Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ogrodników!

Pisze do Was ponieważ 3 dni temu musialem służbowo wyjechać za granice no i niestety musiałem roślinkę zostawić bez opieki i jak przyjechałem to niestety zobaczyłem to....

Jak myślicie co sie stało???

4E582D4A-0FA9-40BA-9BEF-AE3336DAE42F.jpeg

83773E63-9090-4BC6-B222-171FEF37AB0D.jpeg

B4B5427F-D892-4D4B-A095-C34ABDC42DCB.jpeg

6044DAC5-583E-42E1-8D77-7D2E1914D8A9.jpeg

5F3DC62E-3D22-4F97-89BD-94C424F5FBBD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PIT ziemia ma ph wody, którą podlewasz, wiec wystarczy regulować wodę. W taki sposób łatwo uszkodzić elektrodę 

@onyx można i ziemie https://www.adwainstruments.com/support/knowledge-base/how-to-test-soil-ph

tylko jak wkłada się na ślepo do doniczki to łatwo uszkodzić np perlitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Zielarka napisał:

ziemia ma ph wody, którą podlewasz, wiec wystarczy regulować wodę. W taki sposób łatwo uszkodzić elektrodę 

Słyszałem już coś takiego, ale nie jest to prawdą.

Podlewam wodą Ph 6,5 a z donicy wypływa 5,5. Wczoraj podlałem 7,5 z donicy wyszło 6,2 zobaczymy jak się sytuacja potoczy ale szczerze w to wątpię że podniosę Ph gleby.

Myślę że po czasie ziemia i tak wróci do swojego Ph. Ph ziemi regulują bakterie ale nawozy mogą to zmienić. 

To normalne że woda ma Ph 7.2? Miernik dobrze pokazuje?

Ja nie mam oporów żeby sypnąć ziemię do szklanki zalać wodą i wepchać tam miernik Ph i EC.

Pit tylko jedna roślina ma taki objaw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga roślina niestety też nie lepsza😢

7F0F3358-F6B6-48AC-B977-7E20F51044B7.jpeg

4413E73F-6F23-4446-9B42-0DCD529D5F9E.jpeg

B4CB824D-1CCF-4B3A-B064-E28A1F5D7284.jpeg

Boję się że teraz z każdym dniem może być coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniczki  25x27 cm 11 litrowe w niedziele je podlewało około po półtora szklanki(ziemia wilgotna na 2-3 cm)potem w Czwartek po połowie szklanki(ziemia była wilgotna na poziomie 1,5-2cm takze nie chciałem przesadzać zbyt bardzo aby nie przelewać jej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,niestety z kazdym dniem juz jest coraz gorzej,a nie wiem gdzie leży wina...na dodatek to samo sie dzieje teraz z dodatkowymi dwoma,ktore mam wyrzucić na outdoor-liście strasznią robią sie suche

311EA2CC-9851-45E9-B10E-23ED46E7CAE3.jpeg

B325257E-0283-48CC-992C-D5214030AC1D.jpeg

6BF107BA-1D8F-4D31-8D95-AEF06A612325.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź,mam nadzieje tylko że ktoś zdoła doradzić zanim będzie za późno,no nic jak nie w tym roku to może w następnym😔

Ahh strasznie żałuje ze zostawiłem je na te 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta informacja coś pomoże,ale w dzień wyjazdu zanim to sie stało podlałem rośliny wodą z dodatkiem dolomitu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej(czyli w niedziele-dzień wyjazdu wlałem ze szklankę dolomitu-pierwszy raz) dolomit był rozrobioną w proporcji 1 garść dolomitu na butelkę wody 1,5 litra

A tak cały Swój żywot były polewane zwykłą wodą,poniewaz zauwazyłem ze po nawożeniu (nawet skromną dawką humusu)roślinki strasznie to przeżywały.

Postanowione,ze względu na brak jakiegokolwiek pomysłu,stwierdziłem że przepłukam każdą roślinę wodą aby przeczyścić glebę z tego co tak szkodzi.

Zobaczymy co dalej,najwyżej następnym razem sie uda,dzięki wszystkim za komentarze🤚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PIT bo tam jak by popalone liście wyglądają, zrób flusha i obserwuj, jak nie pomoże to coś z wodą nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...