Skocz do zawartości
dzoker

Crystal gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chwile mnie nie bylo ale nie mialem nic w sumie ciekawego do napisania. Drzewka maja kolo 100 cm, i mam wrazenie, ze dalej chca isc w gore 😄 Wstawie zdj bo lekko sie obawiam, ze mam jednak 2 parke. Mam 2 drzewka z bialymi srodkami i jedno z ciemnym, i tworza sie tam takie pyłki? plus pare galezi ma ciemny kolor. Trzymam na 18/6, woda kolo 6ph, temp kolo 23/24 st. 

224919920_3026137234371472_4334158623537613463_n.jpg

228349439_543826260077738_5673666170395749339_n.jpg

228280323_876028396329780_4527284088696309821_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @point.99 @KlausKörner @Zielarka @onyx @Szym

Siemka, dorzucę jeszcze jedno zdjęcie tego krzaczka który wytwarza takie coś. Otagowalem każdego kto wypowiedział się tutaj, jak wam wkurzyłem tym to sorki. Ale martwię się, żeby ten cały czas który spędziłem z tym nie poszedł na marne 😀

Drugie pytanie, czy jeśli dokupię teraz kolejna lampę to musi być tego samego rodzaju? Jak mam cfl to mogę dołożyć np jeszcze Leda? 

 

Nie wiem, nie znam się na tyle, doświadczenia mam zero i może takie pyłki to norma jest w takich roślinkach. 

IMG_20210803_174651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker  Krzak ci tego nie wytwarza to wygląda na szkodniki. Zrób wyraźniejsze zdjęcie tych insektów. Możesz dołożyć leda np. od Ledam.

W sensie z liśćmi jest wszystko w porządku, jak mówi @onyx , ale coś znajduje się na liściach, jakiś insekt.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @onyx Dopiero jutro będę w domu to zrobię ładniejsze. Aczkolwiek mam wrażenie, że to nie jest żywe. To ledam widziałem, że ma przerwę w wysyłkach, a ja też mieszkam w UK, kolejny problem. Upatrzyłem sobie takie lampy studyjne w miejscowości obok za nawet dobra cenę to podjadę jutro i kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker  Skąd wiesz czy mają odpowiednie spektrum światła, i jak się będą grzały ? Lepiej kup, jakiś sprawdzony panel led, lub dokup CFL. Te muszki mogą być nieżywe, ale ich larwy, jakie są np. w ziemi już nie, to pewnie ziemiórki, tak bym obstawiał, jakie są względnie szkodliwe, jak jest ich niewiele to nie ma tragedii, ale jak się namnożą , a szybko się namnażają to mogą podgryzać korzenie rośliny.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielarka pojedyncze takie sztuki zauważyłem. 

@Zielone krainy czym je najlepiej zwalczyć? Jakiś nawóz bądź środek, jeśli jest to, o czym piszesz. 

Popatrzę na te lampy, szczerze nie chciałabym znów wydać dużo, bo raczej to jest taka jednorazowa uprawa moja, a z takiej lampy studyjnej to jeszcze kiedyś coś może stworze. Krzaczki mają ponad metr więc wydaje mi się, że taki panel bądź kolejny cfl będzie znacznie droższy niż to co ja kupiłem, ale też nie sądziłem, że to tak wyrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker  Z domowych sposobów choćby wywar z czosnku, jakim podlewasz, ale w sklepie znajdziesz też gotowe preparaty. Jakie masz fundusze na oświetlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy masz może już jakieś sprawdzone preparaty? Podjadę jutro do sklepu ale nie bardzo będę wiedział co wziąć 😀 jakoś ogarnę. Budżet hm, koło 100f czyli jakieś 500 zł mogę wydać, ale mam wrażenie, że tyle to będzie znacznie za mało. A używane lampy z żarówkami w sumie mam za 35f, żarówki zawsze można będzie wtedy zmienić gdyby oddawały z aduzo ciepła czy coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker  Preparat jakikolwiek , może być np. Polysect na mszyce i ziemiórki 25 ml. Jaką masz szafkę/ namiot, jak chodzi o jego powierzchnie uprawną? Bo od tego zależy dobór oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kupiłem spray w sumie na to dzisiaj w sklepie, nie mogłem znalesc tego o czym pisaliście. Mam je w sumie od podlogi. Osłonięte są kartonem z folia w środku ale nie zamknięte, wilgotność pokazuje koło 60 proc. Nie zdążyłem dzisiaj zdjęć zrobić, cały dzień w biegu. Kupiłem te lampy, mam ich 3, różnią się wielkością ale żarówki są tak samo mocne, więc myślę, że ta moja plus te dadzą radę na tą jedną uprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker Ogarnij lepiej sprawę ziomku, nie uprawiaj w kartonie, bo pójdzie iskra od elektroniki i dom masz w płomieniach. Zaadoptuj, jakąś szafkę, uszczelnij, wytnij dziury na wentylacje, obklej folią mylar albo kocem termicznym i trzymaj szafkę zamkniętą, aby ci światło nie uciekało, bo przez otwarte pomieszczenie uprawne tracisz sporo światła, jakiego przez to nie dostają rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mają ponad metr i naprawdę w moich warunkach ciężko było by mi coś znalesc na to. Otwarte jest tylko od góry, i lampa jest już schowana w karton więc nie tracę aż tak dużo światła, tak myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dzoker Jak musi tak być to niech będzie, ale doradzam ci zrobienie sobie szafki , jaką nie jest trudno zrobić. Ja sam sobie zbudowałem szafkę, fajne rozwiązanie, jakie da się świetnie wkomponować w umeblowanie mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarty karton z zarówkami w sumie uj wie jakimi, az się prosi o pozar 😆😆😆

A na robaczki spróbuj moze z wodą utlenioną 3% 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...