Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, nie napisał:

@Mieszko1 nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz, ale może się uda i doradzisz...

odstana woda ma u mnie ph ok 8.0 (kropelki Helliga), po dodaniu nawozów, chociażby 1ml biobizz grow PH spada mi na ok 5.0-5.5 - zastanawiałem się aż, czy kropelki są w stanie dobrze zabarwić roztwór, bo po dodaniu nawozów jest on lekko żółtawy

w takim przypadku trzebaby jednak zastosować PH UP? bo z tego co piszesz to same nawozy nie wyregulują się w górę do prawidłowego PH.

druga sprawa -  czy to w ogóle normalne, że taka mała ilość nawozu obniża tak mocno PH roztworu? podobne wartości były po dodaniu ok 2ml grow + 1ml bloom + 0,5ml calmag - tak samo PH spadło do ok 5 (wartości przybliżone, bo to tylko ocena koloru na skali)

Tak to normalne, że biogrow zbija pH do 5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nie W jednym z wywiadów, które oglądałem gość z Biobizz sam powiedział ze po dodaniu nawozów pH będzie się kształtowało na poziomie 5-5,5 i argumentuje to tym, że ten ich pH up (którego używam) ma jakieś magiczne właściwości już nie pamietam czy to flora bakteryjna czy inne badziewie, że poprawia przyswajalność mikroelementów, ale czy to jest prawda czy zależy im na zwiększonej sprzedaży nie mnie oceniać. Natomiast regulacja pH to jedna z ważniejszych rzeczy więc uważam, że powinieneś jakiegoś pH plusa zapodać.

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble ja osobiście używam biobizza ale i tak przed podaniem odżywek zbijam swoją wodę kranową do 6.0-6.5 a potem dodaje nawozy i co jakiś czas sprawdzam pH ziemi i wszystko jest na poziomie 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nie Ja w mojej mikro uprawy dodaje odżywek do kranowy i podlewam i lepiej idzie  niż jak kombinowałem cudowalem z Ph.Tylko jak co trzecie podlanie daje sama wodę to reguluje kropelkami na te 6,5. Teraz zapodałem mikoryze i biotabsy zobaczę jak na tym automacik poleci pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Może masz twarda wodę, u siebie używam RO to ląduje na poziomie 5. Poza tym tak słyszałem w tym wywiadzie, to co widzę u siebie to potwierdza, ale jakimś wybitnym specjalistą to ja nie jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...