Skocz do zawartości
mikosz

Jaki osuszacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, czy możecie mi polecić jakieś konkretne osuszacze powietrza? Jakiej wydajności powinienem szukać?  Potrzebuję zejść z rh ok. 70%-80% do 40-45%, mam namiot o rozmiarze 100x100x200 znajdujący się w pokoju 3m x 2,5m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Ogólnie wychodzę z założenia, że lepiej kupić raz a porządnie a oszczędny płaci podwójnie. Załóżmy, że budżet to 8 stów, ale niech ma zapas wydajności jakby mi się zachciało w przyszłym roku powiększyć uprawę o kilka metrów. Co najlepszego kupię w tej kasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym

Skoro już jesteśmy przy osuszaczach, zadam powiązane z nimi pytanie. Czy wszelkie funkcje związane z oczyszczaniem powietrza - filtracja, jonizacja, ozonowanie, lampy UV, itd. wpływają jakoś na rośliny?  W nawilżaczach też są często podobne opcje, czy korzystniej dla roślin jest ich używać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Ja używam osuszacza z amazona o wydajności 20l/dobę (te skale można chyba generalnie kant kuli potłuc)-ma moc agregatu do 380W i on ogarnia mi 2x większy namiot. Zwróć uwagę, czy możesz podłączyć wężyk do wody, żeby mieć stały odpływ, bo gwarantuje, że nie dasz rady upilnować opróżniania zbiornika-u mnie ponad 6l może się napełnić przez noc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz mój jest taki sam jak Ten z amazona. Ja zapłaciłem za niego polowe tej ceny. 
Ja swój trzymam w namiocie i ustawiam na 55% (na dole namiotu zawsze jest bardziej wilgotno i to daje jakieś 45% w rzeczywistości). Praktycznie nigdy się nie wyłącza i tak pracuje ostatnie 3-4 tygodnie flo. Woda spływa bezpośrednio do zbiornika z wodą dla krzaków (uprawa hydro). Niestety generuje sporo ciepła i w namiocie jest przeważnie cieplej niż powinno, ale to wybór mniejszego zla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15/10/2020 o 18:01, mikosz napisał:

Siemka, czy możecie mi polecić jakieś konkretne osuszacze powietrza? Jakiej wydajności powinienem szukać?  Potrzebuję zejść z rh ok. 70%-80% do 40-45%, mam namiot o rozmiarze 100x100x200 znajdujący się w pokoju 3m x 2,5m. 

I co podjąłeś już decyzję. Też się właśnie zastanawiam nad wyobrem osuszacza, a tyle tego jest, że można zgłupieć xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@camper23 Zrobiłem research, mam trzech kandydatów i srogi dylemat. Ale zanim przedstawię wytypowane modele chciałbym dodać, że jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to na nowy rok będę potrzebował osuszacza który ogarnie namioty o łącznej powierzchni ok 5 m2 postawione w pokoju ok 30m2 a bez sensu kupować dwa razy.

1) nowy Klarstein DryFy Connect 30

wydajność 30l/24h, moc 530W, WiFi, zdalne sterowanie przez aplikację, koszt 800zł

2) używany CHIGO CBD-40H3A-D11L

wydajność 40l/24h, moc 680W, koszt 600zł

3) powystawowy Comfee MDDP-40DEN1

wydajność 40l/24h, moc 560W, koszt 750zł

Najbardziej jestem przekonany do Klarsteina, jakbym miał pewność, że będzie wyrabiał to bym się nawet nie zastanawiał. Niby są jeszcze większe wersje 50l ale wykraczają znacznie poza budżet. 

 

@doominik Trzymasz swój osuszacz wewnątrz boxa czy obok? Co ile i na jak długo zazwyczaj włączasz i jakie wymiary pokoju który osusza?

Sam już nie wiem który wybrać i czy zwracać uwagę bardziej na moc, wydajność czy coś innego, ktoś pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz no i dobrze, lepiej mieć zapas mocy, bo te rośliny jak się rozpędzą to pompują straszne ilości wody. Większy zawsze może się włączać i wyłączać, a mniejszy jak nie da rady to już nic nie zrobisz.

Upewnij się tylko, że można go podłączyć do odpływu, żebyś nie musiał ręcznie zbiornika opróżniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Zamówiłem. Można podłączyć wąż tylko nie ma go w zestawie. Prawdopodobnie dlatego, że kupiłem powystawowy egzemplarz ale był za połowę ceny. Ale zbiornik ma 7 litrów, jak będzie się zbyt szybko napełniał to kupię wąż. Mam nadzieję, że będzie się odpalał raz na jakiś czas bo pobiera 750W, a mój cały box poniżej 400. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...