Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Flushing - płukanie gleby marihuany

Recommended Posts

Po co i kiedy stosować płukanie gleby w uprawie marihuany 

flushing-marihuany.jpg

Gdy zastosujesz płukanie gleby przed zbiorami, jakość twojego palenia powinna wyraźnie się polepszyć, szczególnie gdy intensywnie stosowałeś nawozy. Jest to bardzo prosty proces, potrzebna jest jedynie czysta woda.

Zakończyłeś swoją wymarzoną uprawę, uzyskałeś twarde zbite topy, obrałeś z liści i odpowiednio wysuszyłeś. Jednak nie jest wszystko tak jak powinno być, twoje topy słabo się palą, a gdy już weźmiesz buszka zaczynasz kaszleć i smak jest bardzo niedobry. Nie wiesz co jest grane miałeś przecież takie duże ładne zbite kwiaty pełne żywicy. Jeśli miałeś już tak wcześniej, to możliwe że w twoich plonach znajduje się zbyt duża ilość nawozów które stosowałeś podczas uprawy. Gdy dobrze przeprowadzisz płukanie pozbędziesz się pozostałości nawozów i poprawisz jakość palenia. Płukanie to łatwa czynność którą każdy może wykonać.

Czym jest flushing 

Proces flushingu jest to po prostu podlewanie samą czystą wodą roślin w końcowym etapie uprawy, przez co usuwane są pozostałości nawozów w podłożu. Lejesz duże ilości wody która spływa u spodu doniczki. Różne związki które zostały z nawozów w glebie są wypłukiwane przez wodę, pozostawiając czyste podłoże.

Proces wypłukiwania minerałów z podłoża nie jest szkodliwy a wręcz pomaga roślinom i uzyskujemy dużo lepsze kwiatostany. Kiedy usuwamy nawozy z podłoża roślina zmuszona jest do zużycia składników zmagazynowanych w ich strukturze. Na podobnej zasadzie działa ludzki organizm. Gdy spożywamy zbyt dużo jedzenia, niewykorzystane węglowodany zostaną zamienione w tłuszcz. W skrajnych sytuacjach, gdy nie dostarczamy pożywienia, ciało korzysta z tych zmagazynowanych w tłuszczu rezerw i przemienia je w energie.

Flushing zmusza rośliny do spożytkowania składników odżywczych w nich zmagazynowanych, przy końcu uprawy najlepiej aby, nie pozostały w nich żadne ślady nawozów. Jednak należy pamiętać, że zbyt wczesne płukanie może spowodować negatywne odbicie się na zdrowiu naszych roślin.

Kiedy najlepiej płukać rośliny 

Flushing najlepiej zacząć ok. 2 tygodnie przed ścinką roślin. Gdy twoja roślina kwitnie 8 tygodni to należy rozpocząć płukanie po ok. 6 tygodniach kwitnienia. Proces dojrzewania można obserwować za pomocą np. lupy czy mikroskopu oglądając trichomy znajdujące się na kwiatach. Kiedy małe trichomy dopiero zaczynają zmieniać kolor z przezroczystego na mętny i mleczny, to jest to odpowiedni moment na płukanie. Wymaga to wprawy, początkujący rolnicy mogą mieć z tym problemy, no ale trening czyni mistrza. Należy zrobić to tak aby pod koniec dwutygodniowego flushingu, większość triochomów posiadała odpowiedni kolor.

Flushing stosowany jest również w przypadku kiedy rośliny zostały przenawożone nawozami. Często tak się dzieje przez niedoświadczonych growerów i stosują oni zbyt duże dawki nawozów na młodych roślinach, szczególnie w fazie wzrostu. Może dojść nawet do śmierci rośliny, liście są popalone, dlatego należy szybko reagować, oczywiście trzeba mieć pewność że przesadziliśmy z nawozami, bo podobne objawy do przenawożenia może powodować złe pH gleby i kilka innych czynników.

Jak poprawnie przeprowadzić flushing marihuany 

Flushing jest procesem bezpośrednim. Potrzebujesz zwykłą wodę z kranu aby przeprowadzić płukanie, sprawdź tylko czy poziom pH jest na dopuszczalnym poziomie.

Wlej w glebę taką ilość wody aby ulewała się u spodu z doniczki. Można to zrobić jak na prawdziwego profesjonalistę przystało i zastosować miernik TDS, który mierzy sumę substancji rozpuszczonych w wodzie. Przeważnie wskaźnik w dobrze nawożonych uprawach powinien wskazywać 1300 ppm, który jest wysokim wynikiem. Płukać roślinę należy tak aby miernik pokazał wynik ok. 50 ppm lub podobny do wyniku wody którą płuczesz. Celem jest wypłukanie jak największej ilości minerałów.

Efekt płukania marihuany 

Gdy zetniesz już kwiatostany, odpowiednio je wysusz, celem osiągnięcia jak największego potencjału. Jeżeli się do tego przyłożysz możesz otrzymać naprawdę bardzo wysokiej jakości palenie, które będzie przyjemne w smaku. Możesz być zaskoczony, jak wielką różnice może uczynić dobrze przeprowadzony flushing. Efekty uzyskasz już po pierwszym buchu, który powinien być delikatny i gładki. Takie jest właśnie najlepsze ziółko, możesz poprawić jego jakość zwykłą wodą, a jeśli to Ci mało i jesteś bardzo wymagającym koneserem to możesz dodatkowo zastosować Water Curing który masz poniżej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

właśnie to  jest dla mnie podstawą dobry flushing, ziółko naprawdę jest kozackie w smaku zawsze robię dobre płukanie gleby 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A można np lać nawozy prawie do samego końca żeby na maxa dobić topy i później robić water curing przez np 10 dni? Czy lepiej jednak zrobić flusha? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@mirecki można walić do samego końca, większość tak robi, to chyba tylko jacyś smakosze wytrawni wybrzydzają, potem można water curing zrobić jak by coś było nie tak 

Edited by Andi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tu wrzucę film dodany przez Migro z 18 czerwca 2020 dotyczący badań i testów przeprowadzonych przez firmę RX Greentechnologies. Sprawa dotyczy flusha i zawartości minerałów w roślinach przy braku, 7 dniach, 10 dniach i 14 dniach flusha. Dotyczy to również minerałów zawartych w podłożu. Polecam filmek, mit wydaje się obalony jednak efekt placebo jest na pewno żywy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie maja racje, bo na logike, jak roslina ktorej odcinasz dostep do jedzenia moze stac sie mocniejsza i wieksza ? Masa ludzi nie plucze swoich krzakow po nawozach organicznych, mimo tego ze rosliny nawozone sa do ostaniego dnia. Problem pojawia sie jak do doniczki jakis czas wlewasz np. rippen  😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli reasumując ten temat można wysnuć wniosek, że używając organicznych odżywek, flush nie jest konieczny i kontynuacja podlewania z odżywkami może wspomoc nasze topy, które staną się bardziej zbite? Dobrze rozumuje? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...