Skocz do zawartości
Tester

Pytania o lampy CFL

Rekomendowane odpowiedzi

@Wentyl dokładnie. Przy AF nie na sensu kombinować. Wychwalany pod niebiosa HPS ma jeśli dobrze pamiętam niewiele ponad 2000 kelvin i przez wielu jest uważany za najlepsze światło. Ale na sezony na veg zakładają MH

Lumeny i kelviny, proste jak dup... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wentyl napisał:

@glodek18 ale po co na sile chcesz głową mur przebijać? Nie prościej jeśli już po kosztach to tylko światło na flo kupić? albo uniwersalne bym wolał, 4000k, a nie 6500 na flo

 

 

Ja akurat mam 2800k wie do automatów powinno być ok ale zapytałem tak z ciekawości i uzyskałem odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron a o co konkretnie pytasz? Dwa posty i dwa wymiary boxów. Albo nie wiesz co masz albo masz kilka i nie wiesz co chcesz. Stary, 60sek szukania w google, ta żarówka ma 37cm długości bez oprawy, pomieścisz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie odnośnie cfla. 

Jak sobie poradzi żarówka cfl 125w o barwie 2100k (producent podaje, że nadaje się na cały cykl) z pestkami zwykłymi nie AF? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron nie wiem dlaczego, ale pomidorek mi pada. Dodałem 2x osram 10w, 1500lm + ten cfl, wziąłem z dworu regulara, zmieniłem fotoperoid na 12/12 i dzisiaj jak zaglądałem to połowa odrostów skierowana w dół, gałązki miękkie. Temperatura jest ok jakieś 28 stopni, wilgotność 65. Nie wiem co jest nie tak. Wykręciłem te 2x osram i zostawię na samym cflu, zobaczę co z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron fakt, cały czas na dworze była. Dodam tylko, że jest to groch z tematu dla wprawy przed normalnymi. Do pomieszczenia wbiła w piątek i było wszystko ok. Dzisiaj rano bardzo słabo wyglądała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron a te żarówki osram 10w 1500lm o barwie 2700k zostawić czy wyrzucić? 

Edytowane przez ChLzC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do boxa 0,14m2 i 2 roślin  wystarczy 125W cfl dual? Plon będzie satysfakcjonujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...