Skocz do zawartości
Tester

Pytania o lampy CFL

Rekomendowane odpowiedzi

@glowacky a ja bym ci polecil na te 6 automatow , dwie lampy led o mocy 100 w i tyle , nie bedziesz mial problemow z kwitnieniem i nie bedzie az tak sie grzalo w boxie i oszczednosc pradu jaka !! ja mam 4 roslinki jade na 1 lampie 100 w jest 70 dzien uprawy, a na caly box poszlo pradu 180 kwh czyli to jest w holandii 64 e w Pl jakies 150 -200 zl cos w ten desen i jazdaaa 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę prawdopodobnie przy cfl bo raz, że tańsze a dwa, że w sumie też są energooszczędne. Tylko cholerna wie właśnie jak to rozumować. Ile W da mi te 30.000 lumenow? Jak jest napisane, że na cfl 300w jest 13.000 lumenow - to jest w jednej żarówce? Czyli żeby mieć okolice 30000 lumenow potrzebuje na tą szafę 6 roślinek aż 2x 300w? Wydaje mi się, że sporo, chciałem dać 2x po 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żarówka ma 11k lumenów, więc na powierzchnię 0.6m² potrzebowałbyś takich 3, żeby w pełni pokryć zapotrzebowanie od wega po kwitnienie. Dwie też da rade wiadomo, ale nie wykorzystasz wtedy pełnego potencjału roślin na kwitnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie muszę kupić lampę i odbłyśnik, budżet 300/350zł planuje kupić boxa 60x40x100 czy taka lampa z takim odbłyśnikiem będzie okej? 
lampa https://www.growweed.pl/pl/p/Lampa-CFL-Elektrox-125W-DUAL-wzrost-kwitnienie/1932
odbłyśnik https://www.growweed.pl/pl/p/Odblysnik-LUMii-Maxi-do-lamp-CFL/1716
czy takie coś wystarczy? czy można kupić cos lepszego w tej cenie? Czy lepiej kupić mniejszego boxa ? 
tak jak mówię budżet na światło 350zł MAX

 

 

Edytowane przez DzikiKrzun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi no dobra załóżmy ze będę miał taką lampę na boxa 40x40 będzie odpowiednia ta lampa? 

chodzi mi o to czy da rade cos na niej wyhodować ? 

Edytowane przez DzikiKrzun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DzikiKrzun teraz sprawdziłem potrzebujesz 8000 lumenów więc ze 150w CFL musiał byś dać 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka jeszcze raz, sprawe mam w sprawie odbłyśnika do cfl nie mogę znaleźć odbłyśnika który by pasował wymiarowo do mojego boxa. Box 60x30x90. tu jest odbłyśnik który bym chciał zamowic https://www.growweed.pl/pl/p/Odblysnik-LUMii-Maxi-do-lamp-CFL/1716 czy da sie taki odbłyśnik zminiejszyć bo ma wymiary 43x47 i jest szerszy niż growbox da sie takie coś dogiąc bądź co kolwiek z nim zrobić ? 

 

Edytowane przez DzikiKrzun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie... już raczej ostatnie w tej sprawie. Zamawiam dzisiaj sprzęt i mam w koszyku cfl 200w dual i jakiś tam odbłyśnik łącznie to kosztuje 250zł boxa też dzisiaj będę zamawiał i będzie miał wymiary 60x40x100 czy to oświetlenie wystarczy do 2 automatów, w przyszłości może coś innego? czy w tej cenie znajde coś wydajniejszego ? (pierwsza uprawa) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DzikiKrzun a przemyślałeś wysokość boxa? Doniczka 11 l - 25cm, grubość lampy musisz odliczyć 10 cm, zostaje 65 cm, roślina nie może dotykać lampy bo się spali. 100 cm wysokości wydaje mi się za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 aktualnie mam odmiane która osiąga wysokość około 60cm więc moim zdaniem git i mam plan przesadzić to w podłóżną doniczkę lub sprobować circle lst :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...