Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Chce dokupić panel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

Mam obawy co do tego czy mój panel  Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w  wystarczy na kwitnienie. Zastanawiam się nad zakupem takiego panelu, aby go na kwitnienie dodać do boxa. Nie chce niczego zamawiać z netu, chce kupić za gotówkę, a taki jest w moim mieście. Jest sens go brać ? To jego specyfikacja:

Model Number:ZW0285

IP Rating:Ip44

Lamp Body Material:Aluminum Alloy

Input Voltage(V):AC85-265V

Lamp Luminous Flux(lm):7200lm

Working Lifetime(Hour):50000

Working Temperature(℃):-20 - 40

Certification:ce, RoHS

Light Source:LED

Lamp Power(W):600W

PPFD:189umol/m2/s@50cm high

Cover Area:2m2@50cm high

LED Light Source:SMD2835

LED Quantity:60pcs

Product Size:215*215*60mm

Beam Angel:120 degree

Spectrum:12pcs red+8pcs blue+1pcs IR+1pcs UV+30pcs warmwhite

Material:Aluminum Alloy+PC

12.jpg

13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Ile krzakow  i na jakiej pow. uprawiasz pod tym 60w cobem ? Ile wat ze sciany ciagnie ten dziwny panel ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
26 minutes ago, Szym said:

@Zielone krainy nie jest on najwyższych lotów ale jako dodatkowe źródło światła mogło by być

Dzięki, mam mieszane uczucia , co do tego panelu, wiem że daleko mu do ideału.

10 minutes ago, CheMsKuN said:

@Zielone krainy  Ile krzakow  i na jakiej pow. uprawiasz pod tym 60w cobem ? Ile wat ze sciany ciagnie ten dziwny panel ?

4 krzaki, powierzchnia  na ten moment po dodaniu koców termicznych 63 cm na 42 cm. Nie wiem ile dokładnie, bo nigdzie nie pisze, ale podobny z netu bierze 80 W.

6 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

Jakoś nie mam przekonania. Ale może dodatkowo spełni funkcje.

No zgadzam się. Też się nim nie zachwycam, ale chciałem coś dobrać, bo to co mam to może na kwitnienie być za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
18 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

Wrzuć zdjęcie jak to teraz wygląda. Ciasno nie jest ?

Najstarsze rośliny mają po 26 dni , dwie pozostałe 24 i 22 dni. Na ten moment wygląda to tak :

DSC_0035.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz dodatkowego oswietlenia. Powierzchnia jaką Twoj panel jest w stanie efektywnie oświetlić z dobrym plonem wynosi ok. 0,25 - 0,35 metra kwadratowego, czyli np box 55x55cm. (info ze strony producenta). Natomiast powieszchnia Twojego growboxa wynosi 0.2646 m2, czyli ze masz jeszcze nawet lekki zapas mocy.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@CheMsKuN Dziękuje za odpowiedź. Miałem obawy, że ten panel , jaki mam to za mało na moją powierzchnie boxa i już myślałem o dokupieniu podobnego, ale jak ten wystarczy to mam problem z głowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  Ty masz namiot o powierzchni 75 cm na 75 cm? Spory. Wiadomo, że w takim wypadku u ciebie plon powinien być zdecydowanie większy. Lada moment będę przełączał na kwitnienie, bo wiem że nie mogę im zbytnio pozwolić urosnąć, gdyż przerosłyby mi boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  mam 70x80x160 a co do plonu to nie byłbym taki pewny ? czasem z małych boksów, a przy dobrym treningu i dbaniu, ludzie takie gramy kręcą że w szoku jestem. Przeglądam takie francuskie forum i hiszpańskie i jestem pod wrażeniem ? więc nastaw się na 80 z krzaka i byłoby cudownie ? ale ja to i z 100g z 4 krzaków będę się cieszył, bo swoje bo czyste. U mnie już kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Nawet o takim wyniku nie marzę , by mieć 80 g z jednego krzaka , jak dla mnie 80 g suchego z wszystkich, jakie mam to byłby dla mnie dobry wynik. No ale zobaczymy jak ostatecznie to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...