Skocz do zawartości
Zielone krainy

Nawóz domowy

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy skorupki od jajek się stosuje np. 

Ale trzeba zmielić i wymieszać z ziemią. Z tym że potrafi to podnieść pH ziemi. Dużo osób nie chwaliło tego rozwiązania. 

O mleku nie słyszałem. 

Więc pewnie mało Ci pomogłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  Spoko ziomek, dzięki za odpowiedź, o skorupkach słyszałem, ale zastanawiałem się nad mlekiem z wodą. Wielu ludzi to stosuje w przypadku innych roślin, ale nie wiem czy można ten sposób zastosować w przypadku konopi, nie chce niczego zepsuć lejąc do ziemi coś, co konopi nie będzie służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka  Do zbiorów mi nie wiele czasu zostało, więc chyba to nie jest odpowiedni moment na robienie eksperymentów, bo jakby teraz mi się coś z roślinami złego stało to nie byłoby mi do śmiechu. Wole się opierać na  doświadczeniu innych, a jak nikt jeszcze nie próbował dodawać mleka do wody i tym podlewać konopie, to jako pierwszy wole nie przecierać nowych szlaków, bo jeszcze zaprowadzi mnie to na manowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym i szybszym sposobem jest woda w której gotowałes jajak, tylko nie solona, na 1l 2 jajka dajesz. mleko nie roscieczasz z wodą tylko robisz w ten sposób aby zsiadło, wtedy na dole masz gotowe wapno do roscieczenia w stosunku 1-1, nie szkodzi to konopią sam robię w zależności co jest pod ręką 😉

Edytowane przez Cappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię taki roztwór, 1l wody po jajkach do tego daje 4 torebki herbaty i 4 łyżeczki małe kawy, nastepnie gotuję, później ostudzam i podlewam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Dzięki ziomku. Tak zrobię. Dzisiaj wybił u mnie 60 dzień kwitnienia roślin. Według deklaracji producenta nasion zostało im 3 dni do zbiorów, ale wiadomo, że tak pięknie raczej nie jest, jak przedstawia to producent. Swoim rośliną daje jeszcze 17 dni , mam nadzieje, że to im wystarczy, by nabrać bursztynu i jeszcze trochę spuchnąć, a potem zbiory, suszenie, jaranie i od razu następna uprawa. Szczęśliwego nowego roku. Niech ci w nowym roku , przy każdej uprawie, łodygi uginają się pod ciężarem topów. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...