Skocz do zawartości
plant_4_U

White widow, tropicana banana, critical cush i 8ball cush

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym te 3 zolte roslinki sa starsze od tej czwartej o 12 dni . Dostaly 2 dni temu 1,5l wody +3ml biobloom + 1,5ml top max . Rozlalem to na 4 donice. Nic im wiecej nie dawalem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Sa to plusy i minusy uprawy kilku odmian , gdyby byla jedna odmiana to widzialbym ze np jedna wariuje z 4 a tak to kazda inna i nie ma za bardzo porownania. White widow ma najladniejsze szczyty jednak topki sa taki male w porownaniu do reszty. 

34893843-D69D-4790-A93A-1EDDC3440E04.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U teraz mam 2 odmiany z tego 3 rosliny powinny być takie same a są wogole z innej bajki. Jedna wieksza druga mniejsza trzecia to wogole cała filetowa. I niestety przy tej uprawie każdą z 4 roslin musialem traktować inaczej. Prawie codziennie podlewanie bo kazda piła inaczej i potrzebowała w innym czasie innych składników. Ale za parę dni zobaczę efekty mojej pracy...

Ona ci jeszcze spuchnie takze spokojnie i cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U ja bym teraz łał wodę, a następne podlanie te 3 z dołu 2ml grow, 2ml bloom, 2 top. Górna 3ml bloom 3ml top, na litr.

@Dobry_Człowiek! Ja mam klony z tej samej matki i tylko przez to że stoją w innych miejscach w namiocie i mają inne warunki to nie są identyczne 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! dawalem jej juz bio bloom i top max , ale chlopaki zalecali zeby przystopowac i lac wode. Ciezko mi powiedziec kiedy scinka bo to jest pierwsza uprawa. Sa 32 dzien na flo.

@Piccolo tez mi sie wydaje ze moga miec braki wiec chyba tak podleje. Pytanie z innej beczki- przy podlewani ani razu nie zdarzylo sie zeby woda poszla dolem przez otwory , to chyba dobrze czy jednak za malo ? Dostaja okolo 0,75l na donice i zawsze woda z butelki. Zauwazylem tez ze zapach w ten sam dzien po podlaniu nie jest zbyt przyjemny , taki ciezki mimo ze wentylacja chodzi poprawnie. ( po chwili mi zatyka zatoki jak zagladam blizej roslin) 

ps: mam tez w planach uzyc tej lampy uvb tylko ze jak mowilem nie wiem za bardzo ile do tej scinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo podlewam jak widze ze liscie zaczynaja opadac i jak wsadze polowe palca w ziemie i jest sucho. Wychodzilo do tej pory 0,75l na donice co 3 dni. Tak nawozy to biobizz. A z tym od spodu to chodzilo mi o wode , czy nie powinna pojawic sie na dole i to znaczy stop podlewania czy nie jest to wskaznik. @Dobry_Człowiek!  Boje sie ze je przeleje taka dawka , tym bardziej ze ziemia jest zmieszana prawie 50/50 z keramzytem(canna profesional plus) to byl blad ze ja dodatkowo mieszalem i przy przesadzeniu slyszalem jak sie korzenie sie rwaly. To byl blad , ale wnioski juz wyciagniete!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U no o to mi chodziło, że coś powinno już dołem wychodzić, następnym razem daj po litrze. Ja też w takim stadium lałem około litr, półtorej.

To, że z keramzytem wymieszałes to się nic nie dzieje. 

Dawaj im normalnie te nawozu, biobizz jest organiczny, nie powinien nic popalić.

Pełna dawka bloom plus top max podniesie ec o 0.6. zależy jakie masz ec w kranie, ale nie powinno być problemów, ja co drugie podlanie w takie fazie dawałem pełna dawkę nawozów, ec około 1.6( z chujowa woda w kranie 06-08) i dołem wychodziło 1.4 wiec idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ja leje primavere

dzisiaj dostalem staropolanke w lokalnym sklepie niby z ph5,5 , musze skalibrowac miernik bo nie byl kalintowany a polazuje 6.8 w tej wodzie. Primavera ma ponad 7ph 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plant_4_U ile staropolanka ma minerałów, powinno być łącznie podane ile mg/l

@plant_4_U

Znalazłem nawozu z biobizzu.

zrobiłem test dla ciebie teraz. Dostaną kranówka pH 8.3, ec 0.8. na trochę mniej niż litr wody (jakoś 0.85) dodałem 3ml top max i 3 ml bloom.

Pomiar od razu po wymieszaniu ph7.3 ec 1.0-1.2

Tak jak mówiłem biobizzem krzaków nie popalisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...