Skocz do zawartości
konopny_janusz

Produkcja lamp na większą skalę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio jakoś myślę nad amatorską produkcją lamp do uprawy. Mam póki co swoją i sprawdza się znakomicie, jest bezawaryjna, lecz włożyłem w nią za zbyt dużo kasy. Zastanawiam się nad zupełnie innym projektem lampy. Tak by cenowo części nie wyszły więcej jak 100 zł, nie tracąc tym samym na jakości, ale cena zależna też będzie od ilości diod i całkowitej mocy panelu. Co o tym sądzicie, jest to w ogóle realny pomysł? 😁

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Sam chyba powinieneś wiedzieć czy jest realny czy nie. Najpierw sprawdź, w jakiej cenie jesteś w stanie nabyć potrzebne ci podzespoły do zbudowania skutecznych paneli. Podsumuj wszystkie wydatki i przekalkuluj czy jesteś w stanie dać jakościowo podobne, a cenowo konkurencyjne panele, by mieć popyt na ledy własnej produkcji i jak uznasz, że jesteś w stanie to zrobić to działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

tylko wtedy raczej diody citizen odpadają bo są za drogie, no i do nich trzeba zasilacz który też kosztuje

https://www.olx.pl/d/oferta/diody-led-cob-50w-230v-full-spectrum-roslinne-CID757-IDBKOKa.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

myślałem nad tymi, podobno jedna ma 4 tys lm, nie wiem ile w tym prawdy, i są bezpośrednio do gniazdka podłączane

2 takie diody + pasta termo, brytwanna jako obudowa i na górę do każdej diody jakiś niewielki radiator + wentylatorki, skręcić, okablować całość i myślę że powinno się w 100 wyrobić

Taki panel miałby 8k lm full spectrum, tylko to światło byłoby purpurowe, ale na pewno gdzieś po necie chodzą takie same diody z barwą 3500k.

 

Nie dowiem się póki nie spróbuję, więc myślę że poświęce stówe i spróbuje takie coś zbudować i sprawdzić w praktyce

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Kup na próbę i wykonaj z tego panel, potem dokonaj pomiarów , aby poznać realne możliwości panelu, jaki wykonasz.  Sprawdź, jak rośliny będą na tym rosły i jak wszystko w praktyce będzie się dobrze sprawdzało to następnym krokiem jest wyprodukowanie kilku sztuk na testy dla jakiś ludzi, jacy np. na forum będą na tym uprawiali i demonstrowali w fotorelacjach dobre efekty, a w konsekwencji dostaniesz rekomendacje ludzi, zyskasz dobrą reklamę i będziesz mógł ruszyć z produkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Szym  On z tego, co kiedyś pisał to jest po elektryce, więc pewnie sobie poradzi, jak chodzi o wykonanie sprawnego panelu, ale czy jako biznes mu to wypali to wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo jest zrobić panel z diod cob, szczególnie tych na 230V, nie trzeba jakiejś wiedzy, wystarczą podstawy co to jest L, N, PE, żeby czasem nie podpiąć przewodu fazowego do uziemienia na płyce 😄

Jeżeli diody są bezpośrednio do gniazdka omija cię wyliczanie zalecanego prądu żeby nie przekroczyć maxa np.

pytanie tylko czy to się opłaci w ogóle, spróbuję zacząć od jednego panelu

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nikt ci raczej tutaj nie powie, co się opłaca , a co nie, jak sam czegoś nie sprawdzisz w tym wypadku to raczej nie będziesz tego wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13/05/2021 o 22:26, konopny_janusz napisał:

@Dominik123 póki co nie, obawiam się że to zdradziłoby moją aktualną uprawę 😁

 

Wiesz co ludzie maja w domach np akwaria 500L z oświetleniem pompami wody itp... wiec nie wiem jakiej powierzchni byś musiał mieć uprawę żeby cię jeden panel zdradził xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HappyCow nie ważne czy masz akwarium, czy cały pokój wypełniony sadzonkami, potrafią nawet złapać typka z jedną rośliną w PC Boxie, to wystarczy w tym kraju.

 

https://naklo.policja.gov.pl/k38/informacj/wiadomosci/87603,Marihuane-uprawial-w-obudowie-od-komputera.html

ja pierdole siedzieć za takie gówno 3 lata, gdzie gorsi "przestępcy" są wypuszczani wcześniej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez prawda. Ale wydaje mi się jednak, ze osoby co wpadają to waśnie przez nieuwagę lub się chwalą czymś takim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, onyx napisał:

@HappyCow no właśnie zastanawiam mnie w jaki sposób wpadł bo policja działała z wydziałem do cyberprzestępczości

Możliwe, ze pisał coś na jakis forach. Wrzucał zdjęcia. Cokolwiek. Nikt nie może być niczego pewny w sieci. Tak prawda 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w razie czego mam jakieś 3 metry do pokoju obok (łazienki), w razie gdyby wjechali to biore nożyce ogrodowe, ucinam krzaki i wypierdalam do kibla, w kanalizacji chyba nie będą szukać? 😄 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Andi napisał:

@HappyCow z jedną roślinką w pc boxie śmiech... po prostu za bardzo się chwalił i tyle

Tak też myśle. Musiał się gdzieś chwalić. Ale tego się nie dowiemy chyba, że ktoś go zna. W co wątpię. Tak czy siak trzeba uważać.

1 minutę temu, konopny_janusz napisał:

w razie czego mam jakieś 3 metry do pokoju obok (łazienki), w razie gdyby wjechali to biore nożyce ogrodowe, ucinam krzaki i wypierdalam do kibla, w kanalizacji chyba nie będą szukać? 😄 

Nie wiem czy nie zatkasz ubikacji xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a wszystko jasne zobaczcie z jakiego sklepu nasiona miał 🙂 a od lat wiadomo że to konfident 😄 

@HappyCow

@onyx

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...