Skocz do zawartości
Czarownica71

Dos Si Dos auto, BCN Critical XXL auto - 1m/2, Lumatek Attis 300W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Czarownica71  Na pewno zrobiłabyś podobny lub lepszy wynik, ale nie ma to większego sensu, jak uprawiasz tylko dla siebie i swojego partnera. Ja na następną uprawę, jakiej start planuje na październik zamierzam sobie posadzić tylko dwie rośliny, a nadwyżki z tej uprawy wykorzystam  na zrobienie zapasu green dragon, czyli nalewki konopnej. Osobiście też nie przepadam za automatami, bo wole sam decydować kiedy roślina wejdzie w fazę kwitnienia, a nie by ona zrobiła to wtedy kiedy jej się podoba, bo to potrafi namieszać w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja z nadwyżek robię masło i piekę ciastka. 

Nalewki jeszcze nie robiłam. Nie lubię za bardzo mieszać alkoholu z ziolem, i tak mam mocne, zawsze czekam na bursztynowe trichomy. 

 

Połowa życia moich roślin. Wg producenta potrzebuje +/- 75 dni. Znając życie grow przedłuży się o dobre 2 tygodnie.

Czyli 45 dzień, podlane

3 rośliny dostały tylko wodę z pełną dawka Big Bud EC 1.8 ph 6.6

2 które lekko zbladly dostały pełna dawkę Big Bud i po pół dawki Grow, Boom i Micro EC 2.3 ph 6.7

 

20210629_100222.jpg

20210629_100145.jpg

20210629_100121.jpg

20210629_095822.jpg

20210629_095813.jpg

20210629_095738.jpg

20210629_095726.jpg

20210629_095659.jpg

20210629_094123.jpg

20210629_094117.jpg

Na zdjęciach tego nie widać, ale zauważyłam, że zaczyna się pojawiać na topach lekki szron 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czarownica71 Ładnie wyglądają, choć niektóre tam delikatnie popaliło. Ja też u swojej wrażliwszej na nawozy Acapulco gold lekko popaliłem końcówki. Ciastek nigdy nie jadłem, ale boje się robić, bo obawiam się zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem i jestem zdziwiona, ten sam strain, ta sama wielkość  i jedna ma spalone końcówki. 

Teraz jak napisałam, trzem dałam niskie EC, na zdjęciach tego nie widać, ale środkowa delikatnie pokazuje nadmiar PK.

@fxxx1337 po wczorajszym podlaniu środkowa ma kilka liści z lekkimi brązowymi plamami, wątpię żeby to był niedobór wapna ( cały czas daje pełne dawki Micro ) myślę raczej to może być nadmiar PK. Poprzedni grow z automatami spaliłam 😉

 

@Zielone krainy marzy mi się Acapulco Gold, przepiękna roslina. Moja lista jest długa.. na pierwszym honorowym miejscu jest Granddady Purple,  Durban Poison, i właśnie Accapulko Gold.

Ciastka są fenomenalne, jeśli zrobisz czekoladowe, czekolada zdominuje smak zioła i nie ma posmaku, czy zapachu. A masło robię w wolnowarze ( znasz ? ) co za wygoda !!

@fxxx1337 popatrz, co myślisz, tylko na 1 i plamy wyszly po podlaniu, to jedna z tych co dostały wczoraj nawozy EC 2.3

20210630_104134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarownica71 Odstawilbym azot na jakiś czas, Calmag możesz dawać co jakiś czas i podlałbym PK 1/2 dawki. Toksycznosc=końcówki zawijaja się w dół ( np. Popalenie, nadmiar) 

Niedobór=końcówki idą w górę. Ogarnij jak wygląda to u Ciebie 

Ta faza kwitnienia co masz teraz konsumuje dużo PK, więc trzeba podawać go  trochę 

Te plamki też mogą być od nadmiaru azotu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 ide na ADN, I wczoraj dostaly bloom z wysokim stezeniem PK, nie dałam im dużo wody, tylko po 1l, więc jutro powinnam je ponownie podlać. Stawiam na nadmiar, mój plan jest posypać im Mg i tylko woda, ewentualnie nawóz Micro albo tylko witamina.

Właśnie dlatego, że wiem o większym zapotrzebowaniu na PK dostały wczoraj więcej papu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czarownica71 Niektóre rośliny gorzej znoszą wysokie ec, tak było u mnie z Acapulco gold, jakie gorzej znosiło nawozy niż LSD, a przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. LSD to naprawdę fajna roślina, więc jak chcesz coś mocnego to sobie ją dopisz do listy, a do tego roślina łatwo się prowadzi, praktycznie zero problemów i stosunkowo szybko osiąga stan, w jakim nadaje się do ścinki. U ciebie na ostatnim zdjęciu faktycznie widać lekkie przenawożenie, więc nawozy bym odstawił na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy i żeby było śmieszniej, wszystkie 5 to ten sam strain, więc na logikę powinny mieć te same wymagania a jak widać na załączonym obrazku nawet rośliny z tej samej odmiany mają różne wymagania. Niech żyje genetyka !! 🤣🤣🤣 chyba powinnam zrobić sobie powtórkę z prawa Mendla 😉

Jakiś czas temu miałam Bruce Banner ( SCROG ) i ta odmiana mnie zaszokowala dochodziła na flo do EC 5.0 !! I nawet czubeczki liści nie były spalone. Fakt, rośliny dostawały dodatkowe CO2, powietrze pod korzenie i napowietrzalam dodatkowo wodę. Z tego co się orientuję, szczególnie dodatkowe CO2, zwiększa apetyt roślin. 

