Skocz do zawartości
Tester

Jakie wybrać oświetlenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia stosowane przy uprawie konopi 

Żarówki CFL stosowane są przez growerów ze względu na ich oszczędność i to że nie nagrzewają się mocno. Nie potrzeba do nich żadnego balastu wystarczy wkręcić je i gotowe.

cfll.jpg 

 

Lampy HPS, najpopularniejsze lampy stosowane w uprawie konopi, przy tego typu lampach można osiągać bardzo dobre rezultaty, mają jednak swoje wady, jedną z nich jest to że nagrzewają się, w boksie wymagana jest dobra wentylacja.

hps.jpg

 

Lampy LED, w ostatnich latach robią furorę, coraz więcej użytkowników przesiada się na LEDy. Zaletą jest niskie zużycie energii i to że nie nagrzewają się tak bardzo.

7081529d4e8bbb0c59c24d2473c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co próbuje na tą chwile określić właśnie jakiś koszt tego wszystkiego.
Nie mam jakiś wielkich wymagań po prostu nie wiem czy będzie mnie to bawić na dłuższą metę. 
https://erli.pl/oswietlenie-oswietlenie-do-uprawy-roslin/lampa-led-do-wzrostu-uprawy-roslin-grow-light-225led,27338677?utm_source=google&utm_medium=surface&gclid=EAIaIQobChMI9JGZnKGl9gIVgUaRBR3AkgeoEAQYAiABEgK6J_D_BwE
Coś takiego to chyba też niezbyt dobry wybór?
Chciałbym sobie zrobić jakiegoś boxa na 2-3 rośliny i próbuje sobie narazie określić co potrzebuje i ile to będzie kosztować.
Tak naprawdę na taką ilość roślin jak duży musi być box?
A co do samej lampy no chciałbym jednak żeby działała jak należy i dawała efekty. Jeśli mam wydać np 100 zł i efekt będzie średni no to jasne iż wole dać 300 czy więcej ale żeby to rosło jak należy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Udyr napisał:

@Querro ta "lampa" to jest wyjątkowe nieporozumienie. Właściwie jedna jak i druga.

Dzięki, jak najbardziej wyczerpałeś temat swoim komentarzem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Querro nie nabijam się w żadnym przypadku. To przez niewiedzę w temacie takie rozwiązania rzucają Ci się w oczy. Te produkty zawsze są na pierwszych miejscach wyszukiwań w google.

Ładnie wyglądają na obrazku niestety tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytałem co możecie polecić.
Do growboxa na 2-3 rośliny. Jaka to musi być wielkość?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 400 zł mało, jak na panel led na powierzchnie 0,36 m2, by to był panel potrzebowałbyś 700-800 zł, twoje środki wystarczalne są na hps.

Potrzebujesz wszystkiego, namiot/szafka, wentylacja, panel/ hps/cfl, programator czasowy, stacja pogodowa, mierniki ph/ płatki lakmusowe i płyn heliga, doniczki, nawozy, nasiona, strzykawki 10 ml i 2 ml do odmierzania nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 Ludzie na hps uprawiali zanim panele led się pojawiły i dawali radę, owszem hps bardziej się grzeje i są z nim problemy latem, jak są upały, ale to dalej sprawdzone i skuteczne źródło światła, na jakim da się uprawiać rośliny z dobrym rezultatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...