Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o kiełkowanie nasion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Karol

On 5/3/2021 at 7:03 AM, Karol said:

Druga wyskoczyła ale ma jakiś dziwny kolor

16200253110122788939302651974010.jpg

Tu wygląda, jakby rosła w dołku wypełnionym wodą. Uważaj ile tej wody lejesz, bo to nie jest lilia wodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Karol  Nic jej nie dolega , jak na ten moment. Ostrożnie z wodą, bo ci te rośliny zgniją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wystawiłem na ogród bo ciepło kurde zawiało i mi ją wygięło wczoraj ale nie złamała się dałem wykałaczki żeby trzymało ją bo się przewraca i jak widać na zdjęciu strasznie cienka łodyga się zrobiła na dole wszystko ok z nią?

IMG20210514115059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Karol niechce cię straszyć ale ja miałem podobnie w tych moich experymentach ona się położy i już nie wstanie . Te miejsce gdzie jest cienka łodyga zacznie czernieć brązowieć liście się schowają a łodyga będzie wiotka od ziemi do liści .

ja tak miałem z całego serca życzę żebyś miał inaczej niż ja

a może to przyczyna kiełkowania w ziemi 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato mam 2 takiej wielkości a mają 2 tygodnie to normalne że takie małe ? Ale mam jeszcze 2 inne odmiany są większe wszystkie w tym samym czasie kielkowane tylko że na parapecie narazie stoją bo pogoda lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się wielkością roślin te 9cm pewnie bardziej wyciągnięte z braku słońca, wyjdzie słońce to i rośliny ruszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Annigmato jednak zdechła ta co mi się wygięła lipa ta łodyga na dole jak nitka była cienka

Edytowane przez Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Karol szkoda ale jest plus ze wiemy dlaczego tak sie stało .

A jeśli właśnie z pestki wyjdzie kielek pod ziemia roślina chce się przebić jak naszybciej i wszystko leci tak dramatycznie w górę ze dolna cześć nie ogarnia ciężaru łamie się u mnie tez było to praktycznie przy ziemi nie w połowie łodygi czy wyżej (tylko moje rozumowanie )

@Karol a co do średnicy tej łodygi w miejscu złamania zagięcia to baaaardzo cienka tak jak mówisz miejscami aż przezroczysta 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...