Skocz do zawartości
fxxx1337

Purple Kush | PC-BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@fxxx1337 wiem że to czasochłonne , ale ja nabieram garściami ziemie z worka do donicy , przy okazji rozbijam ją w ręku , ale jest dobrze napowietrzona i mam pewność że korzeń nie będzie miał przeszkód by sobie wędrował po całości donicy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił te światło na jakiś panel LED od LEDam. Te panele nie sa drogie a ta lampa to jakieś chińskie gówno 

Moim zdaniem kup Nowa lampę i posadz nowe nasiono. Z tego może chuj wyjść. Nie lej żadnych nawozow przez minimum miesiąc - w tej ziemi jest tyle składników że sobie panna z palcem w dupie poradzi. Sam mam teraz w boxie 35 albo 40 dniowego automazara i nic nie leje bo po prostu widzę że to co jest w ziemi to jej starcza. 

Ziemie mam plagrona ale nawet taka zwykła ziemia ma wystarczająco składników odżywczych żeby tam nie kombinować. W 1 uprawie spaliłem pannę azotem, w 2 jakoś w 60 dniu też przylalem nawozu i pojaralem z lekką tak że płukalem ziemię. Zobacz moje fotorelacje pod tym panelem od LEDam i pamiętaj że procesu rośnięcia nie przyspieszysz. Lepiej zapytać na forum wrzucić zdjęcie czy to odpowiedni moment lania nawozów

A i co do podlewania to osobiście nie sprawdzam pH wody tylko przegotuje wodę i leje. Czym bardziej jesteś cierpliwy tym lepiej będzie dla roslinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 15 Update

Roślinka mała dalej, ale od kilku dni widać że odżyła, zaczęła w końcu iść w górę. Plagronu ph dalej nie użyłem, bo dzień przed jak go dostałem całą obficie podlałem, bo myślałem że dostanę właśnie koło dnia dzisiejszego. Jest jeszcze sens jej trzymania ? Tak się prezentuje. 

A i jeszcze jest troszkę blada, nie wiem czy widać na zdjęciach. No i co teraz robić dać jej troszku czegoś na veg czy czekać?

20201215_133901.jpg

20201215_133846.jpg

20201215_133859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@fxxx1337 Napraw ph gleby, zbij je do 6 ph , a wtedy roślina powinna ruszyć. Przy złym ph roślina stoi w miejscu, bo nie może czerpać składników odżywczych z gleby. Jak doprowadzisz ph do porządku to roślina wystrzeli. Miałem już nie raz problemy z ph i wiem, jak zle ph potrafi poblokować rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bds napisał:

@fxxx1337 15 dzień i 3 piętra plant

Osobiście zacząłbym na nowo, Wega nie przedłużysz

Jak się uczy i nie ma ciśnienia to raczej powinien to ciągnąć a w ostateczności wyrzucać roślinę do śmieci, każda uprawa nie ważne czy fasoli czy konopi uczy, kupiłem za kilka zł dracaena marginata... przesadziłem ją do ładnej doniczki żeby ładnie stała, ale miała za mało drenażu i liście strasznie oklapły końcówki suche to ja co ? Nawóz... jeszcze gorzej, zaczęła palić liście, przesadziłem do nowej doniczki dałem jej powietrze i samą wodę jest trochę oklapnięta ale żyje ma się dobrze, nawet jak zbierze z tego krzaka bata zawsze się nauczy czego nie robić, a co robić żeby było dobrze, wiem ze porównywanie kwiatków domowych do konopi z pod lamp się trochę mija z celem ale każda roślina dopóki ma oznaki życia powinna odbić 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalem zeby ktos sie uczyl czegos dobrego na zlym. Nie lepiej jest uczyc sie na prawidlowo rozwijającej sie roslinie, niz na poblokowanym okazie?

Tym bardziej jeśli nie ma ciśnienia to robic na nowo bez poprzednich błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze poprowadzic rosline ksiazkowo to jest cos.

chyba ze w dazeniu do perfekcji chodzi o to zeby popelniac bledy i w nich tkwic, niz ja osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też słaby przykład, ale jak uczysz się jeździć na rowerze i się wywrócisz, to podrapany rower wyrzucasz bo jest chujowy, i kupujesz nowy na którym też wyjebiesz orła, tylko na innym zakręcie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej adekwatne porownanie to jazda na zbyt malym rowerze do czasu az nie potraci cie samochod, gdzie rower jest bez kola i kierownicy. Na dodatek wmawiac wszystkim, ze to monocykl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...