Skocz do zawartości
Pecyna

Elastyczne oświetlenie LED na 2.5 x 1.5 m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałem się z Wami podzielić doświadczeniami z oświetleniem LED GROW oraz poradzić się jaki upgrade zrobić, bo teraz idzie kiepsko.

Całe pomieszczenie ma 2.5 x 1.5 m (3.75 m2) i 2m wysokości. W tej chwili zagospodarowany mam prostokąt 1.3 x 0.6m. Oświetlam go samodzielnie wykonanym panelem o rozmiarach 1.3 x 0.6m. Świece z wysokości ~20 cm. Panel składa się z:

Poniżej pomiary samej lampy wg producenta, wysokość pomiaru - 30cm:
PPFD (umol/m2/s) - 148.859
PPFD-B (401-500nm) - 42.736
PPFD-G (501-600nm) - 14.315
PPFD-R (601-700nm) - 91.808  
PAR (W/m2) - 34,021

Doczytałem, że optymalny wartość PPFD wynosi 700 umol/m2/s. Podejrzewam, że dostarczam co najwyżej połowę tej wartości + mam luki w spectrum. Np. tylko lampa nadaje daleką podczerwień, diody 5050 w taśmie tego nie robią. Roślinki są powyciągane, po miesiącu nie rokują na cokolwiek. Centralnie pod lampą jeszcze jakoś to wygląda, ale ogólnie to czuję, że straciłem 3 miesiące...

Pomieszczenie rozwijam, dlatego ważnym jest dla mnie, aby moc oświetlenia była regulowana. Dlatego zastanawiam się nad 2x SpectroLight Starter, a gdy pomieszczenie w całości będzie gotowe, to 4x SpectroLight Starter.

Widziałem różne wersje Startera: 100W, 125W, 130W. Którą wybrać? Czy można w nich regulować moc świecenia i widmo? Lampa, której używam na to pozwala i bardzo się mnie to podoba. Co o tym sądzicie? Co byście polecili?

5T59Lq5.png

Edytowane przez Pecyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pecyna jak najmocniejszą czyli 130W, nie wiem czy one mają bajer regulacji ale jak nie mają to widocznie nie potrzebują tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym dzięki za odpowiedź.

Czy 4x SpectroLight Starter 130W starczy na ~3m2?

Włożyłem 1.2k na to co mam i nie chciałbym znów topić kasy...

Soczewki przy wysokości pomieszczenia 2m: 90 czy 120 st?

Edytowane przez Pecyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia nie oszukasz. Na taki namiot Potrzebujesz przynajmniej 1000W z ledów wysokiej jakości, a i tak to nie będzie blisko pełnego potencjału. Jak chcesz mieć dobre światło za mniejsza kasę to niestety musisz zrezygnować z ledów i iść w kombinacje hps+cmh z naciskiem na cmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak

W dniu 29/07/2020 o 11:29, doominik napisał:

Oświetlenia nie oszukasz. Na taki namiot Potrzebujesz przynajmniej 1000W z ledów wysokiej jakości, a i tak to nie będzie blisko pełnego potencjału. Jak chcesz mieć dobre światło za mniejsza kasę to niestety musisz zrezygnować z ledów i iść w kombinacje hps+cmh z naciskiem na cmh

2 godziny temu, Kozak napisał:

@Skill80 dobra lampa według producenta oświetla powierzchnię 120x120 cm

Tak wiem, szukam teraz rzeczywistej opinii 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś tysiaka a teraz chcesz kupić jeszcze 4 lampy łącznie za ponad 4 tysie? 

Ja bym na twoim miejscu, mając tyle miejsca nie kombinował, tylko od razu brał coś dużego i mocnego, po kiego ci 4 czy 15 różnych lamp po 100w~ skoro możesz powiesić 1 1000w i będzie dużo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro lubisz fioletowe światełko to może kupisz luckygrowa, tanio sprzedam.

zamiast kupować śmieci i marnować pieniądze kupiłbyś coś porządnego. polecam viparspectra. teraz mają promocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...