Skocz do zawartości
konopny_janusz

Produkcja lamp na większą skalę

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz w pierwszej kolejności jak jestes w bloku to zanim zrobią puk puk zakręcają Ci wodę właśnie by nie można było spłukać xd ale wtedy kiedy wiedzą co tam masz i jest to od dawna szykowany wjazd. Wiem, że tak jest bo.. xd c'se la vi 

PS: to co.z tymi lampami? Robisz nie robisz? Może bym zakupił, ale chciałbym znać cene i co to będzie za lampion xd

A jak znasz się na elektryce i jesteś kreatywny to może zrób pierwszą lampe napędzaną siłą obrotu kilku wiatraczkow komputerowych, ktore napędza siła magnesu a nie prąd? Eko 😁

Edytowane przez Eddie Plant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant odcinam się od upraw póki co, to były takie przemyślenia części drogie, nie opłacałoby się składać lamp, a co do tego pomysłu to jeszcze nikt nie zrobił w praktyce perperuum mobile więc raczej by to nie wypaliło kurde choć każdy by chciał

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jakbym miał dostęp do tańszych części mógłbym robić lampy, fajna zajawka, ale:

@Eddie Plant patrz na to, za zasilacz dałem 150 zł z przesyłką, za 4 diody dałem w sumie 200 zł z przesyłką, za radiator dałem 120 zł z przesyłką

wychodzi niezła kwota co nie? 😄

I jak to później sprzedać żeby zarobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant diody są najdroższe, w sumie na nich się nie oszczędza, muszą się nadawać do uprawy, mieć dobre parametry par, ppfd itd.

Przykładowa lista rzeczy:

* dobre diody COB

* jakiś stary radiator 30 cm x 20 cm

* zasilacz 36 V, moc od 50 do 300W (w zależności jak mocna będzie lampa czyli ile w sumie wszystkie diody w naszej lampie będą pobierały prądu)

 

chyba wszystko, kabli, cyny, topnika śrubek itd. nie wliczam bo to grosze

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...