Skocz do zawartości
Początkujący123

Uprawa LSD

Rekomendowane odpowiedzi

@Aron lampa jest okay, miałem za blisko to paliła liście prawdopobnie złe PH gleby może ona być 5.5 jak podają na opakowniu. Jeśli chodzi o moc to mam w gotowości lampę LEDAM 60 W ale miala być jak plant będzie miał z 4-5 pięter liści ale z jejtempem to prędzej coś ze spota zbiorę niż z indoora. Mam nowe nasionka micromashine dam do specjalnej ziemi do marihuany będę badał za każdym razem ph wody i zobaczymy czy będzie dawać radę pod tym ledem 25 wat jeśli nie to znaczy, że wina lampy a jeśli tak to ja coś zjebałem z plantem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 dzień ciągle na wege i ciągle mała myślicie, że niska wilgotność 30-40% może mieć na to wpływ? 

IMG_20210322_203820.jpg

22 dzień ciągle na wege i ciągle mała myślicie, że niska wilgotność 30-40% może mieć na to wpływ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Początkujący123 Masz jakiś problem z glebą, nie jest winne ani światło ani sama wilgotność. Jakby odpowiedzialne było światło lub wilgotność to roślina by rosła pokracznie, wyciągałaby się, liście by się deformowały, skręcały, ale rosłaby, a ona niemal stoi w miejscu, więc obstawiam, że jest zablokowany pobór substancji odżywczych z podłoża. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję dokupienie do miernika zwykłego testu z płynie lub papierku za mniej niż 30zł. W mierniku PH płacisz za elektrodę. Możesz natknąć się w kilku sklepach na identycznie wyglądające mierniki z różnymi elektrodami. Wynika to z faktu, że fabryki które je produkują dają klientowi wybór. Możesz zamówić tanio z gorszą elektrodą albo drogo z lepszą. Różnica w cenie bywa kilkukrotna. Miernik się rozkalibruje. Nie ma co do tego wątpliwości. Kwestia kiedy. Do sprawdzenia możesz używać prostego testu za 30zł w papierku lub w roztworze. 

Po co papierek lub roztwór skoro mam płyn o określonym PH do kalibracji ? Do tego, że większość użytkowników nie wymienia elektrody zgodnie z zaleceniami producenta więc po wielokrotnym użyciu nie będzie pokazywał poprawnych odczytów tak długo jak na początku. Np. po zakupie będzie pokazywał poprawną wartość przez 20 pomiarów, po 200 pomiarach ta wydajnosc spadnie do 15 (wartości z dupy). Wtedy szybka kontrola paskiem lub roztworem da Ci informację, że jest jeszcze ok albo już nie i musisz kalibrować.
Możesz też sprawdzić poziom PH gleby mierząc PH wody która wypłynie dołem doniczki po podlaniu. Ph tej wody to w przyblizeniu PH twojej gleby. 

Koledzy z forum polecają Adwa D11. Wierzę, że to sprawdzone i działające rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...