Jump to content
MałpiDżony

osb i wilgoć

Recommended Posts

Witam, chcę zrobić boxa z płyt osb ale boję się że za mocno będą wciągały wilgoć. Czy macie jakiś sposób aby odizolować ściany. Myślałem pomalować żywicą epoksydową bo akurat mam do niej dostęp ale nie wiem czy to dobry pomysł i nie zaszkodzi roślinom itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta Osb jest dosyć odporna na wilgoć ale jak obijesz mylarem albo pomalujesz dobra białą farbą żeby światło odbijało to od środka git.Tak szybko wilgoci nie złapie .A z zewnatrz możesz pomalować chyba czym Ci się podoba pozdro 

Share this post


Link to post
Share on other sites

są teraz dobre, akrylowe (pewnie jakiś dulux) wodnorozpuszcz. farby o nazwie "kuchnia, łazienka"- zmywalne, tłuszczo i wodoodporne , bezzapachowe i nie za drogie, a co do żywicy, to po wyschnięciu i wywietrzeniu nie szkodzi, ale chyba szkoda zachodu i żywicy. żywicą to by można dno zaimpregnować, albo jakieś elementy, które mają bezpośredni i częsty kontakt z wodą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MałpiDżony napisał:

@mjrTOMMY a ile dać warstw takiej farby

Dwie warstwy sie zazwyczaj maluje ale jeśli nadal nie będzie białe to maluj az będzie biale . To nawet dzieci wiedzą 🙂 pozdro 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aż będzie "równo". pierwsza to podkład, druga to już wykończenie, ale jak są dziurki, albo prześwity, to do skutku. czasami jedna warstwa np. wałkiem wystarcza. dla zabezpieczenia przed wilgocią najważniejsze są kąty i zakamarki.  ta "kuchnia,Lazieka" jest taka gęsta, że  najpierw "odcinasz"  łączenia" pędzlem, a potem jedna warstwa na płaskie powierzchnie wystarcza. nie wiem jakiego boxa robisz, ale  dwulitrówka pewnie by styknęła.

Edited by mjrTOMMY

Share this post


Link to post
Share on other sites

 no oczywiście można najpierw pomalować elementy, potem złożyć, a na końcu zamalować niedoróbki. i tak bym zrobił, gdybym wcześniej pomyślał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...