchni oddzielającej oba materiały

Zauwaz kolego, ze lampe w boxie masz na wysokości nawet nie metra, a jej światło odbija się od ścianek, ale jest rozproszone, natomiast księzyc (a juz w ogole Gwiazdy!) znajduję się jakieś 364,4 tys. km od ziemi, w dodatku nie świecąc własnym światłem, a światłem popielatym. Raczej nie otrzymasz wyniku nawet 1 lumena, gdybyś dał radę zmierzyć z ziemi "siłe" "światła" które pada od księzyca.

Więcej widać w nocy dzięki światłom z miast porozpraszanym po ciemnym, nocnym niebie.

 

p.s. W maturatobzdura juz były asy, które twierdziły, ze księzyc świeci własnym światłem XD

 

Edit: Idź w nocy do lasu, gdzieś zdala od dróg i cywilizacji, raczej ci księzyc drogi nie oświetli kolego.

Edytowane przez KryspieK
Dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w lesie często po zmroku bywam i jak księżyc w dobrej fazie to nie tylko drogę Ci oświetli, ale i na 200 m spokojnie wszystko widać, Wracając do twojej naukowej dysputy to chciałem Ci także powiedzieć, że światło które dociera na ziemie też nie jest bezpośrednio ze słońca, bo powstało 8,5 min temu i jak słońce tak jak inne gwiazdy jak to naukowo ująłeś "nie będzie żyło" również przez 8,5 min nie  będziesz nawet tego świadom i dalej będzie działać, więc argument o tym, że światło z nieżyjących gwiazd nie działa  jest argumentem przepraszam za określenie z dupy. 

Wracając do temat światło odbite w nocy dochodzi do 1 lumena jeśli chodzi o księżyc, a w dzisiejszych czasach przy tej ilości sztucznego oświetlenia światło odbite przewyższa te wartości chyba, że spot założysz w Bieszczadach w środku lasu.

Jeśli chodzi o najbardziej prawdopodobną teorie według mnie dlaczego rośliny nie hermią na oucie jest to, że porostu się do nocnego natężenia przyzwyczajają, w boksie przez to, że stoi w pomieszczeniu zamkniętym i staramy się unikać przerywania całkowitej ciemności, roślina nie jest do tego przyzwyczajona i tak naprawdę przez naszą nadgorliwość robi się delikatniejsza na czynniki stresogenne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...