Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rano musiałem się zająć czterema automatami w dwóch doniczkach, górna część roślin już się suszy.

I tak sobie myślę co tam u tego mojego brata uprawowego, równo zaczynały kwitnąć, myślę, będziemy ciąć w jednym czasie, kurwa pleśń nie  może być tak samo, ja już to przeżywałem i nie chcę powtarzać. Stracha mam nie tylko dla tego że widzę pleśń u ciebie. Napięcie pojawiło się już ponad tydzień temu kiedy usuwałem takiego listka.

2021-08-13.thumb.jpg.d8fb511c1ba2b94da7546fd2ecc15016.jpg       

Nie mam pojęcia skąd i co to było.

U ciebie chyba pleśń szara, nieprzyjemna sprawa współczuję, to tylko pozwala nabrać trochę respektu do uprawiania roślin, ale nie dobija jak taki powder mildew który wyzerował mi uprawę.

2015-12-2.thumb.jpg.fc254a950784d1b7d4ec05d58c6506d8.jpg

Tak teraz myślę że to peśń szara dobiera się do moich roślin. Kiedy rano zobaczyłem rośliny przechodziły mi takie myśli, jak zobaczyłem te usychające brązowiejące liście od razu skojarzyłem z czymś takim.

2012-09-19.thumb.jpg.b11339d61ffcfe6a85e44d0576f3b6d0.jpg

Tu usychające liście wychodzą spod topa i chyba nie mają z nim bliskiego kontaktu, znajdywaną pleśń w stadium rozwoju zarodników (białe futerko) kojarzę z topem który ma takiego uschniętego liścia wchodzącego do topa, w miejscu styku top usycha zabarwiając się na brązowo. Usychające brązowe topy trzeba usuwać, wiedziałem o tym.

W moich roślinach małe oszronione liście którym się ledwo końcówki przy trymowaniu przycina, wyschły i zbrązowiały. Pod topem są takie kielichy na nasiona w miejscach preflowerów większość wyschnięta, brązowa i odpada przy lekkim dotknięciu. Widziałem już takie rzeczy ale te liście przy topach nie wydały mi się do końca normalne. Mam wrażenie że u mnie te liście wpadają trochę w odcień szarości nie tak jak na zdjęciu powyżej, a może to trichomy zmieniają wygląd. atak pleśni wykluczyłem bo niby jakim sposobem pleśń miałaby zaatakować dwie odległe od siebie doniczki zostawiając w spokoju inne rośliny które się z nimi stykały.

Automaty nie dostają już od jakiegoś czasu nawozów, kilka dni wcześniej ścinałem największego szczyta z tych dwóch donic ( sucha waga niecałe 5g, gówno prawda łodyga z tego szczyta waży 0,4g), powinienem był wtedy wyczyścić w nich góry. Nie było już większych liści, zżółkły i odpadły. naturalna koleją rzeczy było żółknięcie liści w topach. dolna część rośliny ma jeszcze sporo zielonych liści, usunąłem żółknące i brązowiejące liście, roślina poszła do boxa jak nie zbrązowieje to sobie dojrzeje. 

Takie zarodniki pleśni są w koło nas i naszych boxach i nie da się ich całkowicie wyeliminować. Mało potasu osłabia rośliny a taki grzyb odżywia się martwymi częściami rośliny i łatwo może się dostać za pomocą takiego liścia wewnątrz topa gdzie wyciągnie bletki i przystąpi do palenia twojego topa, a jeszcze jak mu ciepło od lampy, raj dla pleśni.

Jeszcze nie wysiałeś nasion, opóźniasz się.           

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus moje ubolewania nad sytuacja:( przykro ze tak sie stalo. Jak to czytalem to jechalem odrazu obczaic swoje panny.

Patrzac dobrej strony to bedziesz mogl zaczac swoj nowy projekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 21/08/2021 o 20:43, KlausKörner napisał:

Dwie zostały bo lemon tree mi się przełamało na dwie części.

 

Szkoda, że ten Lemon siadl Ci na robocie, bo też mam nasiono i zastanawiam się jakim stylem go wychodowac.

Myślę, żeby wstawić skrzynie 60cm długa i 40 szeroka i 40 wysoka...i zrobić tylko LST, tak długo go kłaść aż przejdzie przez cały namiot czyli te 60 cm i dopiero przełączyć światło. Myślę że takim stylem można jedna roślina cały box 0.36 m2 zapełnić i jakieś 150, może 200 gieta wycisnąć. 

Teraz robię tak z autoeuforia i wyglada jak gasiennica he 🙂 leży na glebie ukrzyzowana i po obu stronach lodygi szczyciki się formuja. Jest już 12 szczytów+główny, może do 16 szczytów dociagnie zanim zakwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 30/10/2021 o 11:41, KlausKörner napisał:

Mainlining

To jest ciekawe bardzo ale nie na auto... następnym razem wykorzystam tą metodę. Koło od roweru już opierdoliłem ze szprych na okrąg😂

Lemona tree zrobię na 16 szczytów. Wydaję się to dużo lepsze niż LST, bo nie trzeba glebowac rośliny. Nie podoba mi się zbytnio jak liście do ziemi przylegaja. Nie ma przewiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...