Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przysłali mi zamiast wiatraka 14 cm 600 obr to 1000 obr. poza tym właściwie wszystko to samo ? czekam na wylotowy i przesyłkę z lampką i będę mógł uznać budowę za zakończoną.

@Bimbrownik Wiadomo, otwory są porobione na wentylatory. Chodziło mi o resztę łączeń. Póki co mam płytę pilśniową na daszku, która swobodnie leży na ściankach przez co są szpary. Niestety, ale drzwiczek nie przemyślałem i tam się najwięcej narobię - muszę tam zrobić jakieś uszczelnienie bo tam to dziura niestety spora. 
Dodatkowo jeszcze muszę coś zrobić ze światłem wydobywającym się przez otwory wentylatorów. 
Na tę chwilę mam w boxie 29 stopni i 33% wilgotności. Wstawiłem tam jedna dziewczynke i obserwuję. Wentylator póki co postawiłem przy wlocie i sobie dmucha (jakieś 15 minut temu więc nie wiem, czy obniżył  temperaturę). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na wegu ma jakieś 5 cm ? nie mam oczywiście nawilżacza i nie chce kupować. Póki co wstawiłem miseczki z wodą, ale chyba się nie sprawdzają do konca. Mokre szmaty podobno mają pomoc, zaraz tak zrobię. 

Dzisiaj jedna jest cały dzień od rana w boxie, druga cały czas na oknie. Obserwuję sobie co się z nimi dzieje. Czekam na ostatnie paczki żeby już wszystko zamknąć i zacząć jak należy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paczka12 napisał:

Póki co wstawiłem miseczki z wodą, ale chyba się nie sprawdzają do konca. Mokre szmaty podobno mają pomoc, zaraz tak zrobię. 

Mi pomogły, im większa powierzchnia szmaty tym bardziej zadowalający efekt. Pamiętaj, aby kawałek szmaty był zanurzony w wodzie.

 

14 minut temu, Paczka12 napisał:

Czekam na ostatnie paczki żeby już wszystko zamknąć i zacząć jak należy

No to powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już przyszło więc dzisiaj pewnie zakończę w końcu budowę. Wiatrak wylotowy aab jest tak mocny, że mi drzwiczki zassało ? problem mam za to z wilgotnością bo z trudem do 30% doprowadzam... Mokra ściera leży wkolo kubeczków z sadzonkami i kilka razy dziennie ja domaczam... Niestety, ale poziom wilgotności wchodzi tylkk na krótko na poziom około 30. Raczej trzyma się około 26-27%. Wiem, że to za mało, ale kolejny wydatek na nawilżacz mi się nie widzi. Jak myślicie czy jak uszczelnie boxa to wilgotność pójdzie w górę? Żarówki na te chwile wiszą jakieś 15 cm nad sadzonkami, a czujnik mam pomiedzy kubeczkami. 

Mam perlit który zmieszam z ziemią przed przesadzeniem. Zastanawiam się, czy wysypać go trochę na podstawkę? Będzie trzymał wilgoc? Lub kora taka co się podsypuje drzewka? 

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za odpowiedzi. Póki co nie mam timera więc budzik musi mi styknąć ? roślinki mają z 5 cm wysokości. Zastanawiam się kiedy je przesadzić do doniczki z perlitem? Mają tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam wrażenie, ze wyłączenie wylotowego i włączenie tylko wlotowego (600obr) daje najlepsze wyniki. Na razie wilgotność z trudem dobijam do 30% a przy włączonym wylotowym to mi do 20 spadła. Matę węglowa montować od razu, czy poczekać aż zacznie pachnieć? Kupiłem jeszcze krążki przeciwzapachowe o wydajności 2-4 tygodnie. Mam pomysł, żeby jak zacznie pachnieć to dokleić odcięta górna połowę butelki 5l przy wylocie i tam umieścić krążki-taki lejek zrobić i w nim krążki (wcześniej przy samym wiatraku będzie mata złożona na kilka razy - sprawdzę ile przedmucha zanim zamontuje). Jak skończę moj koślawy projekt to pewnie fotorelacje założę, żeby móc liczyć na doradztwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12

Dobrze kombinujesz. Nikt Ci nie odpowie jednoznacznie co i kiedy masz robić bo to indywidualne sytuacje. Filtr węglowy pochłania zapach więc możesz założyć kiedy chcesz. Widzisz już jak regulować wentylatorem. Praktyka i obserwacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zauważyłem zależność, ale to nie pomoże mi z podniesieniem wilgotności do poziomu 40-50% który chyba jest pożądany na weg? Później na flo już chyba może być niżej.  Żarówki Led w związku z tym, że się tak nie nagrzewaja mogą być nisko nad roślinka. Pytanie czy mogą być dość wysoko bo doszła do mnie lampka i raczej nie jest za długa (producent nie podał długości ramion). Wyjdzie teraz odległość od roślinek jakieś 40cm jak zamontuje. Wszystko mam oklejone folia nrc poza daszkiem który jest biały. Montować na nim folie lub jakiś odbłyśnik? Czytalen gdzieś tu na forum, że ktoś zrobił z puszki po piwie - akurat przypadkiem mam ? tylko nie wiem czy ma to sens? 

Jeszcze nie szukałem odpowiedzi, ale może krótko mi wyjaśnicie - mam AF i zastanawiam się czy zmieniając plan oświetlenia mogę przyspieszyć kwitnienie? Że same zaczną bez względu na to czy skrócę czy nie to wiem, ale czy można je zachęcić właśnie zmiana 12/12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paczka12 napisał:

40-50% który chyba jest pożądany na weg?

to i tak nisko jak na weg

7 minut temu, Paczka12 napisał:

Później na flo już chyba może być niżej

tak

8 minut temu, Paczka12 napisał:

Pytanie czy mogą być dość wysoko bo doszła do mnie lampka i raczej nie jest za długa (producent nie podał długości ramion). Wyjdzie teraz odległość od roślinek jakieś 40cm jak zamontuje

zamontuj i obserwuj czy roślinki się nie wyciągają 

 

9 minut temu, Paczka12 napisał:

Wszystko mam oklejone folia nrc poza daszkiem który jest biały. Montować na nim folie lub jakiś odbłyśnik?

do świetlówki można by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wieczorkiem wrzucę. 

Przyszedł mi pomysł do głowy - pewnie głupi... Gdyby do boxa wkładać kępki świeżo ściętych zielonych roślinek. One usychając nie będą oddawały wilgoci? Będą gniły pewnie... Ale może też oddadzą wilgoc? 

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...