Skocz do zawartości
dzoker

Crystal gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam te drzewka pare dni. Boxa nie mam w sumie, dostalem lampe ktora on mial ale nie bardzo ja uzywal. 14/06 wrzucil je od razu do ziemii, ile pozniej wyszly nie mam pojecia.  Mam nawozy Biobizz grow.bloom i top max, moge cos z tego juz uzywac? znaczy sie, domyslam,ze grow to nie bo raczej za pozno ale te 2 nastepne. Wrzuce pare fotek ktore zrobilem dzisiaj. 
https://www.ebay.co.uk/itm/152891274659 lampe mam taka, mam rowniez maly miernik temperatury i wilgoci, temp okolo 24 i wilgotnosc kolo 50-60%.
Licze na wasza pomoc, zeby nie zrobic im wiekszej krzywdy. Pozdrawiam 

211722592_952756828847705_5062063545966099379_n.jpg

212711255_855470272062328_5368491483892511514_n.jpg

213558100_560635168429838_796882483118069658_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dzoker ph ok? wentylator masz? bo jeśli nie to będzie czuć zapach zioła. na następną uprawę postaraj się o jakiś namiot i lepszą lampę.

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał na dniach zamówić coś do sprawdzania pH bo nie mam, czuję w pokoju ale póki co to mi nie przeszkadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dzoker  teraz to jeszcze nie zapach, dopiero podczas kwitnienia będzie czuć, jeśli mieszkach w bloku to może być problem. woda musi być odstana z dobrym ph bo uwalisz rośliny.

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzoker  z tego co wiem to można kupić wodę źródlaną o dobrym ph ale czy to będzie dobre rozwiązanie to nie wiem, gdzieś na forum już o tym pisali, musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzoker najlepszym rozwiązaniem jest kupić dzbanek filtrujący typu Brita i on powinien optymalnie regulować pH w okolicach 6-6.5 do póki ci miernik nie dojdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i porady, zamówiłem teraz taki miernik https://www.amazon.co.uk/dp/B07Y1HGF1Y?psc=1&smid=A3BR9JL3MYZHMM&ref_=chk_typ_imgToDp myślę, że nie jest najgorszy. Przy dobrych wiatrach dzisiaj dojdzie. Wrzucę później zdjęcia bo mam parę gałęzi które są w miarę już duże, a nie wydaje mi się, że z nich może coś wyjść jeszcze i czy mogę je ciachnąć żeby więcej światła dochodziło na dół. Lampa mocniej świeci niż zdjęcia pokazują, może dalej za słabo ale jest znacznie lepiej niż na zdjęciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 @KlausKörner @Zielarka @onyx mały update, miernika jeszcze nie mam, kurier był z Amazona ale klasycznie puknie i spierdoli, że nawet pies na dole który śpi nie usłyszy, że ktoś zapukał, jutro drugie podejście do złapania kuriera. Daje 2 fotki i na jednym zdjęciu będą gałęzie (nie wiem, czy dobrze nazywam te części drzewka xd) ale już są grube i nie widać na nich, żeby chciały jeszcze się rozrastać i czy można je dziubnac. Druga sprawa to wysokość. Przez te 2 dni krzaczki poszły do góry i mam teraz jakieś 5 cm między lampa a najwyższym drzewkiem. Lampa daje ciepło ale nie aż takie, żeby stała się jakaś krzywda, moje wrażenie jest takie, że korony dalej chcą iść w górę mimo, że lampa jest tak blisko. Zostawić tak czy dać wyżej i pozwolić im rosnąć? Wysokość nie gra dużej roli w sumie, bo mam na tyle miejsca. 

IMG_20210707_165419.jpg

Nie mogę dodać 2 zdj bo limit MB mi nie pozwala, chyba ktoś musi dodać post i dopiero będę mógł dodać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie obcinał. 

One są wyciągnięte, jak ona jest 5cm od lampy to ta lampa światła nie daje. Mi się wydaje że onee się będą dalej wyciągać. 

Trzymanie 5cm od lampy to też nie jest dobrze, więc lampę trochę podnieś, obstawiam jednak, że one będą się dalej wyciągać. 

A gałęzi nie odcinaj, tak myślę. Bądź co bądź ona i tak za wiele tych gałęzi nie ma, a gdzieś te topy musi produkować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z pracy to podniosę. Nie mam cisnienia na czas więc jak dla mnie mogą iść dalej w górę jeśli muszą. Może taka odmiana, dużo o niej nie wyczytałem w internecie. Wiedziałem, że nie którzy pisali, że do metra idzie w górę, tylko czy Indoor czy outdoor i wiadome jak się poprowadzi. 

IMG_20210707_193424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dzoker podstaw coś pod te dwie doniczki żeby szczyty w tych trzech roślinach były na tej samej wysokości i podnieś lampę.

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...