Skocz do zawartości
Seb88

Pierwsze problemy :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie stety pojawily sie u mnie pierwsze problemy. Dziewczyny do tej pory byly podlewane samą wodą.

Cztery z pięciu rosną zadawalająco ale jedna panna, slabo pije wode i ma jakies niedobory? 

Ino nie pisac ze za sucho czy za mokro, 

Ph wody raczej w normie skoro reszta kwiatkow rośnie ladnie. Help 

20201215_211210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Seb88  To nie takie oczywiste, że jak reszta roślin ładnie rośnie w swoich osobnych doniczkach to ph w każdej doniczce na pewno jest dobre. Sprawdź ph gleby, może złe ph ją blokuje, bo na moje oko widać niedobory na liściach i stawiałbym na deficyt azotu. Jak ph by miało być dobre, a obstawiam, że jednak nie jest, to dałbym jej nawozu z azotem, ale dopiero po upewnieniu, że ph gleby jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Seb88  Nie używałem , więc nie wiem, ale raczej szedłbym w sprawdzone merniki i ogólnie polecane np. Adwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Seb88 kup zwykle testery do mierzenia pH gdzie wsypujesz trochę ziemi w probówkę i zalewasz płynem. Te mierniki elektroniczne są słabe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb88 a jak wrzucales do doniczki to w rękach kruszyles te bryły ? Czy niekoniecznie ? 

Nie bardzo bym to obstawiał, ale może ? Ktoś pisał na forum o tym, chyba vampidrut. 

Ale na korzenie fakt, ja dawałem już tak od 4-5 dnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @doominik nic nie dawalem, dopiero 4 dni temu zaczolem lać nawozy hesi. 

Ponakuwam jeszcze dzis. 

Tester ph gleby przyjdzie mi jutro.

Mam nadzieje ze uda mi sie ją odratowac. 

Jeszcze jedno pytanie. W ostatią sobote przelaczylem na flo. Czyli jak szybko coś nie wymyśle to pozostanie taka niewielka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Seb88 Ja bym zaczekał do jutra, by znać ph wody, jaką będziesz lał. Bo jak jest złe ph gleby, a ty będziesz dalej lał wodę o złym ph to będzie tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...