Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Zielone krainy napisał:

Podniósłbym , bo miejscami liście ci „łódeczkują”, lekko się zawijają do góry.

 

ok ile dać cm nad roslinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@420Dominik420  Nie masz tych żarówek, jakiś bardzo mocnych, więc jakoś bardzo odległości nie musisz zwiększać, ale dołożyłbym z 10-15 cm więcej niż masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Zielone krainy napisał:

@420Dominik420  Nie masz tych żarówek, jakiś bardzo mocnych, więc jakoś bardzo odległości nie musisz zwiększać, ale dołożyłbym z 10-15 cm więcej niż masz teraz.

 

dałem 20 cm od szczytów

nie wiesz może jaki jest to niedobór pierwiastku i jak mogę to zapobiec przed chwilą wlałem 150ml mieszanki biohumusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@420Dominik420  Ja bym nie lał. Nie jestem pewien, ale moim zdaniem to jest nadmiar od azotu, a nie niedobór, bo świadczą o tym mocno zielone liście, jakie w pewnych miejscach są popalone po bokach. No ale niech się ktoś inny wypowie, bo może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@420Dominik420  Ja bym nie lał. Nie jestem pewien, ale moim zdaniem to jest nadmiar od azotu, a nie niedobór, bo świadczą o tym mocno zielone liście, jakie w pewnych miejscach są popalone po bokach. No ale niech się ktoś inny wypowie, bo może się mylę.

 

nok to narazie przestaje lac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 Nie ma krzaka ktory przez caly czas uprawy wyglada idealnie, prawie zawsze na lisciach pojawia sie jakies plamki, dziurki itp. Ktore w wiekszosci przypadkow tak szybko jak sie pojawily tak szybko znikaja. Krzak prezentuje sie bardzo dobrze i poza tym jednym nieszczesnym listkiem nie mam sie do czego przyczepic. Nie lej narazie nawozow bo nie ma takiej potrzeby. Czekaj i obserwuj  jak dalej bedzie rozwijal sie krzak. Pozdro i z fartem.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CheMsKuN napisał:

@420Dominik420 Nie ma krzaka ktory przez caly czas uprawy wyglada idealnie, prawie zawsze na lisciach pojawia sie jakies plamki, dziurki itp. Ktore w wiekszosci przypadkow tak szybko jak sie pojawily tak szybko znikaja. Krzak prezentuje sie bardzo dobrze i poza tym jednym nieszczesnym listkiem nie mam sie do czego przyczepic. Nie lej narazie nawozow bo nie ma takiej potrzeby. Czekaj i obserwuj  jak dalej bedzie rozwijal sie krzak. Pozdro i z fartem.

skoro tak mówisz ☘️ buch z tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ten temat, bo tez pierwszy raz uprawiam AK 47 (w ogole pierwsza moja uprawa) i zauwazylem, ze te zarowki nie maja sciagnietych tych rozpraszaczy swiatla (mleczne klosze, czy jak to tam sie nazywa) i chyba nikt nie doradzil, zeby je sciagnac (albo przeoczylem). Oczywiscie nie chce sie wymadrzac, bo nie mam jeszcze zadnej ukonczonej uprawy na swoim koncie, ale po sciagnieciu tych kloszy poprawia sie CRI i ilosc lumenow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym, bo widzę na zdjęciach, że kolega nie ściągnął ich. Te klosze są przyklejone, ja je podważałem dookoła cienkim płaskim śrubokrętem i ładnie się odklejały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Urojenie napisał:

@420Dominik420 jaka wysokość boxa? Żeby cię ta naturalność nie zgubiła i ci dachem nie wyszedł 😆

półtora metra, nie wydaje mi się bo jest Krzyżówka z lowryder czyli indica☘️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@420Dominik420 jak półtora metra to git, ktoś ci wyżej pisał abyś zdjął te mleczne pokrywki z żarówek? Wiesz ze plon bez LST będzie mniejszy i tymi żarówkami nie doświetlisz nic z dołu 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Urojenie napisał:

@420Dominik420 jak półtora metra to git, ktoś ci wyżej pisał abyś zdjął te mleczne pokrywki z żarówek? Wiesz ze plon bez LST będzie mniejszy i tymi żarówkami nie doświetlisz nic z dołu 👍

na niedługo przyjdzie mi żarówka 2700lm która chcem zamontować od dołu żeby świeciła na dół roślinki. Chodzi ci oto pokrywke na jednej z żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@dantes205 ,,Obserwuje ten temat, bo tez pierwszy raz uprawiam AK 47 (w ogole pierwsza moja uprawa) i zauwazylem, ze te zarowki nie maja sciagnietych tych rozpraszaczy swiatla (mleczne klosze, czy jak to tam sie nazywa) i chyba nikt nie doradzil, zeby je sciagnac (albo przeoczylem). Oczywiscie nie chce sie wymadrzac, bo nie mam jeszcze zadnej ukonczonej uprawy na swoim koncie, ale po sciagnieciu tych kloszy poprawia sie CRI i ilosc lumenow„ 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Urojenie napisał:

@dantes205 ,,Obserwuje ten temat, bo tez pierwszy raz uprawiam AK 47 (w ogole pierwsza moja uprawa) i zauwazylem, ze te zarowki nie maja sciagnietych tych rozpraszaczy swiatla (mleczne klosze, czy jak to tam sie nazywa) i chyba nikt nie doradzil, zeby je sciagnac (albo przeoczylem). Oczywiscie nie chce sie wymadrzac, bo nie mam jeszcze zadnej ukonczonej uprawy na swoim koncie, ale po sciagnieciu tych kloszy poprawia sie CRI i ilosc lumenow„ 

 

 

 

16079610612106825148835353870994.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie rosnie i widac, ze zdrowa roslinka. Moj AK 47 tez ma 3 tyg. i u mnie wyglada gorzej, bo chyba mam problemy z PH. Moge wiedziec czym podlewasz i czy mierzysz PH ziemi? Ponizej fotki mojej uprawy, po LST.20201214_165728.thumb.jpg.1d2cbc6a90b1105bf5ca4bf3a387c537.jpg

20201214_165447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dantes205 napisał:

Ładnie rosnie i widac, ze zdrowa roslinka. Moj AK 47 tez ma 3 tyg. i u mnie wyglada gorzej, bo chyba mam problemy z PH. Moge wiedziec czym podlewasz i czy mierzysz PH ziemi? Ponizej fotki mojej uprawy, po LST.20201214_165728.thumb.jpg.1d2cbc6a90b1105bf5ca4bf3a387c537.jpg

20201214_165447.jpg

pH nie mierze mierzyłem tylko raz było dobre ph a podlewam woda z kranu dokładniej ze studni zagotowaną i odstaną 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...