Skocz do zawartości
mirecki

Godny polecenia waporyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Tak jest z wapowaniem z moich obserwacji, że faza wchodzi z lekkim opóźnieniem zazwyczaj, ale jak już wejdzie przy dobrym temacie to jest naprawdę fajnie.  Drobinki zioła ci przelatywały ? Mało realne, bo tam jest sitko i cała komora przez, jaką przechodzi para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy przelatywały, miałem przesuszony temat i bardzo drobno zmielony. Musiałem wypluwać te drobinki. Ale ta faza mnie pozamiatala. Mam jeszcze jakieś sitka w zestawie. Jest już tam niby, na zioło w komorze i drugie od góry w jednostce chłodzącej ale może zakłada się jakieś dodatkowe? 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Dziwne, ja dawałem różnie zmielone zioło, też bardzo drobno dawałem nie raz i nic nie przelatywało, bo nie ma raczej prawa przelecieć przez drobne sitko i potem jeszcze przez całą komorę i wylecieć ustnikiem, ja nigdy takiej sytuacji nie miałem. Dzisiaj czyściłem komorę, patrz co się tam zbiera.

100_3262.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem, mam tak samo, ja to dzisiaj rano czyściłem i tam było trochę drobinek i taka jakby maź. Może za dużo suszu wsypałem, może trzeba go ubić lekko jak się napełnia komorę? 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No wiadomo, że się ubija, po to masz taką łopatkę dołączoną do waporyzatora, jaka jest wsuwana u jego podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy o ku... To ja nie ubiłem, później jak skończyłem wapować to susz był dalej w komorze, ale część przywarła do tego sitka od góry. Nie wiedziałem że to pomarańczowe coś, co wysuwa się żeby podłączyć do ładowania służy jako łopatka, myślałem że to jakaś zaślepka na gniazdo do ładowania żeby woda się tam nie dostała czy coś  😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  He to na przyszłość ubijaj, jasne nie na chama, ale z wyczuciem. Ja nigdy nie wpadłem na pomysł, by lekko nie ubić w tym kielichu zioła, może dlatego takich całkiem małych drobinek nie wciągałem do płuc razem z parą :D Jednak siatka jest tak drobna, że by coś przez nią przeszło to cząstka musi być prawie jak pył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a po co jest to zaznaczone strzałka? 

Widzę że mam tą siatkę z większymi oczkami założona domyślnie. Mam jeszcze inny rodzaj siatki z mniejszymi oczkami może ją trzeba założyć? Chociaż ta siatka z mniejszymi oczkami jest chyba w komorze na susz. Kolejna sprawa jak się zakłada siatkę, od zewnątrz? 

Wyjmuje się to wiem, popychając ją lekko tą łopatką

IMG_20210619_201730.jpg

IMG_20210619_202542.jpg

 

IMG_20210619_204723.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja z tym ziomku jeszcze niczego nie kombinowałem, więc tam poczytaj instrukcje za nim coś zrobisz, byś sobie czegoś nie zepsuł przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy też nic z tym nie robię, ale podobno przy dokładnym czyszczeniu wyjmuje się wszystko, włącznie z tymi sitkami, uszczelkami itd. Chociaż mnie to póki co nie czeka bo dopiero 1 wapowanie. Ile wdechów można zrobić na jednej porcji zioła? 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja sitek nie demontowałem  jeszcze, czyściłem tylko tą komorę, więc jak chcesz to przecieraj szlaki i baw się z tym pierwszy, jak coś spieprzysz to powiesz mi czego nie robić :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No na pewno nie ma sensu działać na oślep, gdzieś muszą być jakieś instrukcje , ale trzeba poszukać, ja sam jak dotąd jednak nie widziałem takiej potrzeby, bo to, o co mi chodzi to mam, więc nic nie muszę zmieniać, by mieć coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  ja nawet wolę po każdym wapowaniu czyścić tą komorę, żeby później się to tam nie pozapychało. Wtedy być może nigdy nie będę musiał tych siatek demontować. Mam gaziki nasączone izopropanolem 70%

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja bym nie szalał , po co? Tak otwierając co chwile też będziesz sobie szybciej zużywał choćby te uszczelki, jakie tam są, bo będziesz nimi tarł, a nie wiem czy można takie coś dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Morenn Wdechy wdechom nie równe, jak i to, jaki wsypiesz temat, jak zmielony, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...