Skocz do zawartości
Tester

Jakie wybrać oświetlenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@hubert2020 Poza tym miernikiem ph, jaki nadaje się w tym zestawie do śmieci to reszta byłaby ok, ale lepiej wyjdziesz na tym, jak kupisz osobno rzeczy, taniej ci wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Rozumiem ale ja się na tym nie znam tak z pupy postanowiłem sobie posadzić i ciężko jest mi coś złożyć 

bo chciałbym Box 60/60/180

oswietlenie do tego jakie najlepiej 

wentylacja nawet nie wiem o co chodzi z ta wentylacja czy ona ma być połączona z dworem 

Później pytanie jak zrobić ciepło w box jak mam na co dzień ok 10 stopni w pomieszczeniu czy lampa nagrzeje 

pozniej jak zrobić wilgotność odpowiednia 

Co wchodzi wentylacje jaka byłaby najlepsza do takiego boxa 

i jakie mierniki i jakie sondy pogodowe takie mam pytania bo tutaj ciężko coś uzyskać hajs nie gra roli jak będzie potrzeba jakiegoś fajnego sprzętu a nie ma nic innego to kupię chyba ze kest jakaś dobra a tani sprzęt 

@Zielone krainy Chciałbym żeby dwa krzaki dały dobry plon ale znów nie chce żeby rachunki za prąd nie przyszły takie ze się zalane chce oszczędnie z prądem bo ja to dla siebie chce a nie ze komuś sprzedam jestem koneserem dobrego palonka a u nas możesz kupić chwasty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@hubert2020  Panel Mars Hydro Ts 1000, wentylator kanałowy dwubiegowy 150-197 m3/h, rura wentylacyjna, filtr węglowy 250 m3/h, programator czasowy z elektronicznym wyświetlaczem, stacja pogodowa ( jakakolwiek ), miernik ph Adawa D12, w razie problemów z temperaturą kabel grzewczy, nawilżacz dla podniesienia wilgoci na wegu, osuszacz dla obniżenia wilgoci na kwitnieniu. Wentylacja nie ma iść na dwór tylko wyprowadzać stare powietrze wraz z temperaturą z namiotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@hubert2020  Rób jak chcesz, ale to się nie zbyt opłaca, programator jest kiepski, jak dla mnie, a miernik ph już całkiem do niczego, więc wydajesz na to pieniądze, a zyskujesz marnej jakości produkty. Lepiej sobie poskładaj taki zestaw samemu, po za tym ten panel ts 600 będzie za słaby na namiot 0,36 m2, na wegu się sprawdzi, ale na kwitnieniu będzie brakowało mocy, co negatywnie odbije się na plonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@hubert2020 Lampe bierz od producenta wyjdzie ci taniej, a resztę szukaj , gdzie wyjdzie ci najkorzystniej cenowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy może być taki ten wentylator Wentylator Cornwall Dwubiegowy Kanałowy TT Cichy 

i czy ten filtr węglowy to ma być do powieszenia czy do wentylatora ?

i czy kabel grzewczy to ma być z elektrycznym termostatem który będzie załączam się autamoatycznie jak spadnie tem ? Sorry ze tyle pytań ale lepiej zapytać 

i czy lampa będzie coś grzała czy nie ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@hubert2020 z jednej strony musisz przyczepić wentylator i filtr i go zawiesić u góry a z drugiej strony musisz przyczepić rurę i wywalić ja za namiot i jeszcze będziesz potrzebował wentylator wpuszczające powietrze 

i mieszający wentylator który będzie od razu mieszał 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Johny1990 czekam właśnie na odp kolegi który mi doradzał co mam zakupić bo szczerze niewiem bo wydaje mi się ze rurę muszę kupić większa żeby ja z powrotem wpuścić do namiotu przez otwór dolny ale nie wiem 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@hubert2020  Panel Hydro Mars ts 1000  zwiększy temperaturę, ale w okolicach 4-5 stopni C, gdy świeci. Kabel grzewczy możesz podłączyć pod termostat, najtańszy to koszt jakieś 30 zł. Filtr węglowy można powiesić w środku namiotu, lub dać na zewnątrz. Ja mam filtr na zewnątrz, bo szkoda mi miejsca w szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy sorry a możesz to bardziej opisać  bo z tego co rozumiem ten wentylator będzie służył żeby wyciągać i wtłaczać ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 wyciągający Wyciąga powietrze( zapachy jakie będą na flo)  z boxa przez filtr na zewnątrz zawieszony u góry w boxie ,  a wtłaczający wtłacza świeże  powietrze do boxa zamontowany na dole boxa,  ale przy takiej powierzchni chyba wlot pasywny powinien wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spizgany Ale chodzi mi czy połączyć filt wentylator i rurę i jak ma być za box filt to jak mam to zamontować i co z rura bo normalnie się montuje u góry box filt+wentylator+rurę i rurę wystawiamy za box 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@hubert2020  Wyciągający wentylator masz w górnym rogu zazwyczaj, ma pozbywać się starego powietrza z namiotu. Na otwór wlotowy możesz dać dodatkowo wentylator wtłaczający, to będzie wprowadzał powietrze do środka, co pozwoli na lepszą cyrkulacje powietrza. Do wentylatora wyprowadzającego ma być podłączona rura wentylacyjna. Masz dwie możliwości , pierwsza to filtr węglowy dać do środka namiotu, wtedy przez niego powietrze będzie zasysane, albo dać go na zewnątrz namiotu wtedy powietrze będzie przez niego wyprowadzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...