Skocz do zawartości
Krzysztof_Krzys

Niedobór czy Nadmiar?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie. 

Mam taki o to problem. Dziewczyny były 5 tyg na wegu od 11 dni są na flo. Były przesadzone do ziemi Plagron growmixa na początku zareagowały bardzo mocno na wartosciowa glebę (trochę je przypaliło) lecz podlewałem je samą woda i wyszły z tego bez szwanku. A na dniach zauwazylem taka sytuacje jak na zdjęciu. Pasuje mi to na niedobory i zarazem na przenawożenie(chociaż końcówki nie są spalone a bardziej zżółkły troche, a przez cały okres ich życia może raz dałem odżywkę ale jak już to tylko Cenzym canna i ukorzeniacz dodam że była to  1/6 dawki zalecanej. 

Ph wody 6.8/7 

Ph gleby podchodzi pod 7 <--- może być w tym wina? 

Może ktoś ma pomysł, radę, wskazowke? Czy to niedobór spowodowany wchodzeniem w fazę kwitnięcia gdzie wzrasta zapotrzebowanie na suple czy Nadmiar ale jak tak to czego?  Czy ph gleby za wysokie? 

Dodam że takie objawy mają nie wszystkie dziewczyny a wszystkie prowadzone są tak samo. 

V. 

IMG_20210608_201024.jpg

IMG_20210608_201027.jpg

IMG_20210608_201033.jpg

IMG_20210608_201046.jpg

IMG_20210608_201041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys mi sie wydaje ze delikatnie za wysokie ph ziemi. Jak sie bedzie powiększać przelej wodą z ph 6.2-6.5. przez te ph może cos sie blokować. Gdyby byl nadmiar azotu wydaję mi sie zeby paliło końcówki. Niech jeszcze @Zielone krainy sie wypowie.

@Dzielnicowy

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Krzysztof_Krzys  Napraw ph i lej czystą wodę, ale te końcówki na popalenie mi nie wyglądają, ja bym powiedział, że ma to związek z deficytem fosforu, niekoniecznie dlatego, że nie ma go w ziemi, ale właśnie przez złe ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest za sucho w boxie (mniej niz 40 wilgotnosci) albo za blisko lampy, to koncowki brązowieją. Mialem. Ten problem, podnioslem lampe i jest git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@fxxx1337 To skąd odbarwienie na liściach? To nie jest popalenie. Przy niedoborach fosforu liść też się zawieja w dół. Poczytaj o niedoborze fosforu, przy jakim liście zawijają się w dół i opadają. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież widać gołym okiem ze to fosfor, fosfor najlepiej przyswaja się przy PH 6.0, zbyt niska temperatura blokuje fosfor, nadmiar azotu również. Liście ciemne jak byk lej dużo wody PH  6.0 i będzie git. Jeśli problem pozostanie dodaj trochę MĄCZKI RYBNEJ do wody i z głowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Podlane woda 6.20 ph i chyba problem się powiększył po pracy właśnie zauważyłem następujący problem.. plamki rdzawe na liściach. 

Lampy trzymam 40 do 50 cm  nad szczytami.  - Powinny wisieć wyżej? Skoro problem nie tyka wszystkich więc chyba nie wina w oświetleniu? 

W boxie jest 50% wilgotności po podlaniu wczorajszym utrzymuje się w okolicy 60%. 

Dodam że dana sytuacja wystąpiła na paru pannach z całej gromadki sa karmione tak samo, naświetlane tak samo i w tej samej ziemi od początku zero stresu z mojej strony. 

Co im doelga :/? 

IMG_20210609_161150.jpg

IMG_20210609_161013_1.jpg

IMG_20210609_160915.jpg

IMG_20210609_160955.jpg

IMG_20210609_160838.jpg

IMG_20210609_161013.jpg

Liście jedne proste inne jak na zdjęciach. 

IMG_20210609_164307.jpg

IMG_20210609_164258.jpg

IMG_20210609_164244.jpg

IMG_20210609_164238.jpg

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi autor posta pisał ze nie dawał odzywek jedyne co to cenzym i ukorzeniacz. Ja obstawiam za wyoskie ph i blokuje wchłanianie jakis pierwiasktow. Może wyreguluj ph i poczekaj ze dwie godziny i pozniej znów sprawdź ph jakim podlejesz roślinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Qrde ludzie nauczcie się tego, że liście nie ciemnieją od samego azotu, nie tylko on powoduje, że robi się ciemno. Niedobory fosforu też to powodują, więc ciemna struktura liści tym bardziej, że widać po końcówkach liści, jakie zakrzywiają się do dołu, a do tego ukazuje się jawny niedobór, że nie chodzi tutaj o nadmiar azotu, bo nie on jest przyczyną tego stanu rzeczy, ale to moje zdanie, a każdy niech sobie widzi w tym, co chce. Nie moje rośliny, więc czy ktoś uwierzy czy nie, że problem jest taki czy inny to mi to lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...