Skocz do zawartości
Firehorn

Wypalenie lisci.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zastanawiam się co może być z tą roślina. Czemu sa wypalone liście? Czy czegoś jej brakuje? 

Roślina ma ok 10dni. Światło LED sf 1000 ok 30-35cm od szczytu. Temp z lampa 28-29stopni. 

Woda pH: 6.5-7

Ziemia: biobizz Lightmix

Odżywki dodane w tym momencie:

Biobizz Heaven, Roots, Alg a mic, Acti vera wszystkie po połowie dawki jak pisał producent. 

Ogolnie dzisiaj dodałem dolomit bo możliwe że to brak magnezu lub wapna, bo najpierw zajęło to dolne liście i idzie do góry 

 

20210821_141907.jpg

20210821_141912.jpg

20210821_141917.jpg

20210821_141902.jpg

Edytowane przez Firehorn
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firehorn lampa zbyt nisko mi się wydaje i czy lampa jest ustawiona na pełną moc?

Znaczy to że lampa jest zbyt nisko to na pewno wiem bo w na ten widok roślina powinna mieć dostęp od lampy 60cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx myślisz że lampa powinna być wyżej?

Tak. Lampa jest włączona na 100%. Ewentualnie obniżyć jej moc?

Edytowane przez Firehorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firehorn nie miej wątpliwości bo kolega który ci podpowiedział zna się na rzeczy a więcej światła czasami nie znaczy lepiej a jak na razie popalileś sobie krzaka i za parę dni powinno być już git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx zobaczymy jak będzie. Nie wiem czy nie powinienem usunąć tych lisci które zostały przypalone. Zauważyłem tez na lodygach od tych przypalonych lisci fioletowe ślady. 

Co powinienem zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx wygląda to jakoś tak, przeliczyłem dni i roślina ma juz 12 dzień za sobą 😅

 

PS. Spokojnie wiem o wodzie która stoi, niestety przed zdjęciem wylał mi się 500ml kubek wody 

20210822_131849.jpg

20210822_131909.jpg

20210822_131922.jpg

Edytowane przez Firehorn
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firehorn typowe zasałacsnie spowodowane zbyt bliskim trzymanie lampy a oprócz tego to zdrowa jest i nic nie trzeba jej ciąć za 2-3 tyg przejdzie na flo i wystrzeli do góry 

To jest sezon czy automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to sezon i chcesz wydłużyc sobie wega, to ja bym odciął te liscie napewno, bo ja MOIM zdaniem dobrze na tym wyszedłem (tez mialem salate 30cm odleglosc przez pare tygodni) . Poeksperymentuj sobie z nią, poczytaj na necie o roślinach i o trymowaniu i sam wyciagnij wnioski co chcesz robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git też tak myślę, ogólnie roślina sporo odbiła przez 2.5 dnia. Myślę że nie ma sensu trzymać lisci które prawdopodobnie już umarły 

received_231981352264882.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę czasu minęło i dalej pojawia się problem liści. Lampa ustawiona w tym momencie na 70%, temperatury ok 26 stopni. Może pojawia się problem z magnezem w wapniem? Powinienem spryskac to calmag czy to mogą być inne niedobory? Też są niektóre łodygi przy liściach fioletowe, niektóre mniej niektóre więcej.

W tym momencie leci tylko Biobizz Heaven i Grow. 2ml/L w obu przypadkach.

Ogolnie też mam pytanie o Fish mix i jak go stosować podczas oprysku? Czy tylko można do gleby?

20210903_191339.jpg

20210903_191318.jpg

20210903_190948.jpg

20210903_191002.jpg

20210903_191015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ziomek dobrze. Nic jej nie brakuje. Rob dalej jak robisz

Nie opryskuje ich. Dawaj do gleby. Te plamy na liściach mogą być od oprysków

Może też jakis szkodnik byc. Ogólnie to ona jest zdrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner

8 minut temu, KlausKörner napisał:

Wszystko jest ziomek dobrze. Nic jej nie brakuje. Rob dalej jak robisz

Nie opryskuje ich. Dawaj do gleby. Te plamy na liściach mogą być od oprysków

Ani razu nie dawałem oprysku, po prostu byłem ciekaw jak to jest z tymi liściami. Ew myślałem nad opryskiem z samej wody 🙂

Myślisz że te nawozy biobizz, które wypisałem można wymieszać razem? Dosłownie wszystkie razem i do gleby. Ogólnie pytam, bo przy teście pH (ten tani z kropelkami) wykazuje mi strasznie niskie pH. Czy lepiej jedne odżywki oddzielnie na wzmocnienie(Fish mix, alc a mig i Acti vera)  a potem Grow i Heaven przy następnym podlewaniu? 

Tylko jaki szkodnik? Ogolnie żadnych muszek itp nie ma. Patrzę pod liśćmi itp to nic nie ma 

Edytowane przez Firehorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...