Skocz do zawartości
Daw91

Jak obniżyć temperaturę w foliaku

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim tunelu(poliwęglan 4x3)

zamontowalem wentylator obrotowy(taki domowy) dołożyłem włącznik temperatury. Ustawiłem na pierwszy bieg. Jak dochodzi do 35 to się włącza i schładza do 32.

Zastanawia mnie czy włączać wentylator w pochmurne dni jak tunel jest zamknięty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, WymiataczMega napisał:

@Gonzo wtedy wilgotność skoczy 

Przy zamkniętym w pochmurny dzień to tam się wszystko kisi i jeszcze wilgotność skoczy? To plesn będę miał wkrótce. 

Jak otworzę to wychłodzę go poniżej 20

Tak źle i tak niedobrze 🤦‍♂️

24 minuty temu, vego1989 napisał:

@Gonzo niech się cały czas kręci i miesza 

Niezamocny nawiew? 

Jak jest ponad 35 to wyboru już nie mam. Przy zamkniętym i kiszenie się wszystkiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30/06/2024 o 21:36, Gonzo napisał:

Przy zamkniętym w pochmurny dzień to tam się wszystko kisi i jeszcze wilgotność skoczy? To plesn będę miał wkrótce. 

Jak otworzę to wychłodzę go poniżej 20

Tak źle i tak niedobrze 🤦‍♂️

Niezamocny nawiew? 

Jak jest ponad 35 to wyboru już nie mam. Przy zamkniętym i kiszenie się wszystkiego? 

W weekend tj. W sobotę trochę eksperymentowałem. Zamontowałem w namiocie zmgławiacze.

Jaki efekt? 

Start - namiot otwarty na przelot temp. 36-38stopni. Po 20minutach pracy zmgławiaczy temp. Spadła do 28stopni.

Minusy - w opór wilgoci prawdopodobnie będę osuszał namiot do końca tygodnia... Rośliny też jakoś specjalnie zachwycone nie były o ile kwitnące super, bo już twarde i sztywne to reszta która właśnie zbliża się do końca wegetacji... Oklapła i dopiero dziś się pozbierała.

 

Jest to jakieś rozwiązanie ale trzeba to inaczej przemyśleć, zmgławiacze muszą być nad ścieżką pomiędzy grządkami i potężny wentylator który to zmiesza i wypchnie z namiotu na zewnątrz. Ta mgiełka na młodsze rośliny słabo wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...