Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Doniczki, lampa i wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam małe szybkie pytani.

Zważywszy że znów kombinuje to moje pytanie takie: - jaki wpływ na plon ma pojemność doniczki?

Do mojego jednego z dwóch pomysłów potrzebuje pewnych doniczke one z kolejki mają około 3-5L. Starcza na krótki 28 dniowy okres wega czy to za mało. Doniczki są bardziej płaskie i ale rozległe pod kątem średnicy.

 

Oświetlenie mam 150 HPS i chciał bym z rośliny wyciągnąć maks dzięki niej, wiadomo że same światło to połowa sukcesu, więc jaki wymiar boska będzie najlepszy. Dodam że boska buduje na chłodne warunki, styropian klej.i siatką.

 

Wentylacja bedzie potrzebna jakaś minimalna, dotychczas miałem wyciagajacy łazienkowy dość głośny choć hałas mi nie przeszkadza. Wlot i mieszak od pc.

Zamiar mam trzymać tam 2 rośliny.,  doniczki Max 10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry  Nie mam ogromnej wiedzy, ale z tego co wiem im większa doniczka tym lepiej, korzenie muszą się rozwijać dlatego jest im potrzebne miejsce a im mniejsza doniczka tym mniej go mają, a jeśli korzenie mają odpowiednio dużo miejsca to i plon będzie raczej większy, myśle że 5l by starczyło na wega chociaż nie wiem jak będzie potem z przesadzaniem 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doniczki będą za małe to zobaczysz że Ci korzenie wychodzą dziurkami które odprowadzają wodę.

To jest znak, że już musisz przesadzać, bo przerosły doniczke.

Wtedy roślina dostaje kopa, bo nagle dostaje nowe miejsce i ma gdzie się rozrastac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  można powiedzieć że zasugerowałś że lepiej jest przesadzać od mniejszej do większej, mają formę treningu.

Kolejna rzecz to wyciągnąć coś z niczego czyli zmniejszyć box do optymalnych warunków na 2 rośliny i tym samym zwiększyć wydajność hps 150W który oświetla noc 60x60, a to za duży noc na 2 rośliny, z rad chcem waszych propozycji nie wiem 40x50 i ze 150 wysokości? Jak pokombinuje to i wykorzystam doniczki z poprzednich FR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box  mu końcowi a panny w korzenie idą pewnie że 2 doby jeszcze zanim się wyłonią.

 

Prośba do profesjonalistów w dziedzinie suplementacji, chce dobry zestaw od a do z.

Coś dobrego, co pomaga w niwelowaniu błędów Growera, óczywiscie jeśli taki jest, jeśli nie to chociaż jakiś dobre suplementy.

 

Kolejna sprawa, przerobione box z 70x92x192 na 60x60x170, pomysł na wentylację wyciagajacą mam taki  że powietrze by wracała ponownie, do tego wentyl wprowadzający który będzie wprowadzać powietrze z CO2 własnej roboty, mam zrobiona próżnie 30x70 właśnie dla tego celu, do tego każda roślina Max 4 będą miały swoje mieszaki. 

 

Co myślicie o pomyśle powrotu wyciągnietego powietrza?

 

Ehh, wczoraj wpadłem na pomysł, i tu już do zagraniczniaków, kojazycie torby z materiału np. ALDI? Nadawała się by na doniczke?

 

@Tester @Farmerka @Dobry_Człowiek! @Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry co do boxa zostawił bym tą wysokość co masz. Ja mam 170cm i pozniej sa problemy bo lampa za blisko szczytów. Co do odżywek na początek zaopatrzył bym sie w dobrą ziemie i zainwestował w odżywki tylko na flo. Na początek kupic dobry ukorzeniacz. Co do co2 i wentylacji sie nje wypowiem. Ja mam zwykły co2 bag i wystraczy. Nie raz jak za bardzo podkręcę nawilżacz to fajnie nad roślinami widać pare która osiada na co2

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhizotonic mam jeszcze z poprzedniej uprawy, pk też, ale i tak cały zestaw od CANNA coś mnie korci. Ziemie mam biobizz allmix zostało mi jeszcze poprzednio jak zamawialem.

 

U mnie @Dobry_Człowiek!  wysokość jakoś nie wychodzi, z jakiegoś powodu są n8skie mimo normalnego wega od 30-40 dni, czyli już tu popełniłam błąd najwyższa jaką miałem to ta z TP miała dokładnie 65cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WielebnyMerry napisał:

Biobizz allmix jest dobra ziemią?

Dobra ziemia. Najlepiej kiełkowac roślinki w light mix i później przełożyć do allmix. Bo ma wiecej substancji odżywczych w sobie. Ja używam light mix do kielkowania później do canna terra pro plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...