Skocz do zawartości
ArturS70

Ustalenie EC przy nawożeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym upewnić się czy dobrze nawożę roślinki. 

Mam urządzenie, które czyści wodę z chloru i innych śmieci. EC tejże wody wynosi około 130.Woda z roztopionego śniegu ma około 20. 

Teraz kiedy mam taką wodę, z takim EC, wlewam do niej nawozy wg zaleceń na ulotce. Np terra grow 5ml na litr i gren sensation 1ml na litr. Wtedy EC wody zwiększa się do około 1.000.A potrzebuję 1.800EC.

I teraz moje pytanie.Muszę dolać jeszcze tyle aby wynik był 1,800? Jeśli jest etap kwitnienia to dodaję Plagron pk13, 14 oraz gren sensation ale którego dolać więcej? 

Proszę pomóc mi to wytłumaczyć. 

Woda musi jest do tego lekko napowietrzana, jest aktywowana żywą wodą oraz dodatkowo wkładam pręt magnetyczny aby zmienił redox wody na minus. Także jeśli chodzi o wodę to moje hobby, problemem jest nawożenie. 

Jeszcze raz proszę o pomoc w zrozumieniu. 

W załączniku kwiat mandarynki i kwiata. 

20201210_143150.jpg

20201210_143134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ArturS70 napisał:

teraz moje pytanie.Muszę dolać jeszcze tyle aby wynik był 1,800? Jeśli jest etap kwitnienia to dodaję Plagron pk13, 14 oraz gren sensation ale którego dolać więcej? 

Nie miesza się pk z green sensation to tak na wstępie. Green sensation to dodatek który ma już pk 13/14 i nawet na stronie producenta jest wyraźnie napisane by nie dodawać już pk 13/14. Radze zapoznawać się z ulotkami nawozów jakich się stosuje i opisu producenta.

 

Po drugie pk 13/14 lub green sensation dodaje sie dopiero od 3ciego tygodnia kwitnienia .To są tylko dodatki , a nie pełnoprawne nawozy które możesz lać samodzielnie.

Skoro masz faze bloom to dodajesz najpierw dodatki typu green sensation , royal sugar itd. Po czym mierzysz EC i dobijasz je do wymaganej wartości nawozem dedykowanym pod kwitnienie np. Terra bloom (terra grow jest na weg). 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Ja raczej obserwuję rośliny ostatnio rzadko mierzę. Jak już mierzę, to na flo zaczynam od 1,4-1,6 i jak rośliny to dobrze znoszą (a 1,6 zawsze znoszą dobrze) to podnoszę i nawet kawałek za 2, ale powyżej 2 to już nic nie daje, przynajmniej ja nie zauważyłem. Myślę, że 1,8-2 to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut A czy można samo gren sensation dodawać? 

@Cieniu Tak to obecnie wygląda. Taka temp i wilgotność, w nocy oczywiste że mniej. Robię to pierwszy raz i doświadczenia nie mam odnośnie odżywek. Czy samo Gren sensation można dodawać czy jednak z Terra Bloom? 

20201212_012049.jpg

Screenshot_20201212-011438_SensorPro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturS70 Moim zdaniem na podawanie Plagron Green Sensation jest jeszcze za wczesnie. Twoje planty dopiero powoli wchodza w faze kwitnienia, a to jest nawoz na koncowe 4 tyg.flo. Green Sensation  ma na celu zwiekszenie ilosci wytwarzanych trichomow w koncowej fazie kwitnienia oraz ubicie  juz istniejacych jednak dalej jeszcze dojrzewajacych topow. Pozdro.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Czym mam je teraz nawozić? Samo Pk 13,14?@CheMsKuN Coponujesz w tej chwili podawac@Cieniu Tak to obecnie wygląda. Taka temp i wilgotność, w nocy oczywiste że mniej. Robię to pierwszy raz i doświadczenia nie mam odnośnie odżywek. Czy samo Gren sensation można dodawać czy jednak z Terra Bloom? 

Doradź mi proszę, czym mam je nawozić? Samo Pk 13,14 czy Pk 13,14 z Terra Bloom? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturS70  Sluchaj, nie lej do ziemi zadnego  Gren sensation a juz tym bardziej nie podawaj jeszcze pk13/14 ! To sa nawozy na puzniejsza  juz bardziej zaawansowana faze kwitniecia Twoich krzakow. Terra Bloom mozesz jak najbardziej podawac, i narazie nie podawal bym krzakom nic innego jak wlasnie Terra Bloom w zalecanej przez producenta dawce. Nie czytasz nigdy opisu i wskazuwek producenta co do stosowania danego nawozu ? Plagron bardzo jasno opisuje  jak, jaka ilosc i kiedy zastosowac dany srodek ktorego mamy zamiar uzyc. Pozdrawiam.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturS70  Tego nie wiem, bo podales za malo informacji o swoich krzakach. Ale z pewnoscia potrwa to jeszcze kilka tygodni, tak ze uzbroj sie w cierpliwosc, bo przezd Toba jeszcze dluga droga  😉

Ps. Ile tyg. maja na dzien dzisiejszy Twoje krzaki ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ArturS70 green Sensation to nie jest samodzielny nawóz , zawsze idzie w parze z nawozem na bloom , ja go stosuje w 3 cim tygodniu flo , ale nie licze od preflowerów , tylko jak już roślina zaczyna kwitnąć normalnie , co wychodzi mi zawsze na ostatnie 3-4 tygodnie do ścinki. Teraz lej tylko terra bloom i możesz dorzucić jakiś cukier np. Plagron royal sugar , zawsze to wzmocni ci liscie cukrowe , a kwiaty będą miały więcej cukru do zassania z nich w ostatniej fazie dojrzewania. A bonusem jest znikoma strata objętości podczas suszenia, kwiaty nie nabiorą tak wody.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...