Muszę poszukać zdjęcia, Bruce był cudny.

LSD to jedna z moich ulubionych odmian i jedna z niewielu, które już miałam kilka razy. 

Plus odmiany które w swoim genotypie mają geny Grand Daddy Purple, lub Kush'e  

Dobrze wiedzieć, że Accapulko ma mniejsze tolerancję na wysokie EC. 

Edytowane przez Czarownica71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czarownica71 No tak już jest u wszystkich gatunków, że genetyka odgrywa ogromną rolę, jak dany organizm posiada dobre geny to ma ewolucyjną przewagę nad tymi ze słabszymi genami. Jak przerabiałaś LSD to Acapulco mocą cię nie powali, ale oferuje przyjemne doznania, bardziej idące w różną umysłowo -fizyczną aktywność, zabawę, śmiech, relaks, ale nie kanapowy raczej, bo po niej jest się nakręconym, chce się coś robić, jak np. lubisz z kimś w coś grać to sądzę, że po Acapulco gold bardzo ekscytująca byłaby rywalizacja z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy co do Accapulko to sie nie dziwie, z tego co pamietam tak jak Durban Pioson to tzw landrace, odmiana które można nazwać pierwotną, czysty genotyp a0 nie hybryda. Wiem wiadomo, nie będzie pozwalała mocą. 

Osobiście lubię mieć różne odmiany, niektórzy mają barek pełen różnych gatunków alkoholu, ja mam zawsze kilka odmian zioła. I na spanie, i na kreatywność. 

Przejgladnij sobie ten artykuł:

https://uproxx.com/life/best-weed-strains-for-sex/

Będziesz wiedział czemu tym razem mam DosSiDos 🤣🤣🤣

Plus mam odmiany pomagające w zwalczaniu bólu, moje szczęście ma przesunięty dysk i zioło mu pomaga na chroniczne bóle pleców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/06/2021 o 22:45, Zielone krainy napisał:

@Czarownica71 Ładnie wyglądają, choć niektóre tam delikatnie popaliło. Ja też u swojej wrażliwszej na nawozy Acapulco gold lekko popaliłem końcówki. Ciastek nigdy nie jadłem, ale boje się robić, bo obawiam się zapachu.

Przy ciastkach nie musisz objawiać się zapachu ponieważ przy robieniu ciastek używasz masła konopnego które już nie jebie podczas wypieku a wyrób masła też nie jebie więc śmiało możesz próbować 

@Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarownica71 wolnowar to chyba najlepsze urządzenie do robienia masla konopnego ogólnie do dekarboksylacji, ja osobiście umieszczam susz w słoiku i dodaje tyle masła by ciecz zakrywała susz, zamykam słoik i wsadzam go do garnka z ścierką na dnie i wodą, daje na niski ogień by woda była bliska zagotowania ale się nie zagotowała czyli dokładnie jest to 90-95°C i tak się grzeje przez 4h, należy też od czasu do czasu dolać wody do garnka gdyż ta paruje a woda musi przykrywać słoik na wysokość zawartości słoika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx ja sobie kupiłam wolnowar 1,5l idealny. no i tak jak piszesz podgrzewam do około 90stopni, z tym że nie w kąpieli wodnej tylko bezpośrednio w wolnowarze i też podgrzewam przez 4 do 6 godzin.

W zeszłym roku poczestowalam ciastkiem sąsiadkę, po 1 spała 24h 🤣🤣🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czarownica71 No rozumiem, ja obecnie mam 3 odmiany, ale palenie zioła w moim przypadku ma głównie przyczynę taką, że szukam czegoś do odpowiedniej stymulacji mózgu, by podkręcić jego możliwości.

@onyx Ziomku ja nie zrobię dekarboksylacji. W przypadku nalewki miałem rezygnować, jakby potrzebna była dekarboksylacja do tego. Pisałeś mi, że nie jest konieczna, że wystarczy więcej czasu i więcej tematu. Masła bez poddania zioła procesowi dekarboksylacji nie zrobię, nie mając masła nie zrobię ciastek. Nie będę ryzykował w obecnej sytuacji, bo dobrze jest mi na wolności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie zrozumiałeś mnie, robiąc masło konopne to jest dekarboksylacja tylko w innej postaci jest mnóstwo sposobów po prostu 

Ja zrobiłem makubme z liści krzaka który był dopiero zaczynał flow, tylko zamiast masła użyłem mleka i porobiło mnie tak że masakra, poddajesz susz temperaturze i do tego tłuszcz i mamy dekarboksylacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx Jakby nie było, nie włożę zioła do piekarnika i nie podgrzeje, bo mogłaby być masakra , a nie będę ryzykował, więc ciastka sobie odpuszczę. Nie zależy mi tak bardzo na nich, by ryzykować, jako że sam nie lubię słodyczy, jak bym zrobił ciastka to tylko dla fazy, ale jak na razie zadowolę się wapowaniem i zrobię nalewkę, na jaką kupiłem dzisiaj słoiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...