Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy Czy duże to kwestia indywidualna haha, ale za to jest ich sporo na całej podstawie.

No tak planuje LST, włożyłem pestkę trochę bardziej oddaloną od środka bo nie miałem pewności jak lepiej, no cóż liczę że coś z tego wyjdzie.

Czyli jak podrośnie dosypać ziemi i wyjdzie na to samo ? I potwierdzisz moje obawy że wyciąg jest nie prawidłowo zamontowany ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiksa26

Otworu na wlot nie mam posługuje się mieszakiem , czasem dodatkowym wentylatorem w środku , czyli wyciąg powinien mieć naklejke w środku boksa nie z zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć otwór na dole po drugiej stronie PC boxa nie ważne jakiej wielkości ważne żeby była cyrkulacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiksa26

No coż to się zrobi haha, Do tej pory coś tam sobie zaciągało przez szpary 😂, Ale dalej nie jestem pewien czy mam zamontowany wylot prawidłowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@wiksa26 Jak miał mu ktoś to napisać, jak dopiero teraz się określił, że nie posiada wentylacji w pcboxie, a jedynie dysponuje mieszakiem? :D @Hiro1801 Potrzebujesz przynajmniej jeden wentylator wyciągający powietrze z boxa , a wlot może być pasywny. To oznacza, że w jednej ze ścian boxa u góry musisz wyciąć otwór, jaki rozmiarem pasowałby do wielkości wentylatora komputerowego, jaki tam zamieścisz, Wentylator musi być tak ustawiony, jak chodzi o łopatki wirnika, by wyciągał powietrze, a nie je do boxa wprowadzał. A na dole jednej ze ścian wytnij dziurę, jaką będzie wlatywało powietrze, możesz tam dać wiatrak wprowadzający powietrze, ale nie musisz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Masakra że się spaliłem na takiej podstawie, ale no po to właśnie tutaj jestem, nauczyć się podstaw od mądrzejszych kolegów 😂, Dobra wyciąg już mam czyli rozumiem muszę go odwrócic bo aktualnie jest strona z naklejką w boxie a ta z łopatkami na zewnątrz boxa , a po drugiej stronie na dole zrobić pasywny wlot .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Ziomek tu masz artykuły autorstwa Admina tego forum Testera i wiele innych artykułów ludzi, jacy mają doświadczenie w uprawie konopi. Zadaj sobie trud i je poczytaj. Warte są tego, by się z nimi zaznajomić, aby w konsekwencji zdobyć podstawową wiedzę na temat uprawy. Jakbyś czytał artykuły obecne na forum to byś wiedział, że każda forma pomieszczenia uprawnego wymaga wentylacji, aby rośliny miały stały dostęp do świeżego powietrza, a do tego, aby usuwane było powietrze z boxa , jakie w boxie za sprawą ( lamp Hps, CFL czy Ledów) się nagrzewa bardziej lub mniej, ale musi być odprowadzane, aby było miejsce na świeże i chłodne powietrze. Żeby ci nie utrudniać, jak chcesz ustalić, którą stroną wiatrak wprowadza powietrze, a którą wyprowadza powietrze to mam dla ciebie prosty sposób, weź zapal zapalniczkę, lub zapałkę i przybliż delikatnie płomień do wiatraka , jak płomień będzie znajdował się w pozycji pochylonej w kierunku wiatraka to znaczy, że wiatrak wyprowadza powietrze, a nie wprowadza, bo powietrze w zależności czy jest wprowadzane czy wyprowadzane wpływa na kierunek ustawienia się płomienia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Dzięki bardzo, poczytam i poprawię wszystko, byłem leniwy i na szybko coś sprawdziłem teraz się okazuje że nie prawidłowo zrobiłem.

W każdym bądz razie niech ci bozia wynagrodzi w blantach, trzymaj się, dobranocka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801 Wolałbym, by nie tylko w blantach, ale dzięki. Poczytaj , uzbrój się w wiedzę, im więcej będziesz wiedział tym lepiej, bo wtedy unikniesz wielu błędów i nie będzie trzeba twoich roślin ratować po tym, jak im zrobisz krzywdę, a bywa, że uratować się nie da, jak ktoś coś mocno zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Roślina wygląda w porządku. Zrób zdjęcie wentylacji. Chciałbym zobaczyć, jak ten problem rozwiązałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

No nie jest to nic profesjonalnego, nagiąłem jak na razie trochę zasady umiejscowienia wentylatora, ale żeby umieścić go w prawidłowym miejscu ( Po równoległej stronie na dole ) Muszę do jutra poczekać na swoją wiertarkę bo niestety ta obudowa nie ma z przodu żadnej ( Fabrycznie ) wentylacji i muszę troszkę powiercić Ale temperatura oscyluje aktualnie 26-27 Stopni.

Nie ma niestety tu dużej odległości między wentylatorami, ale co najważniejsze odwróciłem prawidłowo wyciąg.

Wentylacja 1.jpg

Wentylacja 2.jpg

Wentylacja 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Lepiej, jakby ten wentylator na drzwiach pcboxa , który wprowadza powietrze do środka był na przeciwległej ścianie do tej, na jakiej znajduje się wiatrak wyciągający powietrze i dobrze, by ten, jaki wprowadza powietrze był na dole, ale jak to tymczasowe rozwiązanie to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Kiepski obudowa do takiej zabawy niestety, ale jutro odbieram wiertarkę i się zrobi otwór prawidłowy.

Dzięki za pomoc i opinię 🤜🤛.

Ps. Już czuję że zabawa się dopiero zacznie bo roślinka zdrowo rośnie z każdym dniem, ale według strony na której kupowałem można ją okiełznać do wysokości 30cm.

No i oczywiście czekam na moje pierwsze LST hahaha, Trzymaj się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801 Nie ma sprawy, a tak po za tym to mam nadzieje, że całe twoje osiedle nie wie, że wziąłeś się za uprawę, bo to najkrótsza droga do wpadki. Miej na uwadze zasadę, że im mniej osób wie tym lepiej, a najlepiej by nie wiedział nikt poza tobą. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801 Zarąbiście , że masz w planach zjarać własne dziecko :D  A tak poważnie to wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Hahaha, czyż nie jest to właśnie ich życiowy cel i spełnienie ? 🤣 

Chociaż jak tak dalej ładnie pójdzie to z sentymentu będzie żyła ze mną do końca 🤣, dzięki za opinię 🤜🤛.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...