Skocz do zawartości
dromek1996

Plamki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie. Nie wiem co robić. Plamy widoczne na zdjęciu których jest niestety coraz więcej a ja już nie wiem czego jej brakuje. Może ktoś miał podobny problem.?

20200112_103706.jpg

20200112_103609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

53 minutes ago, dromek1996 said:

Zatem wydaje mi się że brakuje jej potasu i fosforu, zobaczymy co będzie.

Dzieki za pomoc panowie!

Niedobory potasu mi fosforu raczej wychodzą podczas kwitnienia. Jak jeszcze nie buduje topów, to stawiam na wapń i magnez. 

Czym podlewasz roślinkę i czy sprawdzałeś pH gleby? jak jest w okolicy 6 lub poniżej to prawie na pewno chodzi o wapń. 

Tak wyglądały moje właśnie przy niedoborze wapnia (pojawia się głównie w wyższej partii liści) i magnezu (niższe partie). Za niskie pH w moim przypadku. 

F09BE95D-4263-4084-8960-80F2B9AD779D.thumb.jpeg.b8a8582a897026933d010e709a4ce440.jpeg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewam nawoazmi bio bizz. Na tej pani do tej pory jedynie bio grow bo jest na wegu, Nie mam żadnych pożółkłych liści a wręcz wygląda to tak jakby korozja je zjadała... gleba bio bizz all mix. Gleby nie sprawdzałem bo nie mam miernika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dromek1996 Ja jak na razie miałem tylko automaty i stosuję tylko lst, więc w temacie topingu niestety Ci nie pomogę. 

Przelej tą roślinę samą wodą i obserwuj jak wyglądają nowe liście (te plamki to są martwe tkanki i one już takie zostaną). 

Jak w ziemi jest jest za dużo jakich związków lub pH jest nieodpowiednie, to roślina ma problem z wchłanianiem niektórych substancji-nutes lockout. Często pomaga płukanie, czyli po prostu przelanie jej samą wodą. 

Co do nawozów, to są to dobre nawozy, tylko nie dawaj więcej, niż połowę zalecanej dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...