Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

Przesuszony plon - co zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poprawić przesuszony plon ?

suszenie-marihuany-konopi.jpg

Problemem, na który napotykają niektórzy hodowcy i dystrybutorzy, jest przesuszona marihuana. Może to wynikać z wielu czynników; hodowca zostawił ją zbyt długo podczas suszenia lub zabrałeś marihuanę z klimatu wilgotnego.

Oto niektóre z najlepszych wskazówek, które znalazłem w sieci:

1. Zamocz wacik

Umieść w pojemniku wacik. Pozwól mu siedzieć w słoiku z topami na kilka godzin, aby przywrócić wilgoć twoim pąkom, postaraj się aby wacik nie dotykał topów.

2. Umieść marihuanę w słoiku wraz z kilkoma świeżymi skórkami pomarańczy.

Wsadź skórki pomarańczy do słoika i co kilka godzin potrząsaj aby zapewnić lepsze rozprowadzenie wilgoci. Uważaj ile skórki pomarańczowej używasz, ponieważ możesz osiągnąć zbyt dużą wilgoć.

3. Użyj wilgotnego ręcznika papierowego.

Nie moczyć go zbyt mocno, ponieważ może to spowodować problemy z wilgocią lub pleśń.

4.  Skórki cytryny 

Wystarczy kilka pasków włożyć do pojemnika i kontrolować co kilka godzin mieszając topy w pojemniku aby równomiernie rozchodziła się wilgoć.

5. Weź świeży mały top z żywej rośliny 

Weź świeżego topa i wsadź do pojemnika, po czasie wyjmij go gdy zostanie osiągnięta pożądana wilgotność, a nawet dodać kolejny jeśli zajdzie taka potrzeba.

6. Włożyć do woreczka z kromką (lub małym kawałkiem) białego chleba.

Zostaw go na noc, a przywróci odpowiednią ilość wilgoci do Twojego zioła.

7. Spróbuj kawałek sałaty

Działa dobrze i nie wpływa na smak.

8. Kawałek jabłka

Umieść kawałki jabłka do pojemnika, kontroluj wilgotność co jakiś czas sprawdzając topy i mieszaj je aby były wszystkie równomiernie wilgotne.

Jeśli chodzi o dodawanie wilgoci do dobrego zioła; W Internecie istniały dziesiątki sztuczek, które dodawały wilgoci pąkom. Najlepsze (moim zdaniem i z mojego doświadczenia) zostały wymienione powyżej i działały w moich eksperymentach. Najważniejsze jest znalezienie czegoś, co ma w sobie wilgoć, umieszczenie go w zamkniętym pojemniku z suchym pąkiem i pozostawienie na określony czas. Sprawdzaj okresowo topy aby kontrolować wilgotność i obserwować czy nie pojawia się  pleśń. Niektóre wilgotne rzeczy działają lepiej niż inne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara baba kontratakuje

Typie, po co podlewać siewke, która ledwo wyszła z ziemi? Chyba lepiej ziemię zraszać woda.

Poza tym, ja rozumiem, że masz problemy na głowie, tylko zauważ proszę jak skonstruowane jest moje zdanie a jak Twoja przeklejka. Sprawdzałeś którykolwiek ze sposobów jakie zaprezentowałeś?

Edytowane przez Bds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie człowieku Tobie nie można zwrócić uwagi, jebiesz fochy, zachowujesz się infantylnie, na siłę wszędzie piszesz byle pisać, pierwszy raz jestes na jakimś forum tematycznym? Rozumiem, że ilość postów definiuje Twoja pozycję na forum które już w zasadzie jest Twoje? Ogarnij ta stara babę żyjącą w Tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 Dla mnie ten człowiek nie istnieje. Daje porady z dupy o zraszaniu, szuka zaczepek, obraża innych. Odzywa się bez szacunku i tyle.  Dla mnie to trol.  Żadnej nawet fotorelacji a skacze i wyzywa mnie od typów, starych bab itd. Zero poziomu. Dla mnie to zostanie Pan zraszacz. Nie kontynuuje już z nimi polemiki. 

 

ps. dodałem tematy, gadałem z Testerem też co i jak umieszczać,  tylko jeden ....... się trafił i wszędzie mi się wpierdala z swoimi mądrościami. Każdy post, typowo by się do mnie przyjebać. Więc wiesz, pozostaje olać . 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC jak przesuszone to zaciskamy zęby palimy i się dusimy 😛 co do skórek to nie może mieć kontaktu z topem, i nie można pakować zbyt dużej ilości bo plecha chwyci, najlepsze są saszetki regulujące % boveda 58%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Bovedy62% przy ostatnim rzucie i szczerze mówiąc zostało mi 6. Były zawinięte folia i leżały w szafce. I chyba straciły właściwości, bo w słoiku 54% w tym momencie. 😏 Już zamówione nówki mają być jutro. 🤯 Prime robi robotę 😍 ebay pokazywał, że paczka dotrze na poniedziałek /wtorek.. Ale do tego czasu chciałem wrzucić skórki, żeby tam dziewczynom polepszyć warunki w spa 😂 czyli mówisz @ArteKmogę na górę położyć ręcznik papierowy i dopiero skórki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC niee tak nie ryzykuj weź jakiś większy pojemnik i żeby obok leżały, albo nitka, sznurek skórkę jak grzyby do suszenia przebij i wieczkiem sznurki docisnij, brak kontaktu z topkami gwarancją sukcesu 👌

Żeby skórka była bliżej wieczka, rozumiesz co mam na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 👍 igła z nitka podciągnę i domkne wieko 🙂 będą wisieć ładnie nad topami 🙂 dzięki kolego 🙏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na przesuszony sort w trakcie suszenia? Aktualnie przesuszyly mi się krzaki w boxie które są dopiero do trymowania i są tak suche że dużo kwiatu bym stracił trymując liście, nie mam nawilżacza niestety dlatego zastanawiam się jak podbić wilgotność w boxie i myślę co by nie wsadzić skórek z pomarańczy do boxa xD

 

Mam już kilka topow w słoiku i mój patent ja skórkę z pomarańczy to wsadzenie jej do woreczka od herbaty i do słoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...