Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Nawóz domowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

Stosował ktoś przy podlewaniu roślin wodę z dodatkiem mleka, aby dostarczyć wapnia rośliną ? Czytałem o tym sposobie i zastanawiam się czy można go stosować przy uprawie konopi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy skorupki od jajek się stosuje np. 

Ale trzeba zmielić i wymieszać z ziemią. Z tym że potrafi to podnieść pH ziemi. Dużo osób nie chwaliło tego rozwiązania. 

O mleku nie słyszałem. 

Więc pewnie mało Ci pomogłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  Spoko ziomek, dzięki za odpowiedź, o skorupkach słyszałem, ale zastanawiałem się nad mlekiem z wodą. Wielu ludzi to stosuje w przypadku innych roślin, ale nie wiem czy można ten sposób zastosować w przypadku konopi, nie chce niczego zepsuć lejąc do ziemi coś, co konopi nie będzie służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Farmerka  Do zbiorów mi nie wiele czasu zostało, więc chyba to nie jest odpowiedni moment na robienie eksperymentów, bo jakby teraz mi się coś z roślinami złego stało to nie byłoby mi do śmiechu. Wole się opierać na  doświadczeniu innych, a jak nikt jeszcze nie próbował dodawać mleka do wody i tym podlewać konopie, to jako pierwszy wole nie przecierać nowych szlaków, bo jeszcze zaprowadzi mnie to na manowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym i szybszym sposobem jest woda w której gotowałes jajak, tylko nie solona, na 1l 2 jajka dajesz. mleko nie roscieczasz z wodą tylko robisz w ten sposób aby zsiadło, wtedy na dole masz gotowe wapno do roscieczenia w stosunku 1-1, nie szkodzi to konopią sam robię w zależności co jest pod ręką 😉

Edytowane przez Cappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Cappi  Dzięki za radę. Dam sobie spokój z mlekiem i podleje, jak radzisz, czyli wodą po gotowaniu jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię taki roztwór, 1l wody po jajkach do tego daje 4 torebki herbaty i 4 łyżeczki małe kawy, nastepnie gotuję, później ostudzam i podlewam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Cappi  Na ten moment zatrzymam się na samej wodzie po ugotowanych jajkach, ale dzięki za przepis na bardziej złożoną miksturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Dzięki ziomku. Tak zrobię. Dzisiaj wybił u mnie 60 dzień kwitnienia roślin. Według deklaracji producenta nasion zostało im 3 dni do zbiorów, ale wiadomo, że tak pięknie raczej nie jest, jak przedstawia to producent. Swoim rośliną daje jeszcze 17 dni , mam nadzieje, że to im wystarczy, by nabrać bursztynu i jeszcze trochę spuchnąć, a potem zbiory, suszenie, jaranie i od razu następna uprawa. Szczęśliwego nowego roku. Niech ci w nowym roku , przy każdej uprawie, łodygi uginają się pod ciężarem topów. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Dzisiaj zrobiłem wywar z łupin cebuli, jakie z tego, co czytałem zawierają potas i fosfor. Mam zamiar go jutro przetestować. Ktoś z was kiedyś coś takiego stosował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...