Skocz do zawartości
Lasir

Zaczynam przygodę.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przygodę z domową hodowlą.Roslinki mają po 3 dni.Oświetlam je lampami led kupionymi na wiodącej stronie aukcyjnej.Troche niecierpliwie je kupiłem.Nie wiem czy nie popełniłem dużego błedu.Docelowo lampy mają być trzy.Dwa panele które widać i jedna listwa z białym światłem na tyle boxa.Co myślicie o takim oświetleniu?  Nada się to na coś?Nie chcę skrzywdzić panienek.Box ma wymiar 65×45cm.https://allegro.pl/oferta/lampa-led-do-wzrostu-uprawy-roslin-grow-light-10212278997

20210814_223953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam jeden ten panel, we wtorek ma przyjść drugi.Dziś będę próbował dołożyć jakies lampy żeby miały raźniej.Na cuda nie liczyłem, to pierwsza moja hodowla w domu.Rośliny rosną ale wolno wg. mnie.Kocham Marysię niesamowicie, wiec w koncu dopracuje szczegóły 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wszyscy którzy zaczynają to hobby zawsze wybierają najgorsze i najtańsze lampy. to hobby jest kosztowne. żeby zacząć uprawiać potrzeba minimum 1000zł a nie 200 czy 300zł. @Lasir do 100zł nie kupisz porządnej lampy. tanie lampy zaczynają sie od ledam, potem jest mars ts600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LiitlebigWeed napisał:

będzie dobrze. ściany wykłada sie mylarem a ty wyłożyłeś to folią do pieczenia?

Mylar to nie jest konieczność, równie dobrze mógł nie wykładać niczym - tyle ze stracił by trochę "energii".

A jak się ruszy troche łbem i pomyśli (Nie boli, a nawet za darmoszke jest) to mozna samemu ładnie zrobić wszystko w granicy 300-400zł, więc skąd ci się wzięło, ze minimum tysiaka? Bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Lasir napisał:

Zaczynam przygodę z domową hodowlą.

Z reguły rośliny się uprawia, hoduje się zwierzęta.

Rozumiem o co ci chodzi. Hodowanie zwierząt jest bardziej ekscytujące.  

2017-07-2.thumb.jpg.198dd7da241aa8e0846f4be6030bc1bc.jpg

2017-07-3.thumb.jpg.476f1d3c51dd70921d50afe06bc954ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...