Skocz do zawartości
KNN

Zółte i uschłe liście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tutaj pierwszy raz i prosiłbym o radę i pomoc.

Roślinka rosła super do czasu kwitnienia. Gy pojawiły się pierwsze pąki liście zrobiły się żółte i zaczęły schnąć....co zrobiłem nie tak i jaka jest tego przyczyna?
 

 

167092417_303454361200440_177854697863319066_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Magiczna kula mówi, ze ktos rzucił klątwę na twoja rosline. 

A tak na serio, to musisz podac wiecej danych: jaki rodzaj (auto/regular), odmiana, w jakiej ziemi, jakie oswietlenie, wentylacja, temperatura, wilgotnośc, czym nawozileś i czy mierzyles PH gleby i wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dantes205 napisał:

Cześć. Magiczna kula mówi, ze ktos rzucił klątwę na twoja rosline. 

A tak na serio, to musisz podac wiecej danych: jaki rodzaj (auto/regular), odmiana, w jakiej ziemi, jakie oswietlenie, wentylacja, temperatura, wilgotnośc, czym nawozileś i czy mierzyles PH gleby i wody.

Mi się bardzo spodobała pierwsza odpowiedz xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo  Po zimie jest czego oczekujesz, by rośliny były zielone i miały liście? :D Idzie wiosna to im liście urosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pochylenie się nad tematem.

ROślinka to automat (Blue Devil) wsadzona w ziemię 1 lutego.
doniczka materiałowa 8L (wiem, że powinna być większa ok 16L)
Ziemia marketowa do kwiatów.
Wilgotność od pierwszych dni ok 80%, i co tydzien lekko obniżana.
Temperatura: dzień(23-28), noc(20-22)
1 mały wiatrak
Lampa LED 1000w ale prądu ciągnie ok 150W. odległość ok 40-50cm od szczytu.
Nawozy: pierwszy tydzien sama woda, pozniej Snoops Premium Nutrients GROW (1/2 zalecanej dawki)  i przy kwitnieniu Snoops Premium Nutrients BLOOM (1/3 dawki)

Miałem problem z pH ziemi które było trochę powyżej 7. Do wody dodawałem pH DOWN żeby zbić do 6.3 i taką podlewałem zawsze. Po podlaniu ph ziemi spadało ale po kilku godzinach znowu się podnosiło.  Do ok 5 tygodnia wszystko szło super. Od tego czasu nagle zaczęła żółknąć i liście robiły się suche. Odciąłem je żeby wszystko szło w topy bo i tak nic zdrowego z nich nie zostało.

Tak wyglądała wcześniej:

167915946_858980731321090_6082602621829581672_n.jpg

166976935_292695898886354_1016328689923204176_n.jpg

Edytowane przez KNN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KNN napisał:

@Szym Właśnie wiem ale nie miałem nic lepszego. Polecicie jakiś sprawdzony?

Adwa ad 11 lub ad12. Bardzo dobre mierniki. Sam na taki zmieniłem po dwóch innych. Trochę kosztuje ale jest warty ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem jak na 1 zdjeciu. coś takiego mi sie zrobiło podczas przymrozków temperatura w nocy w boxie spadła do 15 stopni. potem grzejnik mi sie przewrócił i gorace powietrze leciało na planta i wszystkie dolne gałecie mi tak wyschły.  mimo że wszystko wyschniete i wysuszone wyciołem to i tak zółte i wyschniete liście zaatakowały liście na szczycie. podlewanie zieloną muszynianką i cannazynem pomogło. mimo to straciłem kilka gałezi.

jeśli te żółte liście po mocniejszym sciśnięciu sie krószą a jesteś na wzroście to powycinaj to wszystko i zrób oprysk i podlej planta Biotabs boom boom spray 5ML po tym roślinka powinna odrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...