Skocz do zawartości
Madman2570

Jaka wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przy HPS bym dał mocniejszy. Przy ledach ten da radę + oczywiście filtr węglowy. Musisz mieć wlot. Żeby powstała cyrkulacja i wymiana powietrza. I minimum na tą wielkość z dwa wentylatory mieszające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madman2570 Lampy Ci pokryją, jak będą 4.

-Temperatura: 25-28 stopni Celsjusza


Odpowiednią wentylację zapewnimy poprzez wymianę powietrza około 4-5 razy na minutę.


Przykład- Namiot 80cmx80cm(0,64m2) wysokość 180cm 0,8m x 0,8m x 1,8m = 1,15m3(objętość)

 

1,15m3(objętość) x wymiana powietrza 4 razy na minutę x 60 (minut) = 276m3 do namiotu optymalny jest wentylator 280m3 na godzinę.

 

-Wentylacja musi działać cały czas ponieważ oprócz dostarczania dwutlenku węgla i usuwanie gorącego powietrza musi również obniżać wilgotność która jest jednym z czynników rozwijania się pleśni.

Edytowane przez zielonyjamajczyk
Nie przemyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madman2570

Nie pokryją ci takiej powierzchni te lampy. Attis 300 oświeca 1m x 1m, czyli potrzebujesz takich 4. Jak to przekracza budżet to proponuję mniejszy box kupić albo w podobnej cenie kupić jednego Attisa 600, który oświetla 1,5m x 1,5m. Też naciągane ale na pewno lepiej niż dwie trzysetki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madman2570 Ja bym brał wyciąg coś około 500-600 m3/h plus filtr węglowy (pamiętaj, że filtr powinien mieć trochę większą wydajność od wentylatora). Wentylator wtłaczający możesz pominąć, wystarczą otwory pasywne. Wskazane też z 2 mieszające takie ok 15-20 W każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madman2570 Dob ry wentylator 150mm wystarczy, tylko jak będziesz kupował filtr, to bierz największy, jaki możesz-im większy, tym mniej spowalnia przepływ powietrza, a i starczy na dłużej. 

Lumatek zeus to rewelacyjne panele, sam mam dwa te 465W i polecam dołożyć kilka dukatów i kupić wersje pro-jest dobra gwarancja, a te pro są wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, doominik napisał:

@Madman2570 Dob ry wentylator 150mm wystarczy, tylko jak będziesz kupował filtr, to bierz największy, jaki możesz-im większy, tym mniej spowalnia przepływ powietrza, a i starczy na dłużej. 

Lumatek zeus to rewelacyjne panele, sam mam dwa te 465W i polecam dołożyć kilka dukatów i kupić wersje pro-jest dobra gwarancja, a te pro są wydajniejsze

https://www.growweed.pl/pl/p/Filtr-ECO-700-900-m3h%2C-fi150mm/1257

ten filtr bedzie git?

https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-td-500-150-160-silent-3v-cichy-7903825681?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Hydraulika+i+akcesoria,+klimatyzacja+i+wentylacja,+kuchnia+oraz+pozostałe&gclid=EAIaIQobChMI5trFg4Xk7AIVQbTtCh2aGQvPEAQYAiABEgJAx_D_BwE

i ten wentylator?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madman2570 Marki filtra nie znam, ale parametry ma dobre. Będzie ok.

Sam mam taki wentylator td silent 150 w namiocie 120/240 i wystarcza. Przez pierwszą połowę flo nawet go spowalniam i rośliny nie narzekają. 

W drugim namiocie mam taki td o rozmiar większy i to jest już kozak. Trzymam go na niskich obrotach i jest cichszy od tym mieszających w namiocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...